Droga Czytelniczko, Drogi Czytelniku,

Czerniak złośliwy jest często występującym nowotworem złośliwym skóry. Niestety wyniki leczenia czerniaka w Polsce należą do najgorszych w Europie. Niezrozumiałe pozostają przyczyny późnego rozpoznawania czerniaka skóry, którego diagnostyka jest najprostszą i najtańszą w całej onkologii.

Kierujemy do Ciebie prośbę o wypełnienie anonimowej ankiety, która pozwoli na ocenę naszej wiedzy o czerniaku skóry, a w szczególności o profilaktyce i leczeniu tej choroby.
Czas jaki to zajmie - około 10-15 minut.

Czy chcesz pomóc w badaniach naukowych - odpowiedzieć na nasze pytania?

TAK, wypełniam
NIE, odmawiam

Zebrane informacje wykorzystane zostaną wyłącznie do celów naukowych
Polski Serwis Naukowy - OnLine od 1999 roku RSS RSS
  auto?
Piątek, 18 maja 2012
Edwin, Liboriusz, Eryk, Wenancjusz
 1974: ukończono budowę masztu radiowego w Konstantynowie
 1980: wybuch wulkanu Mount Saint Helens
 1498: Vasco da Gama dobił do portu w Kalikut w Indiach
Dodaj do: 
Dodaj link do serwisu Facebook   Dodaj link do opisu GG  Dodaj link do serwisu Wykop   Dodaj link do serwisu Google   Dodaj link do serwisu Twitter  Dodaj link do serwisu Wyczaj.to   Dodaj link do serwisu Gwar  

Dodaj link do serwisu Delicious  Dodaj link do serwisu Digg   Dodaj link do serwisu Furl   Dodaj link do serwisu Reddit   Dodaj link do serwisu Slashdot  Dodaj link do serwisu Technorati   Dodaj link do serwisu YahooMyWeb
Nowe publikacje
Artykuły
Wydarzenia
Kompendium
13. europejskie warsztaty nt. generowania języków naturalnych, Nancy, Francja

Opublikowane przez: Kamil Jaworski

Dodano: |23 Mar 2011|, 2011 16:26
cytuj
" "

W dniach od 28 do 31 września 2011 r. w Nancy, Francja, odbędą się 13. europejskie warsztaty nt. generowania języków naturalnych.

Generowanie języków naturalnych (NLG) to dziedzina zajmująca się derywacją spójnych naturalnych tekstów na podstawie pozajęzykowej reprezentacji informacji, zwykle baz danych lub źródeł wiedzy. W efekcie mogą powstać ustandaryzowane i/lub wielojęzyczne raporty, streszczenia, tłumaczenie maszynowe, dialogi lub treści osadzone w multimediach bądź środowiskach hipertekstowych.

Dlatego też NLG wiąże się z wieloma, bardzo odmiennymi zadaniami, które stwarzają szereg problemów natury teoretycznej i praktycznej. Wśród istotnych kwestii można wymienić wybór treści, organizację tekstu, tworzenie wyrażeń odsyłających, agregację, leksykalizację, realizację powierzchniową czy koordynację z innymi mediami.

Warsztaty stanowią część odbywających się co dwa lata serii warsztatów poświęconych generowaniu języka naturalnego, które realizowane są od 1987 r.

Za: CORDIS

komentuj publikację



Czy wiesz że...?
wersja BETA
Jacob Sigisbert Adam (ur. 28 października 1670 w Nancy, zm. 7 maja 1747 tamże) francuski rzeźbiarz, ojciec François Gasparda Balthasara, Lamberta Sigisberta i Nicolasa Sebastiana. Przez 12 lat pracował w Metzu (Francja) potem wrócił do Nancy gdzie pracował dla księcia Leopolda Lotaryńskiego. Jego prace w terakocie i drewnie pozwalają rozpoznać jego niezwykłe zdolności. pełny tekst
Kościół Notre-Dame de Bon Secours - znajduje się we francuskim mieście Nancy. Został zaprojektowany przez Emmanueala Héré w XVIII wieku. W kościele spoczęli: pełny tekst
Ambroise-Auguste Liébault (ur. 16 września 1823 w Favires, zm. 18 lutego 1904 w Nancy) - francuski lekarz. W 1886 założył Szkołę Nancy w mieście Nancy. Swoje życie poświęcił badaniom nad hipnotyczną sugestią i wykorzystaniu jej w opiece zdrowotnej. Liébault był następcą Abbé Faria, pioniera badań naukowych hipnotyzmu. pełny tekst
Ambroise-Auguste Liébault (ur. 16 września 1823 w Favires, zm. 18 lutego 1904 w Nancy) - francuski lekarz. W 1886 założył Szkołę Nancy w mieście Nancy. Swoje życie poświęcił badaniom nad hipnotyczną sugestią i wykorzystaniu jej w opiece zdrowotnej. Liébault był następcą Abbé Faria, pioniera badań naukowych hipnotyzmu. pełny tekst
Gaston Curbelo (ur. 8 kwietnia 1976 w Nancy) francuski piłkarz pochodzenia urugwajskiego występujący na pozycji napastnika. Obecnie jest zawodnikiem klubu AS Nancy. Jest synem Carlosa Curbelo, byłego reprezentanta Francji, a także zawodnika m.in. AS Nancy i OGC Nice. pełny tekst

Moduł "Czy wiesz że...?" (wersja testowa, beta): definicje/pojęcia wygenerowane w obrębie tego modułu pochodzą z Wikipedii i udostępniane są na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Dostęp do pełnej wersji każdego hasła (oraz dokładnch informacji na temat licencji, autora oraz edycji) możliwy jest po kliknięciu w odnośnik opisany jako "pełny tekst".
^
 
Komentarze: brak
Skocz do:  

Dodaj temat do Ulubionych



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group