|
|
|
Polski Serwis Naukowy - OnLine od 1999 roku
RSS
Warto przeczytać: W dniach 5-6 lipca 2010 r. w Keszthely, Węgry, odbędzie się dwudniowe szkolenie nt. zmian klimatu i rolnictwa.
Szkolenie obejmie zagadnienia związane z ewaluacją, oceną i modelowaniem zmian klimatu oraz oddziaływaniem zmienności na europejskie rolnictwo. ... Dnia 11 listopada 2010 r. w Brukseli, Belgia, odbędzie się konferencja pt. "Nowe i pogłębiające się nierówności - wyzwanie dla rozwoju społecznego, ekonomicznego i demokratycznego w Unii Europejskiej".
W ciągu ostatnich kilku dekad rozwój ekonomiczny i wzrost zatrudnienia ogólnie podniosły standard życia, a wiele rządów było w stanie prz... W dniach 20-21 maja 2010 r. w Sperlonga, Włochy, odbędą się czwarte międzynarodowe warsztaty nt. agrokosmosu pt. "Rolnictwo w sterowanym środowisku - z Ziemi w kosmos i z powrotem".
Wydarzenie będzie okazją do spotkania się społeczności zajmującej się sterowanym środowiskiem... W dniach 11-12 maja 2010 r. w Brukseli, Belgia, odbędzie się trzecia konferencja nt. zrównoważonego rolnictwa.
Wydarzenie poświęcone będzie roli, jaką może odegrać zrównoważone rolnictwo w wyżywieniu świata, poruszając takie zagadnienia jak zmniejszenie tak zwaneg... W dniach 30 sierpnia - 2 września 2011 r. w Zurychu, Szwajcaria, odbędzie się konferencja pt. "Zmiana i niepewność - wyzwania dla rolnictwa, bezpieczeństwa żywności i zasobów naturalnych".
W ostatnich latach światową gospodarkę nawiedziły kryzysy na rynkach finansowym i towarowym. Wpłynęły one na priorytety ...
Ostatnio na Forum:
Dyskusje
8
odp.
4
odp.
7
odp. Reklama:
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji RolnictwaCzy wiesz że...? Mirosław Mielniczuk (ur. 7 czerwca 1958 w Cieplicach Śląskich-Zdrój) – polski polityk, zootechnik, nauczyciel, ekonomista, urzędnik państwowy, były wiceminister pracy. Aleksander Bentkowski (ur. 14 lutego 1941 w Stanisławowie) – polski adwokat i polityk, poseł na Sejm X, I, II i III kadencji, senator VI kadencji, minister sprawiedliwości w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, prezes klubu sportowego Resovia Rzeszów. Elżbieta Maria Kaufman-Suszko (ur. 12 sierpnia 1948 w Białymstoku) – polski polityk, samorządowiec, p.o. prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) - powstała w 1994 r. powołana Ustawą z dnia 29 grudnia 1993 r. o utworzeniu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Dz. U. z 1994 r. Nr 1, poz. 2) w celu wspierania rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich. Obecnie działa na podstawie Ustawy z dnia 9 maja 2008 r. o Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Dz. U. z 2008 r. Nr 98, poz. 634). ARiMR została wyznaczona przez Rząd RP do pełnienia roli akredytowanej agencji płatniczej. Zajmuje się wdrażaniem instrumentów współfinansowanych z budżetu Unii Europejskiej oraz udziela pomocy ze środków krajowych. Agencja, jako wykonawca polityki rolnej, ściśle współpracuje z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. ARiMR podlega jednocześnie nadzorowi Ministerstwa Finansów w zakresie gospodarowania środkami publicznymi. PDF (ang. Portable Document Format, przenośny format dokumentu) – format plików służący do prezentacji, przenoszenia i drukowania treści tekstowo-graficznych, stworzony i promowany przez firmę Adobe Systems. Język opisu pliku PDF jest okrojoną wersją języka programowania PostScript wzbogaconą o elementy hipertekstowe.
Jerzy Miller (ur. 7 czerwca 1952 w Krakowie) – polski urzędnik państwowy i samorządowy, były wiceminister finansów i były prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, były zastępca prezydenta m.st. Warszawy, od 2007 do 2009 wojewoda małopolski, od 14 października 2009 minister spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Donalda Tuska. Struktura organizacyjnaAgencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa kieruje Prezes powołany przez Premiera RP na wniosek Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministra Finansów. Struktura ARiMR jest trzypoziomowa – Centrala, 16 Oddziałów Regionalnych ( jeden oddział na województwo) oraz 314 Biur Powiatowych. Dopłata bezpośrednia - nazwa subwencji udzielanej rolnikom w Unii Europejskiej w ramach CAP (ang. Common Agricultural Policy) czyli Wspólnej Polityki Rolnej. W roku 2006 na dopłaty z kasy Unii przeznaczono ok. 48,5 mld euro, czyli niemal 50% budżetu Unii.
PrezesiWsparcie finansowe ARiMRARiMR wspomaga finansowo: ARiMR zarządza systemem unijnych dopłat bezpośrednich w Polsce. Linki zewnętrznePowyższa treść oraz zamieszczone w niej powiązane definicje/pojęcia - udostępniane są na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania
Wszystkie hasła znajdujące się w naszym mirrorze Wikipedii mają znaczenie informacyjne i edukacyjne. Nie mogą być traktowane jako porady. |