• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Konkurs edukacyjno-filmowy MHP Rówieśnicy

  17.03.2011. 16:47
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl


  Prace opisujące historię młodych ludzi walczących o niepodległość, nie zgadzających się na narzuconą rzeczywistość lub biorących udział w niezależnej działalności kulturalnej w latach 1945-89 mogą wziąć udział w konkursie Muzeum Historii Polski pt. "Rówieśnicy".


  Konkurs edukacyjno-filmowy "Rówieśnicy" skierowany jest do młodzieży szkół ponadpodstawowych. Nastoletni uczestnicy muszą odnaleźć i opisać swoich rówieśników walczących o niepodległość państwa, nie zgadzających się na narzuconą rzeczywistość lub biorących udział w niezależnej działalności kulturalnej w latach 1945-1989. Na podstawie nagrodzonych prac powstaną etiudy filmowe.

  Bohaterami mogą być zarówno pojedyncze osoby, jak i młodzież występująca w grupie np. klasa, grupa spontanicznie zrzeszona czy drużyna harcerska. W konkursie mogą wziąć udział zespoły maksymalnie 3-osobowe koordynowane przez opiekuna (nauczyciela, drużynowego lub inną pełnoletnią osobę).

  Zespoły zgłaszają chęć uczestnictwa w projekcie przesyłając do organizatora (mailem, faksem lub pocztą) wypełniony kwestionariusz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.edukacja.muzhp.pl w terminie do 30 marca.

  Projekt składa się z trzech etapów. Podczas pierwszego, trwającego do maja br., uczestnicy konkursu mają za zadanie napisać pracę o wybranym bohaterze i przeprowadzić akcję promującą tę postać w swoim środowisku lokalnym.

  Drugi etap to warsztaty filmowe realizowane we współpracy z Łódzką Szkołą Filmową, na które zostają zaproszeni laureaci I etapu, autorzy sześciu najlepszych projektów. Efektem warsztatów ma być etiuda filmowa związana z bohaterem pracy konkursowej, która powstanie w okresie od czerwca do października. Etap trzeci stanowi pokaz etiud i finał projektu planowany na listopad br.

  Patronat honorowy nad konkursem objęli minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski oraz minister edukacji narodowej Katarzyna Hall. AKN

  PAP - Nauka w Polsce

  abe/bsz  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 17.03.2011. 16:47  


  Najnowsze