Czerniak z³o¶liwy jest czêsto wystêpuj±cym nowotworem z³o¶liwym skóry. Niestety wyniki leczenia czerniaka w Polsce nale¿± do najgorszych w Europie. Niezrozumia³e pozostaj± przyczyny pó¼nego rozpoznawania czerniaka skóry, którego diagnostyka jest najprostsz± i najtañsz± w ca³ej onkologii.
Kierujemy do Ciebie pro¶bê o wype³nienie anonimowej ankiety, która pozwoli na ocenê naszej wiedzy o czerniaku skóry, a w szczególno¶ci o profilaktyce i leczeniu tej choroby. Czas jaki to zajmie - oko³o 10-15 minut.
Czy chcesz pomóc w badaniach naukowych - odpowiedzieæ na nasze pytania?
Akademia Górniczo - Hutnicza nie przerywa prac nad projektem systemu INDECT, który ma siê przyczyniæ do podniesienia bezpieczeñstwa i pomóc w wykrywaniu [...]dalej »
Podczas konferencji IT-Medica 2008, która odby³a sie 10 wrze¶nia 2008 w Krakowie, £ukasz Przyby³ka reprezentant partnera technologicznego konferencji - firmy Microsoft - przedstawi³ podczas prezentacji filmu uczestnikom wizjê szpitala przysz³o¶ci.
Przekonuj±c nas, ¿e rozwi±zania zastosowane w nowoczesnym szpitalu s± mo¿liwe do spe³nienia ju¿ w najbli¿szej przysz³o¶ci. T± kwestiê pozostawiam czytelnikom do rozwiniêcia po obejrzeniu filmiku:
(w przypadku problemow z odtwarzaniem z poziomu strony podaje link:
Kiedy zdo³am siê skontaktowaæ z nim przedstawiê dok³adniejsze dane na ten temat.
komentuj publikacjê
Czy wiesz ¿e...?
wersja BETA
Szpital ¶w. Anny w Miechowie - szpital za³o¿ony na podwalinach szpitala ¶redniowiecznego. Obecnie (2008) dysponuje 330 ³ó¿kami w 11 oddzia³ach. Dodatkowo w oddzia³ach funkcjonuje 21 sal zabiegowych, dostosowanych do wykonywania opatrunków i drobnych zabiegów. Szpital wyposa¿ony jest w oddzia³ ratownictwa medycznego. Zatrudnienie wynosi 463 osoby. Szpital rzeczowo i finansowo wspierany jest przez Fundacjê Szpitala ¶w Anny w Miechowie, zarz±dzaj±c± równie¿ aptek± na terenie szpitala.
pe³ny tekst
Szpital ¶w. Anny w Miechowie - szpital za³o¿ony na podwalinach szpitala ¶redniowiecznego. Obecnie (2008) dysponuje 330 ³ó¿kami w 11 oddzia³ach. Dodatkowo w oddzia³ach funkcjonuje 21 sal zabiegowych, dostosowanych do wykonywania opatrunków i drobnych zabiegów. Szpital wyposa¿ony jest w oddzia³ ratownictwa medycznego. Zatrudnienie wynosi 463 osoby. Szpital rzeczowo i finansowo wspierany jest przez Fundacjê Szpitala ¶w Anny w Miechowie, zarz±dzaj±c± równie¿ aptek± na terenie szpitala.
pe³ny tekst
Szpital Powiatowy w Kêtrzynie. W roku 2008 obchodzono rocznicê stulecia budowy Szpitala Powiatowego w Kêtrzynie. Szpital po³o¿ony jest na pó³noc od Jeziora Kêtrzyñskiego.
pe³ny tekst
Szpital kolejowy w Wilnie zosta³ zbudowany w 1901 roku (zabudowa pawilonowa) i by³ wówczas szpitalem bardzo nowoczesnym. Budynki by³y rozrzucone w naturalnym lesie sosnowym.
pe³ny tekst
Modu³ "Czy wiesz ¿e...?" (wersja testowa, beta): definicje/pojêcia wygenerowane w obrêbie tego modu³u pochodz± z Wikipedii i udostêpniane s± na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z mo¿liwo¶ci± obowi±zywania dodatkowych ograniczeñ.
Dostêp do pe³nej wersji ka¿dego has³a (oraz dok³adnch informacji na temat licencji, autora oraz edycji) mo¿liwy jest po klikniêciu w odno¶nik opisany jako "pe³ny tekst".
Musze przyznaæ, ¿e jestem pod wra¿eniem. Niestety w XXI wieku raczej takich cudów nie zobaczymy.
Zastanawia mnie tylko czemu zrobili zwyk³e dzrzwi do szpitala? Chorzy i zdrowi musz± z³apaæ za klamkê...? £atwo sie przez takie cos zaraziæ... Chyba tego nie dopracowali
My¶lê, ¿e nie chcieli ju¿ przes±dzaæ z drzwiami jak w Star Wars. A tak to opracowanie takich technologii, jakie tam zastosowano to raczej kwestia lat a nie wieków. Np. abstrakcja mo¿na by nazwaæ odnalezienie przez tego lekarza przyrz±du do badania oka a wystarczy³oby wyposa¿y je GPS.