• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Konkurs na koncepcje interaktywnych stanowisk dydaktycznych wystawy Ruch

  23.12.2010. 12:42
  opublikowane przez: Przemysaw Szydzik

  Jeśli wiesz, jak można pokazać różne rodzaje ruchu: ruch w skali Ziemi i Kosmosu, ruch wody lub powietrza, ruch w mechanice, biologii i biochemii lub przedstawić zarządzanie ruchem, pojęcie dynamiki w procesach biologicznych, fizycznych i technicznych - jeśli masz pomysł, rusz z nim do nas!

  Park Kulturowy Fortyfikacji Miejskich "Twierdza Gdańsk" ogłasza konkurs na koncepcje interaktywnych stanowisk dydaktycznych wchodzących w skład interdyscyplinarnej wystawy o roboczym tytule "Ruch". Na złożenie wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie czekamy do 21 stycznia 2011 roku, natomiast prace w konkursie można składać do 21 marca 2011 roku. Szczegółowy harmonogram oraz pełna treść Regulaminu konkursu dostępne na stronie www.hewelianum.pl.

  Konkurs organizowany jest w ramach projektu "Adaptacja Centrum Hewelianum w Gdańsku na potrzeby naukowo dydaktyczne pomorskich szkół wyższych". W wyniku realizacji projektu dziewięć sal ekspozycyjnych Galerii Strzeleckiej - zabytkowego budynku znajdującego się na terenie zespołu fortyfikacji Fortu Góry Gradowej w Gdańsku - zostanie przystosowanych do prowadzenia warsztatów i zajęć praktycznych w ramach programu studiów pomorskich uczelni. Zastosowanie najnowszych technologii oraz interaktywność poszczególnych stanowisk ekspozycji będzie odbiciem innowacyjnego i kreatywnego podejścia do edukacji. Zgodnie z założeniami realizacja projektu przyczyni się do wzrostu zainteresowania naukami ścisłymi wśród młodzieży stojącej przed wyborem kierunku studiów wyższych.

  "Adaptacja Centrum Hewelianum w Gdańsku na potrzeby naukowo-dydaktyczne pomorskich szkół wyższych" to kolejny projekt wpisujący się w budowę Centrum Hewelianum " nowoczesnego Centrum Nauki, które działa w Gdańsku od 2008 roku. W tej chwili na stałą ofertę Centrum Hewelianum składają się dwie wystawy stałe ("Energia, Niebo i Słońce" - 60 interaktywnych stanowisk przybliżających i ilustrujących tajniki fizyki z astronomią oraz "Wehikuł Czasu " Człowiek i Pocisk" - historyczna podróż przez dzieje fortu z miastem Gdańskiem w tle), wystawy czasowe, innowacyjne zajęcia edukacyjne, cykliczne warsztaty i wykłady popularnonaukowe, imprezy plenerowe lub historyczne wycieczki po terenie fortu. Dzięki dalszej rozbudowie i realizacji następnego etapu budowy Centrum Hewelianum powstaną kolejne interaktywne wystawy prezentujące tajniki z innych dziedzin nauki.

  Szczegółowych informacji na temat konkursu udziela dr inż. Agata Żwir-Ferenc, pod numerem telefonu 58 300 08 42 wew. 38 lub drogą elektroniczną ([email protected]). Zachęcamy do udziału w konkursie.

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 23.12.2010. 12:42  


  Najnowsze