|
|
|
Polski Serwis Naukowy - OnLine od 1999 roku
RSS
Warto przeczytać: Profesor Janusz Małłek z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu otrzyma tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Uroczystość odbędzie się w czwartek, 17 września w Olsztynie. Senat UWM uhonorował prof. Małłka za "wy... W środę w warszawskim szpitalu zmarł na zawał serca prof. Janusz Maciejewski - poinformował PAP w czwartek wieczorem dr Wojciech Kaliszewski z Instytutu Badań Literackich PAN, uczeń i współpracownik profesora. Prof. Janusz Maciejewski był histo... Prof. Janusz Woytoń, jeden z twórców nowoczesnej perinatologii w Polsce, odebrał we wtorek tytuł doktora honoris causa Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Uroczystość odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie.Najwyższą akademicką godność akad... Pionier agrotechniki sadów, wybitny ekspert w zakresie przyjaznych środowisku metod kontrolowania zachwaszczenia prof. Janusz Lipiecki z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie otrzyma 1 lipca tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (UR).Zaintereso... Propagowanie badań okresowych i skryningowych powinno być jak +pranie mózgu+. Wiedza musi być przekazywana w mediach na zasadzie reklamy proszku do prania: ciągle powtarzających się treści, które wchodzą w ludzką podświadomość nawet, kiedy nie oglądamy. Festiwale Nauki, wspaniałe...
Ostatnio na Forum:
Dyskusje
8
odp.
4
odp. Reklama:
Polowanie na myszCzy wiesz że...? Iwona Rulewicz (ur. 30 kwietnia 1959 roku), polska aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa. W roku 1982 ukończyła PWST w Warszawie. 10 grudnia tegoż roku, zadebiutowała w Teatrze Współczesnym w Szczecinie rolą damy w Operetce Witolda Gombrowicza w reżyserii Ryszarda Majora. Jerzy Dominik (ur. 7 listopada 1955 roku w Węgorzewie), polski aktor teatralny, filmowy i głosowy. A także reżyser dubbingu. W 1980 roku, ukończył PWST w Krakowie. Debiut teatralny 26 października tegoż samego roku. Dyplom otrzymał rok później. Portal:
Film Polowanie na mysz (tytuł oryg. MouseHunt) – amerykański slapstickowy film komediowy z roku 1997, wyreżyserowany przez Gore'a Verbinskiego. Film przedstawia perypetie pary braci, Erniego i Larsa Smuntzów – kucharza i pracownika fabryki sznurka – którzy z dnia na dzień zostają spadkobiercami umiejscowionej na odludziu willi, wartej krocie. Nim jednak sprzedadzą posiadłość, muszą pozbyć się zamieszkałej w nim myszy, co okazuje się nie być prostym zadaniem. Ewa Domańska – polska intelektualistka, badaczka przeszłości, teoretyk i historyk historiografii. Profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, visiting associate professor na Stanford University. Autorka i redaktorka książek prezentujących najnowsze nurty w humanistyce i naukach społecznych. Szef rady programowej biura „International Commission of Theory and History of Historiography”, członek komitetu międzynarodowej fundacji "Imitatio. Integrating Human Sciences" oraz Tutor Akademii „Artes Liberales".
Christopher Walken, właśc. Ronald Walken (ur. 31 marca 1943 w Nowym Jorku) – amerykański aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, reżyser. Zdobywca Oskara dla najlepszego aktora drugoplanowego w 1978, za rolę w Łowcy jeleni Michaela Cimino. ObsadaWersja polskaOpracowanie wersji polskiej: STUDIO SONICA IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza aktorów i filmów. Zawiera informacje o artystach i produkcjach z wielu części świata (w tym także polskich). Z bazy możemy się dowiedzieć między innymi o dorobku aktorów (reżyserów, scenarzystów, muzyków i innych osób związanych z produkcją i tworzeniem filmu), przeczytać krótkie syntetyczne biografie (przy niektórych osobach). Baza pozwala również sprawdzić informacje o filmach, serialach i produkcjach telewizyjnych (nawet tych w produkcji), jak również o nagrodach filmowych. Mankamentem bazy jest nieuwzględnianie charakterystycznych znaków diakrytycznych niektórych języków, w tym języka polskiego.
Irena Malarczyk-Kalita (ur. 25 października 1928, zm. 13 kwietnia 2009 w Warszawie) – polska aktorka. Ukończyła PWST w 1952 roku w Warszawie. Zadebiutowała w teatrze 31 sierpnia 1952 roku. oraz i inni Linki zewnętrzneWilliam Edward Hickey (ur. 19 września 1927 w Nowym Jorku, zm. 29 czerwca 1997 tamże) - amerykański aktor filmowy i teatralny nominowany w 1986 do Oscara w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy za role w filmie Johna Hustona Honor Prizzich (1985).
Zbigniew Suszyński (ur. 26 lipca 1961 w Rypinie) – polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Sporadycznie słyszany jako lektor w reklamach oraz programach telewizyjnych.
Czy wiesz że...? beta Film komediowy - gatunek filmowy przedstawiający śmieszne, humorystyczne sytuacje i postaci, mający najczęściej happy end (oprócz czarnych komedii). Jest to jeden z najstarszych gatunków filmowych; duża część filmów niemych to komedie.
Janusz Bukowski (ur. 7 grudnia 1941 w Gorzycach, zm. 22 września 2005 w Pradze) – polski aktor teatralny i filmowy, reżyser. Znany również z dubbingu.
Stefan Knothe (ur. 1943) – polski lektor, narrator i aktor głosowy. Bardzo sporadycznie przed obiektywem. Od kilku lat dubbinguje Kaczora Daffy’ego, zamiast Mieczysława Gajdy. W 1965 roku, ukończył PWST w Warszawie. 24 października, tego samego roku, debiut teatralny.
Ewa Wawrzoń (ur. 11 maja 1937 r.), aktorka teatralna i filmowa. Sporadycznie w dubbingu. W 1958 roku, ukończyła PWST w Krakowie. 3 lipca, tegoż roku zadebiutowała w teatrze. Wdowa po Januszu Bukowskim, matka Michała.
Studio Sonica – polskie studio dźwiękowe zajmujące się przede wszystkim postprodukcją audio-video, w którego zakres wchodzi dubbing filmów fabularnych i animowanych, reklama RTV, tłumaczenia i napisy do filmów. Studio Sonica dysponuje obecnie trzema studiami nagraniowymi. Firma działa od 1993 roku, swoją siedzibę ma w Warszawie przy ulicy Suwak 4.
Gore Verbinski (ur. 16 marca 1964 w Oak Ridge) – amerykański reżyser i pisarz polskiego pochodzenia od strony ojca, fizyka nuklearnego, Vica Verbinskiego.
Beata Aleksandra Kawka (ur. 7 września 1967 w Szubinie) – polska aktorka filmowa, teatralna, dubbingowa, kierownik produkcji i reżyser dubbingu, dyrektor studia Studio Genetix Film Factory. Ma córkę Zuzannę. Powyższa treść oraz zamieszczone w niej powiązane definicje/pojęcia - udostępniane są na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania
Wszystkie hasła znajdujące się w naszym mirrorze Wikipedii mają znaczenie informacyjne i edukacyjne. Nie mogą być traktowane jako porady. |