|
|
|
Polski Serwis Naukowy - OnLine od 1999 roku
RSS
Warto przeczytać: Indie zwróciły się do Korei Południowej z propozycją przystąpienia do projektu międzynarodowego eksperymentalnego reaktora termojądrowego (ITER) realizowanego przez sześć stron.
Indyjski Minister Spraw Zagranicznych, K. Natwar Singh, zapreze... W dniach 16-17 września 2010 r. w Coimbatore, Indie, odbędzie się konferencja pt. "Kobiety w informatyce".
Wydarzenie poświęcone będzie obecności kobiet w dziedzinie informatyki, służąc za forum dla rozpoczynających karierę oraz renomowanych kobiet-naukowc... W dniach 19-27 sierpnia 2010 r. w Hajdarabadzie, Indie, odbędzie się Międzynarodowy Kongres Matematyków (ICM).
ICM to jeden z największych kongresów adresowanych specjalnie do społeczności matematyków. Odbywa się co cztery lata pod auspicjami Międzyna... Rada Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) wyraziła zgodę na wspólną misję badania Księżyca organizowaną przez ESA i Indie. W ramach porozumienia, ESA będzie koordynować i wspierać dostawę trzech przyrządów oraz dokona innego wkładu rzeczowego, podcza... W dniach 19-21 listopada 2010 r. w Gwalior, Indie, odbędzie się szósta konferencja nt. praktyk związanych z nową generacją usług internetowych (NWeSP 2010).
NWeSP'10 to forum, na którym spotykają się naukowcy i praktycy specjalizujący się w różnych aspektach sieciowych systemów inform...
Ostatnio na Forum:
Dyskusje
8
odp.
4
odp. Reklama:
Katastrofa kolejowa w Badarwas - 2010 Czy wiesz że...? Indie, Republika Indii (w hindi, भारत – trl.: Bhārat wymowa ?/i, Bhārat Gaṇarājya, trb.: Bharat, Bharat Ganaradźja; ang. India, Republic of India) – państwo w Azji Południowej, zajmujące większość subkontynentu indyjskiego. Katastrofa kolejowa w Badarwas miała miejsce 20 września 2010 w Badarwas w środkowych Indiach. W wyniku wypadku zginęło 23 osoby, 50 zostało rannych. Przebieg zdarzeńPociąg towarowy, wjeżdżający na stację kolejową w Badarwas staranował stojący przy peronie skład Intercity Express. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniosło 23 osoby, wszyscy byli obywatelami Indii. 50 osób zostało rannych. Przyczyną wypadku była nieuwaga prowadzącego pociąg towarowy. Pomimo czerwonego światła wjechał na stację wbijając się w ostatni wagon składu ekspresowego. Przypisy
Powyższa treść oraz zamieszczone w niej powiązane definicje/pojęcia - udostępniane są na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania
Wszystkie hasła znajdujące się w naszym mirrorze Wikipedii mają znaczenie informacyjne i edukacyjne. Nie mogą być traktowane jako porady. |