Droga Czytelniczko, Drogi Czytelniku,

Czerniak złośliwy jest często występującym nowotworem złośliwym skóry. Niestety wyniki leczenia czerniaka w Polsce należą do najgorszych w Europie. Niezrozumiałe pozostają przyczyny późnego rozpoznawania czerniaka skóry, którego diagnostyka jest najprostszą i najtańszą w całej onkologii.

Kierujemy do Ciebie prośbę o wypełnienie anonimowej ankiety, która pozwoli na ocenę naszej wiedzy o czerniaku skóry, a w szczególności o profilaktyce i leczeniu tej choroby.
Czas jaki to zajmie - około 10-15 minut.

Czy chcesz pomóc w badaniach naukowych - odpowiedzieć na nasze pytania?

TAK, wypełniam
NIE, odmawiam

Zebrane informacje wykorzystane zostaną wyłącznie do celów naukowych
Polski Serwis Naukowy - OnLine od 1999 roku RSS RSS
  auto?
Czwartek, 31 maja 2012
Petronia, Bożysława, Ernestyna, Teodor
 1891: budowa Kolei Transsyberyjskiej
 1970: zagłada miasta Yungay w Peru
 WHO: Dzień bez Papierosa
Dodaj do: 
Dodaj link do serwisu Facebook   Dodaj link do opisu GG  Dodaj link do serwisu Wykop   Dodaj link do serwisu Google   Dodaj link do serwisu Twitter  Dodaj link do serwisu Wyczaj.to   Dodaj link do serwisu Gwar  

Dodaj link do serwisu Delicious  Dodaj link do serwisu Digg   Dodaj link do serwisu Furl   Dodaj link do serwisu Reddit   Dodaj link do serwisu Slashdot  Dodaj link do serwisu Technorati   Dodaj link do serwisu YahooMyWeb
Nowe publikacje
Artykuły
Wydarzenia
Kompendium
Gdzie jest matematyka - konferencja w Soczewce

Opublikowane przez: Piotr Łażewski-Banaszak

Dodano: |24 Lis 2010|, 2010 00:40
cytuj
" "

Pod hasłem "Gdzie jest matematyka?" rozpocznie się 26 listopada w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym w Soczewce koło Płocka trzydniowa konferencja zorganizowana przez Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Matematycznej, Instytut Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego i Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Konferencja jest adresowana do osób zajmujących się szeroko rozumianą edukacją matematyczną. W trakcie odczytów i dyskusji będą przedstawiane zagadnienia, zadania i metody służące nauczycielom podczas lekcji, pomagające w rozbudzaniu zainteresowań matematycznych i pokazywaniu uczniom piękna matematyki.

Organizatorzy spodziewają się, że w obradach weźmie udział ponad 130 uczestników - uczniów, studentów, nauczycieli i wykładowców przedmiotu. W programie znalazły się referaty m.in. o różnych zasadach indukcji matematycznej, matematyce w sporcie, kombinatoryce, o matematycznych inspiracjach w szaradziarstwie, o budowaniu modeli matematycznych w astronomii i biologii, obliczeniach i innych matematycznych eksperymentach przeprowadzanych przy użyciu komputerów.

Inspiracją i punktem wyjścia do wielu poruszanych zagadnień będzie opublikowana na oficjalnej stronie konferencji (www.sem.edu.pl) wypowiedź prof. Marka Kordosa z Uniwersytetu Warszawskiego, pt. "Gdzie jest matematyka?" z podtytułem: "Można psa nauczyć gwizdać, ale po co?".

Autor przekonuje w niej na licznych przykładach, z maturą z matematyki włącznie, że królowa nauk jest wszędzie tam, gdzie dominuje matematyczne myślenie, a nie tam, gdzie się uczy recytować wyuczone na pamięć formułki i mechanicznie przetwarzać formalne wzory.

Prof. Kordos będzie obecny na konferencji i zainauguruje ją wykładem przypominającym postać i zasługi Martina Gardnera, światowej sławy amerykańskiego dziennikarza i propagatora nauki, popularyzatora matematyki rekreacyjnej, autora licznych na ten temat książek i artykułów, tłumaczonych także na język polski.

PAP - Nauka w Polsce, Waldemar Pławski

agt/
Czy wiesz że...?
wersja BETA
Szkoła matematyki poglądowej - ogólnopolskie konferencje nauczycieli matematyki zarówno szkolnych, jak i akademickich oraz innych osób zainteresowanych krzewieniem matematyki i kultury matematycznej, podczas którego prezentowane są referaty na tematy mieszczące się w określonym zawczasu (rok wcześniej) zakresie. pełny tekst
Magazyn Miłośników Matematyki (MMM) - kwartalnik poświęcony tematyce matematycznej, adresowany do młodzieży o zainteresowaniach ścisłych oraz do wszystkich fanów matematyki i łamigłówek logicznych. Zajmuje się m.in. przystępnym przedstawianiem różnych zagadnień związanych z matematyką i jej zastosowaniami (np. w fizyce, astronomii, lingwistyce), opisywaniem ważnych wydarzeń bieżących i historycznych z matematyki, prezentacją rozmaitych konkursów matematycznych (międzynarodowych, ogólnopolskich, regionalnych i lokalnych), ciekawych postaci, a także anegdot i ciekawostek. Pismo prowadzi własny konkurs zadaniowy "Łamanie głowy, czyli burza w mózgu". W każdym numerze jest wiele zadań do samodzielnego rozwiązania, z rozwiązaniami z numerze bieżącym lub następnym. pełny tekst
Biomatematyka (biologia matematyczna) jest dziedziną z pogranicza biologii i matematyki, zajmującą się rozwojem metod matematycznych na potrzeby biologii i zastosowaniem matematyki do badań biologicznych. pełny tekst
Teoria mnogości (również: teoria zbiorów) dział matematyki a zarazem logiki matematycznej zapoczątkowany przez niemieckiego matematyka Georga Cantora pod koniec XIX wieku. Początkowo wzbudzała wiele kontrowersji, jednak wraz z postępem matematyki zaczęła ona pełnić rolę fundamentu, na którym opiera się większość matematycznych rozważań. pełny tekst

Moduł "Czy wiesz że...?" (wersja testowa, beta): definicje/pojęcia wygenerowane w obrębie tego modułu pochodzą z Wikipedii i udostępniane są na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Dostęp do pełnej wersji każdego hasła (oraz dokładnch informacji na temat licencji, autora oraz edycji) możliwy jest po kliknięciu w odnośnik opisany jako "pełny tekst".
^
 
Komentarze: brak
Skocz do:  

Dodaj temat do Ulubionych



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group