|
|
|
Polski Serwis Naukowy - OnLine od 1999 roku
RSS
Warto przeczytać: 5 marca 2011 roku (sobota), w budynku WydziaÅ‚u Mechatroniki Politechniki Warszawskiej (ul. ŚwiÄ™tego Andrzeja Boboli 8) odbÄ™dzie siÄ™ turniej robotów mobilnych Robomaticon 2011.Organizatorem konkursu Robomaticon 2011 jest grupa studentów KoÅ‚a N... OgÅ‚oszono pierwszÄ… seriÄ™ zadaÅ„ I stopnia LIV Olimpiady Astronomicznej. Przeznaczona jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem olimpiady jest Planetarium ÅšlÄ…skie. Olimpiada przebiega w trzech etapach. Zadania zawodów I stopnia sÄ… rozwiÄ…z... Tegoroczny październik upÅ‚ynie pod znakiem unikatowego wydarzenia VIPMedica 2010 skierowanego do reprezentantów branży medyczno-farmaceutycznej. Wydarzenie to posiada bogatÄ… tradycjÄ™ jako uzupeÅ‚nienie cenionych w krÄ™gach lekarzy targów pra... Z przyjemnoÅ›ciÄ… pragniemy poinformować, że Uniwersytet JagielloÅ„ski, Uniwersytet Rolniczy oraz firma Targi w Krakowie majÄ… zaszczyt organizowania kongresu pod nazwÄ… IV Congress of Polish Biotechnology and IV Eurobiotech 2011, który odbÄ™dzie siÄ™ w dniach 12 – 15 października ... Kamil ZÅ‚oczewski zaprasza na spotkania z niebem tych, którzy z ciekawoÅ›ciÄ… spoglÄ…dajÄ… w górÄ™. Zdradza tajemnice kosmosu, przybliża odkrycia wielkich astronomów i pracÄ™ współczesnych naukowców. Równie poważnie traktuje seminaria badawcze, jak i wykÅ‚ady na Uniwersyt...
Ostatnio na Forum:
Dyskusje
8
odp.
4
odp. Reklama:
Puchar Świata w skokach narciarskich 2010/2011To hasło encyklopedii posiada podstrony: 1 [2],[3] Czy wiesz że...? Puchar Świata w skokach narciarskich to rozgrywany corocznie cykl zawodów w skokach narciarskich. Za zajęcie odpowiedniego miejsca w pojedynczych zawodach uczestnik otrzymuje daną liczbę punktów. Po zsumowaniu punktów poszczególnych zawodników z każdego konkursu, tworzona jest klasyfikacja. Skoczek będący na jej czele, otrzymuje Puchar Świata - Kryształową Kulę. W ramach niego rozgrywa się też Puchar Świata w lotach narciarskich, którego zwycięzcą zostaje zawodnik, który zdobędzie największą liczbę punktów we wszystkich konkursach lotów w sezonie. Triumfator klasyfikacji w tej specjalności skoków narciarskich otrzymuje, tzw. Małą Kryształową Kulę Niemcy (Republika Federalna Niemiec, RFN; do traktatu pomiędzy RFN a Polską Rzecząpospolitą Ludową (1970) w Polsce stosowana była oficjalnie nazwa Niemiecka Republika Federalna, NRF; niem.: Deutschland lub Bundesrepublik Deutschland, BRD) – państwo federacyjne położone w Europie, będące członkiem Unii Europejskiej (UE), Unii Zachodnioeuropejskiej (UZE), G8, ONZ oraz NATO. Stolicą Niemiec jest Berlin (przed połączeniem z NRD – Bonn, obecnie noszące tytuł miasta federalnego). Językiem oficjalnym jest język niemiecki. Sezon 2010/2011 Pucharu Świata w skokach narciarskich rozpoczął się 27 listopada 2010 na skoczni Rukatunturi w fińskim Kuusamo, a zakończył 20 marca 2011 na Letalnicy w słoweńskiej Planicy. Zdobywcą Kryształowej Kuli został Austriak Thomas Morgenstern. Ostateczny kalendarz zawodów został zatwierdzony 3 czerwca 2010 w Antalyi. Był to pierwszy od 14 lat sezon, w którym nie został rozegrany Turniej Nordycki. Kenneth Gangnes (ur. 15 maja 1989), norweski skoczek narciarski, członek kadry A reprezentacji Norwegii. Jego największym osiągnięciem jest 2. miejsce w generalnej klasyfikacji FIS Cup w sezonie 2007/2008 i w jednych z ich zawodów. W sezonie 2007/2008 uczestniczył również w konkursie Pucharu Świata w Lillehammer (37. miejsce) i Oslo (48. miejsce).
Andreas Kofler (ur. 17 maja 1984 w Innsbrucku) – austriacki skoczek narciarski, reprezentant SV Innsbruck Bergisel, zwycięzca 58. Turnieju Czterech Skoczni. Zawody w Harrachovie, zaplanowane na 11 i 12 grudnia zostały odwołane z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych. W ich zastępstwie zostały rozegrane dodatkowe konkursy w Engelbergu oraz w Zakopanem. We wszystkich konkursach Pucharu Świata obowiązywał także nowy system punktacji, w którym oprócz not za styl i długości skoku wpływ na notę końcową skoczka ma siła i kierunek wiatru, a także długość najazdu na próg. System ten obowiązywał w kilku ostatnich konkursach w poprzednim sezonie. ZwycięzcyThomas Morgenstern W sezonie 2010/2011 rozegrano 9 konkursów Pucharu Świata w lotach narciarskich (w tym 7 indywidualnych). Zawody odbywały się w Harrachovie, Oberstdorfie, Vikersund i Planicy. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej po raz drugi w karierze został Austriak Gregor Schlierenzauer, który wygrał trzy konkursy. Johan Remen Evensen i Gregor Schlierenzauer zwyciężyli ex aequo w konkursie rozegranym 12 lutego 2011 w Vikersund.
Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8. Austria Thomas Morgenstern Austria Kalendarz i wyniki26 konkursów indywidualnych (w tym 7 w lotach narciarskich), 5 konkursów drużynowych (w tym 2 w lotach narciarskich). Statystyki indywidualneFinlandia, Republika Finlandii (fiń. Suomi, Suomen Tasavalta; szw. Finland, Republiken Finland) – państwo w Europie Północnej, powstałe po odłączeniu od Rosji w 1918. Członek Unii Europejskiej. Graniczy od zachodu ze Szwecją i z Bałtykiem, od północy z Norwegią i od wschodu z Rosją. Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang.: United States, United States of America, US, USA) – państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu, Oceanem Atlantyckim od wschodu. czytaj dalej: [2], [3]
Czy wiesz że...? beta Turniej Nordycki zwany też Turniejem Skandynawskim i Skandynawskim Turniejem Czterech Skoczni (oficjalna nazwa: Nordic Tournament) – zawody w skokach narciarskich rozgrywane od 1997 na wzór Turnieju Czterech Skoczni.
Man of the Day - nagroda przyznawana w skokach narciarskich od Letniego Grand Prix 2006. Przyznawana jest dla najlepszego zawodnika spoza prekwalifikowanej "10" (w sezonie 2006/07 - najlepszej "15"), który zajął najwyższą pozycję w konkursie Pucharu Świata, bądź Letniego Grand Prix.
Janne Petteri Ahonen (ur. 11 maja 1977 w Lahti) – fiński skoczek narciarski. Dwukrotny drużynowy srebrny medalista olimpijski, dwukrotny indywidualny i trzykrotny drużynowy mistrz świata, czterokrotny indywidualny i trzykrotny drużynowy medalista Mistrzostw Świata w lotach, dwukrotny zdobywca Pucharu Świata, pięciokrotny triumfator Turnieju Czterech Skoczni, triumfator Letniego Grand Prix, wielokrotny mistrz Finlandii, dwukrotny indywidualny i dwukrotny drużynowy mistrz świata juniorów. 36-krotny zwycięzca konkursów o Puchar Świata w skokach narciarskich, rekordzista w ilości miejsc na podium tych zawodów[14]. 20 marca 2005 oddał najdłuższy w historii skok na nartach (240 m.), jednak nie zdołał go ustać[15]. Miało to miejsce na Letalnicy w Planicy. 9 stycznia 2005 na skoczni Mühlenkopfschanze w Willingen skoczył 152 metry, co jest najdłuższym w historii skokiem oddanym na skoczni dużej. Poprzedni rekord należał do Adama Małysza i wynosił 151,5 m. Jako jedyny w historii pięciokrotnie zwyciężał w Turnieju Czterech Skoczni. Ośmiokrotnie stawał na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i dziesięciokrotnie na podium klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni.
Anders Bardal (ur. 24 sierpnia 1982 w Steinkjer) – norweski skoczek narciarski, reprezentant klubu Steinkjer, zdobywca Pucharu Świata w skokach narciarskich, czterokrotny wicemistrz świata w skokach narciarskich, brązowy medalista igrzysk olimpijskich, srebrny i brązowy medalista mistrzostw świata w lotach narciarskich, dwukrotny zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego.
Letalnica (dawniej Velikanka, słoweń. olbrzymka) – mamucia skocznia narciarska, położona w dolinie Planica w Alpach Julijskich w Słowenii. Druga co do wielkości na świecie po Vikersundbakken w Vikersund.
Vegard Haukø Sklett (ur. 10 lutego 1986 w Grong) – norweski skoczek narciarski. W Pucharze Świata zadebiutował w sezonie 2008/2009 podczas konkursu w Sapporo, gdzie zajął 24. miejsce. Najwyższe miejsce zajął 20 marca 2009 podczas lotów w Planicy. Był wtedy 13. Jest nieoficjalnym rekordzistą skoczni Granåsen HS140 w Trondheim - 3 stycznia 2009 podczas zawodów Norges Cup skoczył tam 145 m. 31 stycznia 2010 na skoczni im. Heiniego Klopfera w Oberstdorfie ustanowił swój rekord życiowy 210 m.
Ole Marius Ingvaldsen (ur. 2 października 1985) – norweski skoczek narciarski. W Pucharze Świata zadebiutował w sezonie 2008/2009 podczas konkursu w Trondheim, gdzie zajął 45. miejsce. Jego najlepszym wynikiem w Pucharze Kontynentalnym jest 2. miejsce na skoczni w Sapporo w 2008 roku. Powyższa treść oraz zamieszczone w niej powiązane definicje/pojęcia - udostępniane są na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania
Wszystkie hasła znajdujące się w naszym mirrorze Wikipedii mają znaczenie informacyjne i edukacyjne. Nie mogą być traktowane jako porady. |