• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Go Green in the City - studenckie pomysły na oszczędzanie energii

  21.02.2012. 00:26
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Jak efektywnie wykorzystać energię w mieście? Studenci, którzy znają odpowiedź na to pytanie mogą wziąć udział w konkursie "Go Green in the City" organizowanym przez Schneider Electric. Zgłoszenia można przesyłać do 1 marca.

  "Zadaniem w konkursie firmy Schneider Electric jest stworzenie inteligentnego systemu zarządzania energią w mieście i przedstawienie swojego pomysłu organizatorowi konkursu" - czytamy na stronie internetowej Politechniki Wrocławskiej.

  W konkursie startują zespoły. Regulamin konkursu nie ogranicza formy prezentacji projektu: może to być tekst na dwie kartki papieru, minutowy film lub pokaz slajdów.

  Spośród wszystkich zgłoszeń zostanie wybranych 25 zespołów, które zostaną zaproszone do etapu finałowego. Zwycięzcy zostaną wyłonieni podczas finału w czerwcu 2012 r. w Paryżu.

  Studenci oprócz wyjazdu na eliminacje finałowe do Paryża mogą zdobyć pracę w Schneider Electric i zwiedzić siedziby koncernu na świecie.

  Szczegółowe informacje na temat konkursu są dostępne na stronie: www.gogreeninthecity.com/

  PAP - Nauka w Polsce

  ekr/ agt/bsz


  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Armata 105 mm wz. 29 Schneider (105 mm dalekonośna armata polowa wz. 29) – armata francuska powstała w wyniku modernizacji armaty 105 mm wz. 13 Schneider z zakładów Schneider. Używana m.in. przez armie Polski i Finlandii, produkowana także w Polsce. Melodifestivalen 2012 – 51. edycja szwedzkich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2012. Półfinały odbyły się kolejno: 4, 11, 18 oraz 25 lutego, druga szansa 3 marca, a finał 10 marca. Podczas półfinałów o wynikach decydowali widzowie za pomocą głosowania telefonicznego, natomiast reprezentanta wybrali w połowie widzowie oraz międzynarodowe jury. Melodifestivalen 2014 – 53. edycja szwedzkich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2014. Półfinały odbyły się kolejno: 1, 8, 15 oraz 22 lutego, koncert drugiej szansy – 1 marca, a finał – 8 marca. Podczas rund półfinałowych o wynikach decydowali telewidzowie za pomocą głosowania telefonicznego, natomiast reprezentanta wybrali wraz z międzynarodową komisją jurorską.

  ECODIAL 3 - program komputerowy firmy Schneider Electric wspomagający projektowanie sieci rozdzielczych niskiego napięcia. Program zawiera edytor schematów, w którym jest tworzona graficznie projektowana sieć rozdzielcza niskiego napięcia oraz funkcje obliczeniowe zgodne z międzynarodową normą IEC 364 i z Europejskim przewodnikiem obliczeń sieci, opracowanym przez CENELEC R064-003. Daria Kinzer (ur. 29 maja 1988 w Aschaffenburgu, Niemcy) – chorwacka wokalistka, reprezentantka Chorwacji na 56 Konkursie Piosenki Eurowizji 2011 który odbył się w Düsseldorfie. Piosenkarka wzięła udział w konkursie Dora organizowanym przez chorwacką telewizję HRT który miał na celu wyłonić reprezentanta Chorwacji na konkurs Eurowizji. Po kilku tygodniach zmagań, w marcu 2011 roku, Daria zwyciężyła z piosenką „Lahor”, autorstwa Borisa Đurđevića. Na Eurowizji, w pierwszym półfinale konkursu, który odbył się 10 maja, piosenkarka zaprezentowała angielską wersję swojej piosenki – „Celebrate”. Nie udało jej się awansować do finału konkursu – zajęła 15. miejsce w półfinale.

  Melodifestivalen 2011 – 51. edycja szwedzkich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2011. Półfinały odbyły się kolejno: 5, 12, 19 oraz 26 lutego, druga szansa 5 marca, a finał 12 marca. Podczas półfinałów o wynikach decydowali widzowie za pomocą głosowania telefonicznego, natomiast reprezentanta wybrali w połowie widzowie oraz międzynarodowe jury. Melodifestivalen 2009 – 48. edycja szwedzkich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2009. Półfinały odbyły się kolejno: 7, 14, 21 oraz 28 lutego, druga szansa 7 marca, a finał 14 marca. Podczas półfinałów o wynikach decydowali widzowie za pomocą głosowania telefonicznego, natomiast reprezentanta wybrali w połowie widzowie oraz jury (w tym 11 członków regionalnych i jury międzynarodowe).

  Melodifestivalen 2010 – 50. edycja szwedzkich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2010. Półfinały odbyły się kolejno: 6, 13, 20 oraz 27 lutego, druga szansa 6 marca, a finał 13 marca. Podczas półfinałów o wynikach decydowali widzowie za pomocą głosowania telefonicznego, natomiast reprezentanta wybrali w połowie widzowie oraz jury (w składzie 11 osób, w tym 6 członków międzynarodowych i 5 członków regionalnych). Trackshittaz - austriacki zespół hip-hopowy z Mühlviertel, złożony z Lukasa Plöchla (aka G-Neila) i Manuela Hoffelnera (aka Manix). Duet reprezentował Austrię podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2012 z piosenką "Woki mit deim Popo". Jednak nie przeszli do finału, zajmując ostatnie miejsce w półfinale konkursu.

  Miss Earth 2001 - 1. edycja konkursu piękności poruszającego problematykę ochrony środowiska. Gala finałowa miała miejsce 28 października 2001 roku w University of the Philippines Theater, w Quezon City na Filipinach. W konkursie wzięły udział 42 uczestniczki z różnych zakątków świata. Konkurs wygrała 19-letnia wówczas Catharina Svensson, która reprezentowała Danię.

  Petra Mede (ur. 7 marca 1970 w Sztokholmie) - szwedzka satyryczka, tancerka i prezenterka telewizyjna. W maju 2013 była jedyną prowadzącą wszystkich trzech koncertów w ramach Konkursu Piosenki Eurowizji w Malmö. Tym samym została pierwszą w historii konkursu osobą, która samodzielnie poprowadziła oba koncerty półfinałowe oraz finał, a także pierwszą od 1995 prezenterką koncertu finałowego pracującą w pojedynkę.

  Niemcy biorą udział w Konkursie Piosenki Eurowizji od samego początku, czyli od 1956 roku. Od czasu debiutu festiwalem w kraju zajmują się dwie stacje telewizyjne: Norddeutscher Rundfunk (NDR) (transmisja półfinałów krajowych selekcji oraz Konkursu Piosenki Eurowizji) i Das Erste (ARD; transmisja finału selekcji oraz Konkursu Piosenki Eurowizji). Przed zjednoczeniem Niemiec państwo startowało na festiwalu jako RFN. Armata przeciwlotnicza 75 mm wz. 1922/1924 – francuskie działo przeciwlotnicze firmy Schneider, szeroko używane na okrętach francuskiej marynarki w okresie międzywojennym do czasu wejścia w użycie armaty przeciwlotniczej 90 mm.

  152 mm forteczna haubica wz. 1909 (ros. 152-мм крепостная гаубица образца 1909 года) – rosyjska haubica opracowana w 1909 przez francuską firmę Schneider, używana przez armię carską podczas I wojny światowej. Sprint kobiet podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2002 w Salt Lake City rozgrywany w ramach zawodów w biegach narciarskich, został rozegrany 19 lutego. Konkurencję tą rozgrywano po raz pierwszy w historii igrzysk olimpijskich. Forma różniła się znacznie od obecnej. Po kwalifikacjach do ćwierćfinałów awansowało szesnaście zawodniczek, które rywalizowały ze sobą w czterech biegach. Z każdego biegu dwie zawodniczki znajdowały miejsce w półfinałach. Na koniec zawodów rozgrywano dwa biegi finałowe: finał A, w którym startowały najlepsze zawodniczki z półfinałów, oraz finał B, podczas którego o miejsca 5-8 konkurowały pozostałe uczestniczki, które przebrnęły przez ćwierćfinały.

  Melodifestivalen 2013 – 53. edycja szwedzkich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2013. Półfinały odbyły się kolejno: 2, 9, 16 oraz 23 lutego, druga szansa 2 marca, natomiast finał 9 marca. Podczas półfinałów o wynikach decydowali widzowie za pomocą głosowania telefonicznego, natomiast reprezentanta wybrali w połowie widzowie oraz międzynarodowe jury.

  Dodano: 21.02.2012. 00:26  


  Najnowsze