• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Konkurs dla studentów: nagrodą dzień z wicepremierem Pawlakiem

  21.06.2011. 00:25
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl


  Ministerstwo Gospodarki ogłosiło wakacyjny konkurs na esej dla studentów pt.: "Co bym zrobił jako Minister Gospodarki?" Nagrodą główną jest dzień spędzony wspólnie z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem.


  Konkurs skierowano do studentów, którzy mają wiedzę z zakresu ekonomii, prawa i gospodarki, a także interesują się polityką oraz administracją rządową.

  Jak poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Gospodarki: "zwycięzca będzie mógł poczuć cienie i blaski pracy na najwyższych stanowiskach rządowych".

  Laureat konkursu przez jeden dzień ma towarzyszyć szefowi resortu gospodarki Waldemarowi Pawlakowi. Razem z wicepremierem będzie uczestniczył w spotkaniach, rozmowach i posiedzeniach, ma też ministrowi doradzać.

  "W konkursie mogą wziąć udział wszyscy studenci. Jedynym kryterium jest posiadanie ważnej legitymacji studenckiej. Prace będą oceniane przez komisję złożoną z urzędników Ministerstwa Gospodarki" - podkreślił resort.

  Studenci mogą przesyłać eseje do 31 sierpnia na adres MG z dopiskiem "Konkurs wakacyjny" lub mailem: [email protected]

  PAP - Nauka w Polsce

  dol/ amac/ jbr/bsz  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Ministerstwo Energetyki - resort zajmujący się gospodarką i infrastrukturą energetyczną oraz węglową, a także atomową działający w okresie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Obecnie kompetencje ministerstwa wypełnia Ministerstwo Gospodarki. Ministerstwo Gospodarki – ministerstwo kierujące działem gospodarka. Do 2005 kierowało dodatkowo działami praca i rozwój regionalny, powstało wówczas z połączenia ministerstw gospodarki, pracy i polityki socjalnej, współpracy z zagranicą. Od 31 października 2005 Ministerstwo zostało podzielone na resorty: Gospodarki, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Do 2007 ministerstwo kierowało także działem turystyka, który 23 lipca został przekazany do Ministerstwa Sportu. Jacek Jan Piechota (ur. 28 kwietnia 1959 w Szczecinie) – polski polityk, poseł na Sejm PRL i RP w latach 1985–2007 (IX i X oraz I, II, III, IV i V kadencji), minister gospodarki w rządzie Leszka Millera (od 19 października 2001 do 7 stycznia 2003), minister gospodarki i pracy w rządzie Marka Belki (od 31 marca 2005 do 31 października 2005). Prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej.

  Główna Biblioteka Komunikacyjna – instytucja biblioteczna podległa Ministerstwu Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej utworzona decyzją Ministerstwa Kolei Żelaznych w 1919 jako ośrodek gromadzący literaturę i akty prawne z zakresu komunikacji (transport, łączność). Działa na rzecz Ministerstwa i jednocześnie jako publiczna biblioteka naukowa stanowi ogniwo krajowej sieci bibliotecznej i informacyjnej. Dobry Wzór – konkurs na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku. Organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Jest przygotowywany i prowadzony zgodnie z zasadami określonymi przez ICSID (International Council of Societies of Industrial Design). Od samego początku, stałym elementem konkursu jest monitoring polskiego rynku. Eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowego wyszukują i dopuszczają do konkursu dostępne na polskim rynku produkty i usługi. Nagrodą w konkursie jest znak i certyfikat Dobry Wzór. Konkurs istnieje na rynku od 1993 roku i jest pierwszą polską nagrodą za wzornictwo. Od 1995 roku swoją nagrodę: Wzór Roku, przyznaje Minister Gospodarki. Największe zmiany w Dobrym Wzorze zaszły w 2006 roku, kiedy po raz pierwszy w konkursie mogły wziąć udział również produkty producentów zagranicznych. Od tego momentu polskie produkty i polscy przedsiębiorcy konkurują z zagranicznymi markami. Od tego roku również swoją nagrodę – Designer Roku dla najlepszego polskiego projektanta – przyznaje prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Mamy już sześciu projektantów – Designerów Roku. Są nimi Marek Adamczewski (2007), Tomasz Rudkiewicz (2008), Andrzej Śmiałek (2009), Tomasz Augustyniak (2010), Marek Liskiewicz i Triada Design (2011) oraz Piotr Kuchciński (2012). Produkty, niezależnie od kraju pochodzenia, są oceniane w 3 sferach: domu, pracy i publicznej. Od 2010 roku wprowadzona została nowa sfera usług. Od 2013 roku zgłoszone do konkursu produkty i usługi oceniane są w 7 kategoriach: DOM PRACA SFERA PUBLICZNA USŁUGI NOWE TECHNOLOGIE GRAFIKA UŻYTKOWA i OPAKOWANIA NOWE MATERIAŁY PRODUKCYJNE W każdej kategorii jury wyłania laureatów i przyznaje nagrody Dobry Wzór. Minister Gospodarki nagradza znakiem Wzór Roku najlepszy polski produkt lub usługę, a prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego wyróżnia najlepszego projektanta tytułem Designer Roku.

  Polski Produkt Przyszłości – coroczny konkurs organizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem ministra gospodarki. Ma za zadanie promować innowacyjne rozwiązania techniczne i technologiczne. Defeudalizacja – odejście od gospodarki rolnej na rzecz gospodarki kapitalistycznej czyli gospodarki towarowo-pieniężnej. Proces ten miał miejsce w XVI- i XVII-wiecznej Europie na zachód od Łaby.


  Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, powstało 31 października 2005, zostało wydzielone z Ministerstwa Gospodarki i Pracy:

  Dodano: 21.06.2011. 00:25  


  Najnowsze