• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Konkurs Czy fizyka się liczy na UŚ

  11.01.2011. 14:19
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  13 stycznia w Katowicach odbędzie się pierwszy etap III Ogólnopolskiego Konkursu "Fizyka się liczy". Troje laureatów konkursu oraz nauczyciel zdobywcy pierwszego miejsca wyjadą do ośrodka naukowego CERN w Genewie. Konkurs jest organizowany przez Instytut Fizyki na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego.

  Do udziału w konkursie zgłosiło się ponad dwustu uczniów z 43 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

  W pierwszym etapie konkursu uczniowie wysłuchają wykładu popularnonaukowego wygłoszonego przez wykładowcę z Instytutu Fizyki i rozwiążą test kwalifikacyjny. 80 osób, które uzyska najwięcej punktów, może zakwalifikować się do kolejnej części konkursu. Tam dostaną do rozwiązania 5 otwartych zadań rachunkowych. Do finału trafi nie więcej niż 20 uczestników, którzy uzyskają największą liczbę punktów łącznie z obu części konkursu.

  Finałowa rozgrywka odbędzie się 3 marca w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego. Na rozwiązanie zadanych problemów uczestnicy dostaną 2 godziny. W tym samym dniu zostaną wyłonieni zwycięzcy.

  Troje najlepszych uczestników oraz nauczyciel laureata pierwszego miejsca w nagrodę wyjadą do ośrodka naukowego CERN w Genewie.

  Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: http://fizyka.us.edu.pl/konkurs

  PAP - Nauka w Polsce

  lt/ agt/bsz


  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 11.01.2011. 14:19  


  Najnowsze