Polski Serwis Naukowy - OnLine od 1999 roku
RSS
Pi±tek, 18 maja 2012
Edwin, Liboriusz, Eryk, Wenancjusz
 1974: ukoñczono budowê masztu radiowego w Konstantynowie
 1980: wybuch wulkanu Mount Saint Helens
 1498: Vasco da Gama dobi³ do portu w Kalikut w Indiach
Nowe publikacje
12. miêdzynarodowa konferencja na temat sztucznej inteligencji w otoczeniu cz³owieka i poza nim, Palermo (W³ochy)
Dodano:
|28 Mar 2011|, 2011 10:49
|
|
|
W dniu 17 wrze¶nia 2011 r. w Palermo (W³ochy) odbêdzie siê 12. miêdzynarodowa konferencja na temat sztucznej inteligencji w otoczeniu cz³owieka i poza nim.
Na przestrzeni dwóch ostatnich dziesiêcioleci badania w zakresie uczenia maszynowego utorowa³y drogê do stworzenia skutecznych i stabilnych algorytmów eksploracji danych i odkrywania wiedzy. Eksploracja danych i odkrywanie wiedzy mo¿na obecnie uznaæ za ustabilizowane dziedziny, w których powsta³y liczne skuteczne algorytmy ekstrakcji wiedzy z danych w ró¿nych postaciach.
Eksploracja danych postrzegana jest przez nowoczesne firmy za coraz istotniejsze narzêdzie do przekszta³cania danych w analityczne informacje biznesowe, daj±ce im przewagê informacyjn±. Jest ona obecnie wykorzystywana w szerokiej gamie praktyk profilowania, takich jak marketing, nadzór, wykrywanie nadu¿yæ oraz odkrycia naukowe.
Celem warsztatów jest zgromadzenie naukowców i praktyków eksploracji danych, którzy s± zainteresowani postêpami oraz nowo¶ciami w istniej±cych dziedzinach, takich jak eksploracja danych, statystyka, uczenie maszynowe oraz relacyjne bazy danych. Wydarzenie skupi siê wokó³ dyskusji i prezentacji nowych fundamentów algorytmicznych oraz formalizmów reprezentacji w odkrywaniu wzorców.
Za: CORDIS
Czy wiesz ¿e...?
wersja BETA
Eliezer Shlomo Yudkowsky (ur. 11 wrze¶nia 1979) to amerykañski badacz sztucznej inteligencji, szczególnie technologicznej osobliwo¶ci i propagator Friendly artificial intelligence (przyjaznej sztucznej inteligencji), zamieszka³y w Redwood City w Kalifornii.
pe³ny tekst
Singularity Summit to doroczna konferencja Singularity Institute for Artificial Intelligence (Instytutu Osobliwo¶ci na rzecz Sztucznej Inteligencji). Celem spotkania jest "poprawa postrzegania przysz³o¶ci i wzrost spo³ecznej ¶wiadomo¶ci na temat rozwijaj±cych siê radykalnych technologii i przekszta³ceñ z nich wynikaj±cych jako czê¶ci wiêkszego procesu" ("to improve peoples thinking about the future and increasing public awareness of radical technologies under development today and of the transformative implications of such technologies understood as part of a larger process.").
pe³ny tekst
Modu³ "Czy wiesz ¿e...?" (wersja testowa, beta): definicje/pojêcia wygenerowane w obrêbie tego modu³u pochodz± z Wikipedii i udostêpniane s± na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z mo¿liwo¶ci± obowi±zywania dodatkowych ograniczeñ.
Dostêp do pe³nej wersji ka¿dego has³a (oraz dok³adnch informacji na temat licencji, autora oraz edycji) mo¿liwy jest po klikniêciu w odno¶nik opisany jako "pe³ny tekst".
|
|
|
^ |
|
 |
|
Komentarze: brak |
|
Powered by
phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
|