• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Nowa propozycja szkolenia

  10.10.2009. 13:35
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  "Biblioteka jako centrum działań społeczno-kulturalnych w środowisku lokalnym - budowanie partnerskich paktów lokalnych" - jest najnowszą propozycją szkoleniową przygotowaną przez Zakład Edukacji Bibliotekarskiej, ...

  więcej na ten temat możesz dowiedzieć się tutaj

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Wikipedystka:Seval/Brudnopis/jp-kategorie: Propozycja drzewa kategorii (wytłuszczone istnieją). Jest to propozycja bardzo wstępna i na pewno będzie ulegać modyfikacjom. Wszelkie uwagi mile widziane. Dyskusja wikiprojektu:Lekkoatletyka/Encyklopedyczność-propozycja: Moim zdaniem należałoby nieco zreformować obecną propozycję, 13. lokata na igrzyskach jest moim zdaniem bardziej wartościowa niż wiele z podanych kryteriów, ja bym to widział tak : Czy to jest propozycja, czy standard już uzgodniony? Jeśli propozycja, to dlaczego cząstki de i von mają być traktowane odmiennie? O ile się nie mylę, są one etymologicznie równoważne (u swego źródła obie znaczą pochodzący z lub pan na, jak polski przyrostek ski). Wypadałoby więc traktować je jednakowo.
  :-) CiaPan 10:23, 26 paź 2004 (CEST)

  Biblioteka Miejska w Cieszynie – biblioteka główna w Cieszynie. Jest kluczową oraz najważniejszą instytucją kształtującą czytelnictwo w środowisku lokalnym. Propozycja 8 w Kalifornii w 2008 roku, (ang. Proposition 8) - propozycja poprawki konstytucyjnej w amerykańskim stanie Kalifornia, nad którą obywatele tego stanu głosowali w referendum 4 listopada 2008 roku. Propozycja ta sprecyzowała obowiązującą w Kalifornii definicję związku małżeńskiego jako związku "między mężczyzną i kobietą", eliminując prawo par tej samej płci do zawierania małżeństw.

  Dyskusja Wikipedii:Głosowania/Administratorzy - sonda: Ponieważ na każdym zebraniu ktoś musi byc pierwszy, to może ja. Dziękuję za uwagę.
  Propozycja "Lista bez regulaminu" (3.1) i "Podstrona bez regulaminu" (3.2)_sprowadzają się do tego samego - bo jest obojętne, gdzie argument przeciw zostanie wyrażony, na liście, czy na podstronie. Propozycja Berasategui (ostatnia) sprowadza się do tego samego, co te dwie pierwsze. P 19:04, 8 maj 2005 (CEST) www.scenamysli.eu – portal internetowy wydawany od 2007 roku. Linia programowa portalu zakłada promocję tematyki „małych ojczyzn” i edukacji regionalnej, promocję debiutów literackich, wspieranie inicjatyw kulturalnych oraz tworzenie przestrzeni dla integracji twórców kultury, nauki i życia publicznego. Portal skierowany jest zwłaszcza do liderów społeczności lokalnych, twórców i odbiorców kultur lokalnych, osób zaangażowanych w trzeci sektor oraz lokalne struktury samorządowe. Znajdują się pośród nich nauczyciele, studenci i młodzież, mały i średni biznes, ludzie nauki oraz wszyscy, którym bliska jest idea zaangażowania i propagowania wartości małych ojczyzn.

  Dyskusja Wikipedii:Głosowania/Stopień wojskowy w biografiach: Mam wątpliwości, czy propozycja jest zgodna z nadrzędną zasadą NPOV (polonocentryzm) – niby dlaczego problem ten ma dotyczyć tylko żołnierzy polskich? Nie pojawi się on w biogramie Brytyjczyka, Niemca, czy Rosjanina? Nie byłoby dobrze, gdybyśmy dla żołnierzy polskich ustalili inne zasady, a dla innych żołnierzy stosowali inne. A propozycję tę prosto można przeredagować aby dotyczyła wszystkich żołnierzy. Aotearoa dyskusja 06:27, 1 gru 2011 (CET) Kultura w Andrychowie: Lokalnym centrum kultury jest Andrychów, w którym odbywają się największe cykliczne imprezy kulturalne. Główną instytucją kulturalną jest Centrum Kultury i Wypoczynku. W każdej wsi gminy działają filie CKiW organizujące różne imprezy kulturalne, pełniące funkcje lokalnych świetlic.

  Leksykon Kultury Warmii i Mazur to internetowa, multimedialna encyklopedia kultury Warmii i Mazur. Pomysłodawcą, realizatorem i administratorem Leksykonu jest Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie (CEiIK). Leksykon stworzony został dzięki oprogramowaniu MediaWiki na licencji Creative Commons.

  Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie - instytucja kultury, założona w 1977 r. Od wielu lat największa placówka w Głogowie, działająca w obszarze zadań związanych z tworzeniem, upowszechnianiem, wspieraniem i promowaniem kultury we wszelkich jej odmianach. Podstawowym celem MOK jest pozyskiwanie i przygotowanie społeczności do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz jej współtworzenia. Cel ten realizowany jest poprzez organizowanie wielokierunkowej edukacji kulturalnej, tworzenie warunków dla rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego, rozpoznawanie, rozbudzanie i zaspokajanie potrzeb kulturalnych mieszkańców miasta i powiatu głogowskiego oraz wspieranie lokalnych inicjatyw kulturalnych.

  Dyskusja wikiprojektu:Wrestling: Witajcie. Fajna inicjatywa. Mam dla Was propozycję. Czy moglibyście opracować propozycje kryteriów dla tej dyscypliny? Z założenia, nie każdy uprawiający jakąś dyscyplinę jest encyklopedyczny. Przyjęcie kryteriów ułatwiło by Wam i innym edycje. Proszę przemyślcie temat. Służę pomocą. Pozdrawiam --Pablo000 (dyskusja) 19:23, 15 lip 2009 (CEST) Centrum Informacji Kulturalnej w Łodzi – fundacja stawiająca sobie jako cel swojej działalności gromadzenie i przetwarzanie informacji na temat inicjatyw, działań i wydarzeń kulturalnych, które odbywają się na terenie Łodzi. W CIKu sprzedawane są również bilety na wydarzenia kulturalne, odbywające się na terenie całego kraju.

  Emblemat hakerski - nieformalny symbol społeczności hakerskiej zaproponowany przez Eryka Raymonda, który uzasadnia swoją propozycję potrzebą stworzenia symbolu jednoczącego społeczność hakerów i jej sympatyków. Obrazek przedstawia szablon glider (szybowiec) z Gry w życie Conwaya. Więcej informacji na temat propozycji emblematu, oraz sam emblemat w formatach SVG i TeX znajdziesz w linku poniżej. Środowiskowy Dom Samopomocy jest jednostką organizacyjną resortu pomocy społecznej, działającą na zasadach zadania zleconego samorządom, fundacjom, stowarzyszeniom. Do zadań ŚDS-ów należy budowanie sieci oparcia społecznego, przygotowanie do życia w społeczeństwie i funkcjonowania w środowisku:

  Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie – międzywydziałowa jednostka prowadzącą działalność usługową, dydaktyczną i naukową. Służy także całemu środowisku naukowemu Krakowa i Małopolski. Jest to trzecia co do wielkości biblioteka akademicka Krakowa i druga co do wielkości biblioteka ekonomiczna w Polsce. Zakres tematyczny zbiorów odpowiada profilowi wydziałów Uczelni i obejmuje: nauki ekonomiczne, finanse, zarządzanie, towaroznawstwo oraz nauki społeczne i humanistyczne, a także niektóre nauki techniczne i informatykę.

  Dodano: 10.10.2009. 13:35  


  Najnowsze