• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • W czym mogę pomóc? Zachowania komunikacyjnojęzykowe konsultantów i klientów call center

  15.02.2009. 23:02
  opublikowane przez: Maksymilian Gajda

  Wydawnictwo Naukowe Semper ma przyjemność przedstawić nowość z dziedziny językoznawstwa:

  W czym mogę pomóc? Zachowania komunikacyjnojęzykowe konsultantów i klientów call center

  Praca zbiorowa (red. nauk. Krzysztof Kaszewski i Grzegorz Ptaszek)
  Wydawnictwo Naukowe Semper, 2009

  Call center to stosunkowo nowe w Polsce zjawisko marketingowe i komunikacyjne, które zrewolucjonizowało kontakt firmy z klientem. Książka "W czym mogę pomóc?" Zachowania komunikacyjnojęzykowe konsultantów i klientów call center zawiera analizy rozmów telefonicznych zarejestrowanych na infoliniach Grupy PZU SA. W centrum uwagi autorów poszczególnych artykułów znajdują się m.in. stosowane przez konsultantów i klientów środki językowe, akty mowy, strategie komunikacyjne - oraz ich skuteczność.

  Tom jest kolejnym ogniwem serii poświęconej współczesnej komunikacji medialnej, wydawanej przez zespół Pracowni Języka Elektronicznych Środków Przekazu na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

  ISBN: 978"83"7507"057"6

  format B5, s. 148, diagramy, bibliografia

  Szczegóły, spis treści: http://semper.istore.pl/sklep,432,,,03,,pl-pln,678847,0.html

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Wirtualne Call Center (WCC) jest alternatywą dla tradycyjnego call center. Wirtualne call center wyróżnia się tym, iż nie wymaga zakupu oprogramowania i dodatkowego sprzętu. Jedyne co potrzebne jest, by korzystać z wirtualnego call center, to komputer z dostępem do Internetu oraz mikrofon i słuchawki. Avista Media – ogólnopolski dostawca usług call center/contact center posługujący się modelem business proces outsourcing (BPO). Pełni usługi dla przedsiębiorstw oraz instytucji, które w ramach swojej działalności prowadzą kontakty z dużymi grupami klientów. Korzystając z rozbudowanego zespołu telemarketerów obsługuje relacje z klientami wykorzystując do tego drogę telefonicznego oraz internetowego kontaktu. Contact Center jest rozwinięciem koncepcji Call center, gdzie medium kontaktu przedsiębiorstwa z klientem jest telefon. Contact Center do łączności telefonicznej dodaje kontakt poprzez:

  Odrodzenie i Reformacja w Polsce – czasopismo (rocznik) ukazujące się pod egidą Instytutu Historii PAN, wydawane przez Wydawnictwo Naukowe Semper. Dotychczas ukazały się 54 tomy (2010 r.) Enterprise Feedback Management – zdefiniowana przez Gartner Group w maju 2005 klasa oprogramowania zapewniająca możliwość stałego pozyskiwania danych o postawach i opiniach klientów organizacji w zintegrowany sposób poprzez różne kanały kontaktu (np. Internet, contact center, kontakty osobiste przedstawicieli). Głównym obszarem zastosowań wydaje się być realizacja badań marketingowych klientów.

  „Hemispheres. Studies on Cultures and Societes” – rocznik naukowy Zakładu Krajów Pozaeuropejskich Polskiej Akademii Nauk. Wydawany w językach: angielskim i francuskim. Wydawcą jest obecnie Wydawnictwo Naukowe Semper. Pamiętnik Słowiański - półrocznik pod egidą Komitetu Słowianoznawstwa PAN. W latach 1997 - 2004 (tom XLVII - LIV) wydawany przez Wydawnictwo Naukowe Semper, do kilku lat ukazuje się nakładem Domu Wydawniczego Elipsa.

  „Acta Asiatica Varsoviensia” – rocznik naukowy Zakładu Krajów Pozaeuropejskich Polskiej Akademii Nauk, od września 2010 - Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN. Wydawany w języku polskim, ze streszczeniami w języku angielskim. Wydawcą jest obecnie Wydawnictwo Naukowe Semper. Call center (ang. dosłownie – centrum telefoniczne, spotykane tłumaczenie polskie to: centrum obsługi telefonicznej, biuro obsługi klienta (BOK), centrum kontaktów z klientami) – całość elementów sprzętowych, programowych służących do obsługi masowych kontaktów z klientami przy użyciu telefonu jako medium. Jeden z kluczowych elementów wchodzących w skład zarządzania firmą opartą na CRM. Obecnie, z uwagi na wzbogacenie o inne niż telefon sposoby kontaktu, standardem stała się ulepszona wersja zwana contact center. Standardowo Call Center oparte jest na trzech rozwiązaniach technologicznych zwanych „świętą trójcą”:

  Live chat (z ang. live chat - rozmowa na żywo) - rodzaj usługi internetowej stosowanej w sprzedaży i zdalnej obsłudze internautów. Termin używany potocznie na określenie oprogramowania wykorzystywanego w celu wzbogacenia i uzupełnienia kontaktu telefonicznego w call center, a także występującego jako jedno z mediów wykorzystywanych w contact center. Sama fraza live chat nie znalazła jeszcze dobrego odpowiednika w języku polskim i będąc zapożyczeniem z języka angielskiego, powoli zagnieździła się w slangu informatycznym.

  Acta Poloniae Historica – czasopismo naukowe poświęcone tematyce historycznej, wydawane od 1958 w Warszawie, obecnie przez Wydawnictwo Naukowe Semper. Pismo prezentuje dorobek historiografii polskiej i jest wydawane w językach angielskim, francuskim i niemieckim.

  Call of Duty: Modern Warfare 2 (znana też jako Modern Warfare 2 lub Call of Duty 6) – gra komputerowa z gatunku first-person shooter, wyprodukowana przez amerykańskie studio Infinity Ward i wydana przez Activision na konsole gier wideo Xbox 360 oraz PlayStation 3 i system operacyjny Microsoft Windows. Gra, oficjalnie zapowiedziana 11 lutego 2009 roku, miała premierę światową 10 listopada 2009 roku. Jest to szósta część serii serii Call of Duty i bezpośredni sequel Call of Duty 4: Modern Warfare, oparty na tej samej fabule, którą zwieńczyła Call of Duty: Modern Warfare 3. Gra została wydana w tym samym czasie, co inne z serii Call of Duty: Call of Duty: Modern Warfare: Mobilized na Nintendo DS i Call of Duty: Modern Warfare: Reflex, port Call of Duty 4 dostosowany przez Treyarch do działania na konsoli Wii. Ponadto wyprodukowano serię komiksów opartych na postaci z gry, zatytułowaną Modern Warfare 2: Ghost. Kwartalnik Historyczny – najstarsze polskie czasopismo historyczno-humanistyczne założone we Lwowie w 1887 roku przez historyka Ksawerego Liskego. W latach 1946-1950 wydawane w Krakowie (roczniki 52/53-57) pod redakcją m.in. J. Dąbrowskiego, R. Grodeckiego, K. Lepszego. Po roku 1950 przeniesione do Warszawy, gdzie wydawane jest pod auspicjami Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk przez Wydawnictwo Naukowe Semper. Pismo publikuje artykuły o ściśle naukowym charakterze dotyczące historii średniowiecza, czasów nowożytnych i najnowszych (bez uwzględnienia starożytności).

  IW engine – silnik gry stworzony przez Infinity Ward, wykorzystywany w serii Call of Duty. Silnik jest oparty na id Tech 3, który był używany w pierwszej części Call of Duty. Pomimo, że silnik bazuje na przestarzałych silnikach to IW engine został odpowiednio zmodyfikowany i dodano techniczne dodatki graficzne i użyto go w Call of Duty 4: Modern Warfare, dzięki czemu uważany jest za jeden z najlepszych silników tego pokolenia według serwisu IGN, mimo że jest bardzo słaby w porównaniu do współczesnych silników takich jak CryEngine 2. Prawa językowe lub językowe prawa człowieka to prawa człowieka dotyczące indywidualnego i grupowego prawa do wyboru języka lub języków do komunikacji, zarówno w sferze prywatnej, jak i publicznej, bez względu na pochodzenie narodowe, etniczne albo liczbę osób posługujących się językiem na danym terytorium.

  Dodano: 15.02.2009. 23:02  


  Najnowsze