• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Konkurs na Najlepszy Debiut Historyczny Roku

  21.10.2010. 00:53
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Niepublikowane prace magisterskie i doktorskie poświęcone historii Polski i Polaków w XX wieku obronione w okresie od 1 października 2009 do 31 października 2010 roku mogą wziąć udział w IV edycji konkursu na Najlepszy Debiut Historyczny Roku.

  IV edycja konkursu na Najlepszy Debiut Historyczny Roku im. Władysława Pobóg-Malinowskiego została ogłoszona przez Instytut Pamięci Narodowej i Instytut Historii Polskiej Akademii Nauk w dwóch kategoriach: prac magisterskich i prac doktorskich.

  Nadsyłane prace magisterskie powinny zostać zaopatrzone w pisemną opinię promotora, natomiast doktorskie - w kopię recenzji powstałych w trakcie przewodu. Organizatorzy konkursu nie zwracają nadesłanych prac. W zgłoszeniu konkursowym należy podać adres pocztowy, mailowy oraz numer telefonu.

  Prace konkursowe należy nadsyłać w postaci wydruku obronionej pracy (bez żadnych zmian dokonanych później) do 19 listopada pod adresem: Instytut Pamięci Narodowej, ul. Towarowa 28, 00-839 Warszawa z dopiskiem "Konkurs na Najlepszy Debiut Historyczny Roku". W konkursie nie mogą brać udziału osoby zatrudnione w Instytucie Pamięci Narodowej oraz Instytucie Historii PAN.

  Nagrodą w obu kategoriach jest okolicznościowy dyplom, wydanie pracy przez IPN i IH PAN w formie książkowej i honorarium wypłacane po podpisaniu umowy wydawniczej z IPN: 10 tys. zł dla najlepszej pracy magisterskiej i 25 tys. zł dla najlepszej pracy doktorskiej. Obok dwóch głównych nagród Komisja Konkursowa może przyznać w każdej kategorii od jednego do trzech wyróżnień, nagrodą w tym przypadku jest publikacja części lub całości pracy. Komisja może też zrezygnować w każdej z kategorii konkursowych z przyznania I nagrody i zamiast tego przyznać jedną lub dwie II nagrody.

  Prace zostaną ocenione przez Komisję Konkursową powołaną przez prezesa IPN oraz dyrektora Instytutu Historii PAN w składzie: prof. Tomasz Szarota, prof. Andrzej Paczkowski, prof. Andrzej Chojnowski, doc. Marek Kornat, prof. Włodzimierz Mędrzecki oraz prof. Antoni Dudek. Ogłoszenie wyników planowane jest do 17 stycznia 2011 roku. AKN

  PAP - Nauka w Polsce

  abe/ jbr/bsz

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 21.10.2010. 00:53  


  Najnowsze