|
|
|
Polski Serwis Naukowy - OnLine od 1999 roku
RSS
Warto przeczytać: 4 maja w wieku 75 lat zmarł prof. Zbigniew S. Herman, wybitny polski farmakolog - poinformowała na swojej stronie internetowej Polska Akademia Nauk. Profesor był światowym autorytetem w zakresie działania leków psychotropowych. Jego badania przyniosły... Prezentowanie nowatorskich konstrukcji polskich naukowców to sposób Marcina Włodarczyka z Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej na popularyzację nauki. To dzięki jego zaangażowaniu elektryczny bolid skonstruowany przez studentów trzech wyd... To, czy ma się chłopaka lub dziewczynę w okresie dorastania, płeć rówieśników, którymi się ktoś otacza, poziom lęku przed odrzuceniem czy kompetencje relacyjne - m.in. od tych czynników zależy to, czy dana osoba będzie w dorosłym życiu żyła w związku czy w... Katarzyna Jamróz z II Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach zwyciężyła w III Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Psychologicznej. Miejsca na podium zajęły również Agnieszka Kowalska i Ewa Maraszkiewicz. Laureatki w nagrodę otrzymają stypendia w wysokości 3 tysięcy złotych i paki... Na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc - POChP - cierpi ponad 200 mln osób. Do 2030 r. choroba ta stanie się trzecią najważniejszą przyczyną zgonów na świecie - alarmuje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).Światowy Dzień POChP, obchodzo...
Ostatnio na Forum:
Dyskusje
8
odp.
4
odp. Reklama:
Miasteczko - serial telewizyjny Czy wiesz że...? Maria Peszek (ur. 9 września 1973 we Wrocławiu) – polska aktorka i piosenkarka. Zadebiutowała w 1993 roku. Występowała m.in. na scenie Teatru Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatru Studio i Teatru Narodowego w Warszawie. Ma na swoim koncie szereg kreacji filmowych i telewizyjnych, a także liczne role w spektaklach Teatru Telewizji. Serock – miasto w woj. mazowieckim, w powiecie legionowskim, nad Jeziorem Zegrzyńskim, położone naprzeciw ujścia Bugu do Narwi. Leży ono na pograniczu Kotliny Warszawskiej i Wysoczyzny Ciechanowskiej. Siedziba gminy miejsko-wiejskiej Serock. Odległość od centrum Warszawy wynosi ok. 40 km. W pasie nadbrzeżnym jeziora, z Serockiem sąsiadują od strony Warszawy Jadwisin i od strony Pułtuska Wierzbica. Jarosław Gajewski (ur. 1961 w Skierniewicach) – aktor Teatru Dramatycznego w Warszawie. W 1984 r. ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. Zadebiutował w teatrze 10 maja 1984 r.Od 2003 w Teatrze Narodowym Miasteczko – serial TVN produkowany w latach 1999-2000, emitowany w poniedziałkowe wieczory. Był autorskim pomysłem stacji. Zdjęcia do serialu ruszyły 29 listopada 1999. Miejsca plenerowe to: Warszawa, Konstancin, Serock. Waldemar Obłoza (ur. 1959 w Jeleniej Górze) – polski aktor telewizyjny i teatralny, znany głównie z seriali Na Wspólnej i Miodowe lata oraz ze spektakli muzycznych.
Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 lipca 2010 zawiera informacje o 460297 filmach, 32874 serialach i 1273718 ludziach filmu). Reżyseria: Marek Brodzki, Tomasz Hynek, Maciej Wojtyszko. Internetowa Baza Filmu Polskiego (filmpolski.pl) – największa pośród istniejących, redagowana w Bibliotece i Ośrodku Informacji Filmowej PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi przez Jarosława Czembrowskiego. Istnieje od 1990, początkowo udostępniana w Bibliotece PWSFTviT, od marca 1998 również w internecie.
Maciej Wojtyszko (ur. 16 kwietnia 1946 w Warszawie) – polski reżyser teatralny, filmowy i telewizyjny, pisarz, autor sztuk, komiksów i filmów animowanych. Wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie. Dziekan Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. WystąpiliLinki zewnętrzneBarbara Kałużna (ur. 10 sierpnia 1975 w Gliwicach) – aktorka teatralna i filmowa. Absolwentka Szkoły Podstawowej nr 3 im. Arki Bożka w Gliwicach – Ostropie i V Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Struga w Gliwicach . Podczas edukacji w liceum równolegle kontynuowała naukę w Państwowej Szkole Muzycznej II st. w Gliwicach – w klasie wokalu (1991-1993). W 1998 r. ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie.
Manuela Gretkowska (ur. 6 października 1964 w Łodzi) – polska pisarka, scenarzystka filmowa, felietonistka i działaczka społeczna, założycielka polskiej Partii Kobiet. Zwyciężczyni plebiscytu czytelników "Wysokich Obcasów" na Polkę Roku 2007. Nagrodzona Fenomenem 2006 przez redakcję tygodnika Przekrój oraz Elle Style Award 2007 w kategorii: Osoba Publiczna.
Czy wiesz że...? beta Warszawa (miasto stołeczne Warszawa) (wymowa ?/i) – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Mazowszu nad Wisłą.
Katarzyna Herman (ur. 13 sierpnia 1971 w Mrągowie) – polska aktorka. Swoje młode lata spędziła w Białymstoku. W 1994 roku ukończyła studia na PWST w Warszawie.
Wieńczysław Gliński (ur. 10 maja 1921 w Astrachaniu, zm. 8 lipca 2008 w Warszawie) – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, artysta kabaretowy, pedagog.
Leon Stanisław Niemczyk (ur. 15 grudnia 1923 w Warszawie, zm. 29 listopada 2006 w Łodzi) – polski aktor filmowy i teatralny. Był jednym z najbardziej wybitnych polskich aktorów.
Jan Henryk Machulski (ur. 3 lipca 1928 w Łodzi, zm. 20 listopada 2008 w Warszawie) – polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, reżyser i pedagog. Pomysłodawca Alei Gwiazd w Łodzi. Powyższa treść oraz zamieszczone w niej powiązane definicje/pojęcia - udostępniane są na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania
Wszystkie hasła znajdujące się w naszym mirrorze Wikipedii mają znaczenie informacyjne i edukacyjne. Nie mogą być traktowane jako porady. |