• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Legio I Adiutrix - grupa odtwórstwa historycznego

  23.12.2008. 16:26
  opublikowane przez:

  Witam!
  Grupa składa sie głównie ze studentów i absolwentów (w tym dwóch wykładowców) archeo UW, dlatego też pozwalam sobie wstawić tutaj info o naborze. Jeśli dział jest nieodpowiedni, to przepraszam za zaśmiecenie.


  Jeśli interesujesz się historią antycznego Rzymu oraz jego armii

  Jeśli chciałbyś/chciałabyś spróbować życia jak 2000 tysiące lat temu

  Jeśli pragniesz nauczyć się posługiwać orężem starożytnym, walczyć czy strzelać z łuku

  Jeśli chcesz nauczyć się wyrabiać odzież, przedmioty codziennego użytku itd

  to zapraszam do Grupy Odtwórstwa Historycznego Legio I Adiutrix.

  Zajmujemy się rekonstruowaniem strojów i sprzetów z początku II w ne. Odtwarzamy tak legionistów, jak ich antagonistów - germanów i celtów. Kobiety także znajdą u nas wiele ciekawych zajęć. W zakres naszych działań wchodzi nie tylko sfera militarna ale całość życia codziennego ludzi związanych z Legio i Adiutrix. Dokładne informacje na stronie internetowej.

  Nasza strona - http://www.adiutrix.cba.pl/legio

  Kilka przykładowych filmików:

  http://www.youtube.com/watch?v=izJNZ_A106E

  http://www.youtube.com/watch?v=5Fk05BUvyQ4

  http://www.youtube.com/watch?v=CEXG3lkRpE0

  Kontakt:

  [email protected]

  gg 4150899

  [size=9:2e1964ef8b][ [i:2e1964ef8b][b:2e1964ef8b]Dodano[/b:2e1964ef8b]: 16 Luty 2009, 13:06[/i:2e1964ef8b] ][/size:2e1964ef8b]
  Jeden z naszych nowych projektów - osada przeworska.

  http://www.nowodworska.net/index.php?option=com_content&task=blogsection&id=19&Itemid=173

  Szczegóły dla zainteresowanych na maila [email protected]

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Some Lessons Learned – czwarta solowa płyta Kristin Chenoweth wydana w 2011 roku. Pierwszy singiel I want somebody (bitch about) wydany został 13 maja 2011. Album zawiera piosenki m.in. Diane Warren, Dolly Parton czy Hillary Scott (wokalistki zespołu Lady Antebellum). Utwór Lessons Learned nagrany był wcześniej przez Carrie Underwood na jej debiutancki album - Some Hearts. Z zawodu jestem tłumaczem i redaktorem naukowym, specjalizuję się w tekstach biologicznych i medycznych. Jestem też członkiem zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Redaktorów Naukowych (European Association of Science Editors, EASE). Tutaj można obejrzeć mój wykład, który wygłosiłam na poznańskiej konferencji z okazji 10-lecia Wikipedii, zatytułowany Wikipedia: błogosławieństwo czy przekleństwo dla tłumacza?. Zrobiłem sobie Wikiprzerwę. Od czasu do czasu będę tutaj jeszcze wpadał(ale nie na długo). Jeśli chcesz omówić jakąś kwestię związaną z Wikipedią, skontaktuj się z jednym z administratorów.
  Jeśli natomiast masz jakąś sprawę do mnie, proszę zostaw wiadomość na mojej stronie dyskusji. Możesz też wysłać maila(w temacie maila wpisz koniecznie Wiadomość z PlWiki, inaczej go nie odbiorę).
  Postaram się odpowiedzieć najszybciej jak będę mógł.

  The Watch Live – album koncertowy zespołu The Watch wydany w 2008 roku. Na albumie znajduje się 7 kompozycji The Watch oraz 1 utwór zespołu Genesis – Twilight Alehouse. YouTube Awards to nagroda przyznawana jako oficjalne docenienie najlepszych filmów poprzedniego roku, wybierana w głosowaniu społeczności serwisu YouTube.

  Twilight – pierwszy album zespołu The Night Watch (później The Watch) wydany w 1997 roku. Producentem albumu jest Simone Stucchi. POST - metoda przesyłania danych w sieci internet. Istnieje w ramach protokołu HTTP i wykorzystywana jest najczęściej do wysłania informacji z formularza znajdującego się na stronie internetowej.

  Wymowa i transkrypcja języka francuskiego: Do graficznego zapisu wymowy stosuje się znaki międzynarodowego alfabetu fonetycznego (MAF), umieszczane między nawiasami kwadratowymi
  Uwaga 1. W języku francuskim akcent toniczy pada zawsze na ostatnią sylabę.
  Uwaga 2. Dwukropek po literze oznacza jej wydłużenie, np. âne [ɑ:n] – osioł.
  Uwaga 3. Dla oznaczenia podziału na sylaby stosuje się kropkę (np. Amérique [a.me.ʀik]).
  Wzór wymowy można znaleźć na różnych witrynach internetowych, np. tu: [9], a całych wyrazów tu: [10]
  Artykuł Klasyfikacja spółgłosek omawia spółgłoski w przekroju międzynarodowym, a Klasyfikacja samogłosek omawia samogłoski w przekroju międzynarodowym, odsyła do przykładów w kilku językach. thttpd (tiny/turbo/throttling HTTP server) – mały, szybki, otwarty serwer HTTP, zgodny ze standardem HTTP/1.1. thttpd jest dostępny dla wielu systemów operacyjnych.

  Dyskusja szablonu:Franciszek: Witam.Chciałbym rozpocząć dyskusje na temat "Szablonu m.in:Franciszka,Jana Pawła II oraz Benedykta XVI" .Chodzi o to wprowadziłem zmiane na temat zmiany koloru szablonu.Pomyślałem nad zmianą koloru niebieskiego na kolor złoty,gdyż to odpowiada Władzy Papieża,proszę spojrzeć na Szablon:Papieże.zgodnie z prośbą jednego z moderatorów (nie pamiętam jego nazwy) rozpocząć tę dyskusje o tą sprawę.Dlaczego chciałbym wprowadzić taką zmianę???? Ponieważ sugerowałem się nad tym ---> Szablon:Papieże. Proszę o rozpatrzenie mojej dyskusji.

  HTTP referer (z ang. refer - odsyłać) – adres strony internetowej, z której użytkownik został przekierowany za pomocą odnośnika. Przeglądarka internetowa przekazuje referrer serwerowi WWW w nagłówku żądania HTTP.

  S-HTTP (Secure HTTP) jest zdefiniowanym w RFC 2660 rozszerzeniem protokołu HTTP umożliwiającym bezpieczną wymianę informacji między klientem i serwerem z wykorzystaniem szyfrowania. Został opracowany niemal równolegle z protokołem HTTPS, i w odróżnieniu od tego drugiego, nigdy nie spotkał się z szerszą akceptacją dostawców przeglądarek i serwerów WWW; ze względu na to, nie jest dziś powszechnie spotykany. Mata Amritanandamayi (dewanagari: माता अमृतानन्‍दमयी, trl. Mātā Amṛtānandamayī Devī, trb. Mata Amrytanandamaji , malajalam: മാതാ അമൃതാനന്ദമയി ) – indyjska guru i filantrop, zwana też Amma (Matka) i Ammaći (ang. Ammachi), mieszka w swoim aśramie Amritapuri w stanie Kerala. Jest zwana "przytulającą świętą", ponieważ jej główna metoda uzdrawiania i przekazywania energii polega po prostu na przytuleniu. Objęła już 35 milionów ludzi na całym świecie.

  Bobomigi – nazywane językiem migowym dla niemowląt znaki bazujące na języku migowym służące komunikowaniu się z niemowlętami (także w słyszących rodzinach). Polska wersja bobomigów opiera się na metodzie SIGN2BABY Josepha Garcii. Zwolennicy bobomigów argumentują, że dzięki wykorzystaniu metody, możliwy jest obustronny kontakt z niemowlęciem, od razu, gdy rozwój koordynacji ręka-oko pozwala mu na powtórzenie prostych znaków najpopularniejszych słów, takich jak: jeść, pić, spać, mleko, światło, miś. Ma to miejsce w około dziewiątego miesiąca życia dziecka, po mniej więcej dwumiesięcznym okresie konsekwentnego powtarzania przyjętych znaków (dla porównania – dziecko wypowiada pierwsze proste słowa w ok. dwunastym miesiącu życia). Bobomigi zostały opracowane na potrzeby polskojęzycznych dzieci przez Danutę Mikulską bazują na znakach polskiego języka migowego, choć nie muszą być ich dokładnym odzwierciedleniem, słowniczek przykładowych znaków znajduje się na stronie http://www.migowy.pl/. Dyskusja Wikipedysty:Pastuschinski: Witaj. Miło, że do nas dołączyłeś. Chciałbym cie jednak poprosić, abyś nie eksperymentował z szablonami typu {{Pomoc:Znaczniki oraz Pomoc:Magiczne słowa, jeżeli chcesz już coś tworzyć. Gdybyś czegoś potrzebował, to z chęcią służę pomocą. Wystarczy, że pomocy. Dla początkujących ilość informacji tam zawartych może wydawać się przytłaczająca, więc śmiało z problemami zgłaszaj się do mnie lub poproś o pomoc przewodnika. Swobodnie możesz poznawać sposoby edycji Wikipedii korzystając z osobistego brudnopisu. Na początek ważne jest, byś poznał trzy najistotniejsze zasady Wikipedii:

  Wioleta, Wioletta – imię żeńskie pochodzenia włoskiego. Włoska Violetta, której jest spolszczeniem, stanowi zdrobnienie wł. imienia Viola, z łac. "fiołek" (zob. też Wiola). Wioletta należy do imion nowych w Polsce, pojawiła się w XIX wieku, w polskiej literaturze po raz pierwszy w Kordianie Juliusza Słowackiego. Imię to spotykane bywa w Polsce również w formie Violetta, jednakże forma ta ma negatywną opinię Rady Języka Polskiego. Timmy to fikcyjna postać pojawiająca się w dziełach amerykańskiej awangardowej grupy The Residents. Po raz pierwszy pojawił się w 1995 roku w grze komputerowej opartej na muzyce grupy zatytułowanej Bad Day on the Midway, najbardziej znany jest jednak z krótkich (około jednominutowych) filmowych historyjek w których począwszy od 26 czerwca 2006 opowiada anegdoty ze swoje życia oraz inne historyjki, często zakończone charakterystyczną "złotą myślą". Klipy te dostępne są poprzez oficjalną stronę zespołu lub ich profile założone w portalach YouTube oraz Myspace.

  Dodano: 23.12.2008. 16:26  


  Najnowsze