|
|
|
Polski Serwis Naukowy - OnLine od 1999 roku
RSS
Warto przeczytać: Nowy publiczny bank krwi pępowinowej, do którego kobiety będą mogły bezpłatnie, dla dobra wspólnego, oddać krew pępowinową swojego dziecka powstaje przy rodzinnym Polskim Banku Komórek Macierzystych S.A. - poinformowano we wtorek na konferencji prasowej.Na poc... Do narodzin pierwszego żubra w Hiszpanii doszło w grupie siedmiu zwierząt sprowadzonych niedawno z Polski - poinformowały władze lokalne. Jedna z pięciu samic introdukowanych w prowincji Palencia urodziła kilkanaście dni temu młode, którego płci jeszcze nie okreś... Zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem (AMD) jest główną przyczyną utraty wzroku po 50. roku życia. Cierpi na nie 1 milion Polaków, ale wielu dowiaduje się o tym zbyt późno, bo nie bada regularnie swoich oczu - alarmują lekarze. Specjaliści w dziedz... W dniach 16 - 17 grudnia 2011 r. w Sierra Nevada, Hiszpania, odbędzie się wydarzenie pt. "Wielka nauka - algorytmy, systemy i narzędzia do skalowalnego uczenia się".
Wydarzenie poświęcone będzie tematom dotyczącym narzędzi, algorytmów, systemów, sprzętu i problemów rzeczywistych powiązanych z ucz... Uznawany za jedną z najstarszych roślin leczniczych bez czarny (Sambucus nigra) został wybrany "Rośliną Roku 2010". Ten zaszczytny tytuł zostanie oficjalnie ogłoszony 15 sierpnia, podczas uroczystości Święta Matki...
Ostatnio na Forum:
Dyskusje
8
odp.
4
odp.
7
odp. Reklama:
Banco Santander Central HispanoCzy wiesz że...? Wielka Brytania (), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania, Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Guernsey, Jersey i Wyspa Man, posiadają odrębny status dependencji Korony brytyjskiej i nie wchodzą w skład Zjednoczonego Królestwa. Santander Consumer Bank S.A. – bank z hiszpańskiej grupy Grupo Santander Central Hispano działający w Polsce od 2003 roku, poprzez nabycie Bank of America Polska S.A.. Następnie zmieniono nazwę na CC-Bank S.A. z siedzibą w Poznaniu i rozpoczęto działalność operacyjną. W 2004 roku zmieniono nazwę banku na PTF Bank S.A., w efekcie wchłonięcia jednego z największych operatorów kredytowych, jakim było Polskie Towarzystwo Finansowe S.A. i przeniesiono siedzibę centrali banku do Wrocławia. Ostatecznie na początku 2006 roku bank przyjął nazwę Santander Consumer Bank S.A. Banco Santander (do 2007 r. - Banco Santander Central Hispano) – największy bank w Hiszpanii. Główny bank w grupie Grupo Santander. W 2004 roku przejął brytyjski bank Abbey. Od 2003 roku działa w Polsce, pod nazwą Santander Consumer Bank. To największy bank w strefie euro i dziewiąty na świecie pod względem kapitalizacji (31.12.2006). Obsługuje 66 mln klientów w 43 krajach. Bank Santander jest sposorem 2 zepołów w Formule 1, są: Kapitalizacja – w terminologii używanej na giełdach papierów wartościowych jest to wartość giełdowa spółki równa iloczynowi aktualnego kursu akcji i liczby akcji spółki w obrocie giełdowym.
Euro, ευρώ, евро (znak: €, kod ISO 4217: EUR) – europejska waluta wprowadzona w miejsce walut krajowych. Jest prawnym środkiem płatniczym w 16 państwach tworzących strefę euro w Unii Europejskiej - obejmującym ponad 322,5 mln Europejczyków. Waluta euro używana jest także w 11 krajach i terytoriach nienależących do UE (Watykanie, Monako, San Marino, Andorze, Kosowie, Czarnogórze) oraz we francuskich posiadłościach na Atlantyku i Oceanie Indyjskim oraz w brytyjskich bazach wojskowych na Cyprze. -Vodafone McLaren Mercedes Fernando Alonso jeździł w tym zespole 1 sezon (2007) później przeszedł do swojego porzedniego (Renault F1 Team) a dopiero później do Scuderia Ferrari Marlboro -Scuderia Ferrari Marlboro w którym jeździ Hiszpan Fernando Alonso Linki zewnętrznePolska, oficjalnie Rzeczpospolita Polska – państwo położone w Europie Środkowej nad Morzem Bałtyckim. Graniczy z Niemcami (na zachodzie), Czechami i Słowacją (na południu), Ukrainą i Białorusią (na wschodzie), na północnym wschodzie z Litwą oraz na północy z Rosją (obwód kaliningradzki). Ponadto polska granica wyłącznej strefy ekonomicznej na Bałtyku graniczy ze strefami Danii i Szwecji.
Formuła 1 (inaczej Mistrzostwa Świata Formuły 1, błędnie nazywana formułą pierwszą, oficjalny skrót F1) – przeprowadzany regularnie (corocznie) od roku 1950 cykl najbardziej prestiżowych międzynarodowych wyścigów samochodowych na świecie, znany również jako wyścigi Grand Prix, a jednocześnie klasa biorących w nich udział jednomiejscowych samochodów wyścigowych o otwartym nadwoziu. Dyscyplina sportu zapoczątkowana w Europie, obecnie o zasięgu globalnym, organizowana w Europie, Ameryce Południowej,Ameryce Północnej, Afryce, Azji i Australii. Podczas danego sezonu odbywa się w sumie kilkanaście wyścigów (tzw. eliminacji), czyli poszczególnych grand prix, na wydzielonych torach ulicznych lub na specjalnie stworzonych do tego celu torach zamkniętych.
Czy wiesz że...? beta Fernando Alonso Díaz (ur. 29 lipca 1981 w Oviedo) – hiszpański kierowca wyścigowy, dwukrotny mistrz świata Formuły 1. Obecnie mieszka w Lugano w Szwajcarii, posiada również rezydencję w Vaud. Żonaty z Raquel del Rosario Macías. Powyższa treść oraz zamieszczone w niej powiązane definicje/pojęcia - udostępniane są na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania
Wszystkie hasła znajdujące się w naszym mirrorze Wikipedii mają znaczenie informacyjne i edukacyjne. Nie mogą być traktowane jako porady. |