Polski Serwis Naukowy - OnLine od 1999 roku
RSS
Czwartek, 24 maja 2012
Zula, Jan, Maria, Joanna
 1945: utworzono Uniwersytet Łódzki, Politechnikę Łódzką, Politechnikę Gdańską i Politechnikę Śląską
 1543: zmarł Mikołaj Kopernik, astronom polski
 1931: w Raszynie uruchomiona zostaje najsilniejsza w Europie stacja radiofoniczna (moc 120 kW), która swym zasięgiem obejmuje całą Polskę
Nowe publikacje
Drugie warsztaty nt. systemów i struktur dla morfologii informatycznej, Zurych, Szwajcaria
Dodano:
|28 Lut 2011|, 2011 16:26
|
|
|
Dnia 26 sierpnia 2011 r. w Zurychu, Szwajcaria, odbędą się drugie warsztaty nt. systemów i struktur dla morfologii informatycznej.
Z punktu widzenia lingwistyki informatycznej zasoby morfologiczne tworzą podstawy dla wszystkich zastosowań wyższego stopnia. Dotyczy to w szczególności języków o bogatej morfologii, takich jak fiński, niemiecki czy polski.
Prócz przydatności w lingwistyce informatycznej, istnieje wiele praktycznych zastosowań, które mogą skorzystać na analizie i/lub generacji morfologicznej, a nawet jej wymagać, jak na przykład przetwarzanie tekstów, interfejsów użytkowników czy wyszukiwanie informacji. Te zastosowania mają specyficzne wymagania w zakresie komponentów morfologicznych, w tym te dotyczące technik programowania, jak interfejsy programowania czy odporność na błędy.
Warsztaty zgromadzą naukowców i programistów zajmujących się morfologią informatyczną. Dyskusje skupią się na istniejących, pracujących systemach i strukturach bazujących na regułach językowych i dostarczających językowo umotywowanych analiz i/lub generujących na podstawie kategorii językowych.
Za: CORDIS
Czy wiesz że...?
wersja BETA
Zurich Open profesjonalny turniej tenisowy dla kobiet, rozgrywany w szwajcarskim Zurychu na nawierzchni dywanowej. Jest to jeden z ostatnich turniejów w kalendarzu kobiecych rozgrywek WTA.
pełny tekst
Moduł "Czy wiesz że...?" (wersja testowa, beta): definicje/pojęcia wygenerowane w obrębie tego modułu pochodzą z Wikipedii i udostępniane są na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
Dostęp do pełnej wersji każdego hasła (oraz dokładnch informacji na temat licencji, autora oraz edycji) możliwy jest po kliknięciu w odnośnik opisany jako "pełny tekst".
|
|
|
^ |
|
 |
|
Komentarze: brak |
|
Powered by
phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
|