• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Trzeci konkurs Computer Cooking, Alessandria, Włochy

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  W dniach 19-22 lipca 2010 r. w Alessandrii, Włochy, odbędzie się trzeci konkurs "Computer Cooking".

  Dodano: 04.05.2010. 18:12  Czytaj więcej

  Konkurs dla młodych na wiersze o... młodości

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  Roczne warsztaty literackie w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk, wydanie tomiku poetyckiego, publikacja wierszy w ogólnopolskim miesięczniku - to niektóre nagrody, które można zdobyć w pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu poetyckiego "Młodzi na łodzi", organizowanego przez Wydawnictwo "Bramasole".

  Dodano: 03.05.2010. 09:18  Czytaj więcej

  Matematyczny konkurs Politechniki Warszawskiej rozstrzygnięty

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  27 kwietnia 2010 nastąpiło ogłoszenie wyników, organizowanego przez Politechnikę Warszawską konkursu "Powszechny Internetowy Konkurs dla Uczniów Szkół Średnich " Matematyka". Już po raz jedenasty licealiści z całej Polski rywalizowali ze sobą rozwiązując skomplikowane zadania matematyczne.

  Dodano: 02.05.2010. 11:34  Czytaj więcej

  Konkurs PISM na najlepszy esej dotyczący spraw międzynarodowych

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  Już po raz ósmy Polski Instytut Spraw Międzynarodowych organizuje konkurs dla studentów na najlepszy esej dotyczący spraw międzynarodowych. W tym PISM czeka na prace nt. "Polska w świecie do roku 2020 - szanse i wyzwania dla polskiej polityki zagranicznej". Eseje można przesyłać do 20 maja. Autor najlepszego otrzyma 3 tys. złotych.

  Dodano: 30.04.2010. 00:18  Czytaj więcej

  18 laureatów konkursu NFOŚiGW Dyplom dla EkoRozwoju

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  8 nagród i 10 wyróżnień przyznano w pierwszej edycji konkursu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej "Dyplom dla EkoRozwoju" - na najlepszą pracę magisterską z zakresu ochrony środowiska.

  Dodano: 28.04.2010. 04:17  Czytaj więcej

  Przyznano Nagrody Historyczne Polityki

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  Magdalena Grochowska została laureatką Nagrody Historycznej "Polityki" w dziale prac naukowych za biografię "Jerzy Giedroyc". Za debiut wyróżniono Zofię Wóycicką, autorkę książki o sporach wokół nazistowskich obozów koncentracyjnych. Nagrody wręczono 27 kwietnia w Warszawie.

  Dodano: 28.04.2010. 02:18  Czytaj więcej

  Wygraj indeks w konkursie Wyższej Szkoły Handlowej z Wrocławia

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  Wyższa Szkoła Handlowa ufundowała dla uczestników konkursu "Wrocławski Indeks" trzy darmowe miejsca na I roku studiów stacjonarnych na kierunkach Turystyka i rekreacja, Europeistyka i Zarządzanie.

  Dodano: 22.04.2010. 20:36  Czytaj więcej

  Konkurs Lider Nowoczesnych Technologii

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  Trwa szósta edycja konkursu "Lider Nowoczesnych Technologii". O tytuł mogą się ubiegać przedsiębiorcy działający na terenie Łodzi i województwa łódzkiego. Konkurs organizuje Instytut Nowych Technologii w Łodzi, a współorganizatorami są: Urząd Miasta Łodzi i Łódzki Regionalny Park Naukowo-Technologiczny.

  Dodano: 17.04.2010. 21:07  Czytaj więcej

  Primus Inter Pares - konkurs na najlepszego studenta

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  Do końca kwietnia można zgłaszać kandydatów do tytułu Najlepszego Studenta Polski w konkursie "Primus Inter Pares" ("najlepszy pośród równych"). O wyróżnienie mogą się ubiegać studenci wszystkich typów szkół wyższych na terytorium Polski. Konkurs organizuje Zrzeszenie Studentów Polskich (ZSP).

  Dodano: 15.04.2010. 12:26  Czytaj więcej

  Druga edycja konkursu filmowego - 'Matematyka nie kończy się w szkole'

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  Już 1 lipca br., startuje druga edycja ogólnopolskiego konkursu "Matematyka nie kończy się w szkole". Aby wziąć w nim udział, należy stworzyć krótki film promujący królową nauk. Na zwycięzcę czeka m.in. nagroda pieniężna w wysokości 10 tys. zł. W poprzedniej edycji do konkursu zgłoszono ponad 130 filmowych prac. Organizatorem wydarzenia jest firma Zibi.

  Dodano: 22.06.2009. 20:51  Czytaj więcej

  Matematyczny sukces w Radomiu

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  W dniach 24 " 27 stycznia br. w Radomiu, w Liceum Ogólnokształcącym im. Dr Tytusa Chałubińskiego, odbyła się XVIII Krajowa Konferencja Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. W wydarzeniu uczestniczyło 500 nauczycieli matematyki z całej Polski. Podczas konferencji odbyły się wykłady oraz cykl warsztatów nt. wykorzystania kalkulatorów w pracy z uczniami o różnych zdolnościach, a także prezentacje kalkulatorów graficznych.

  Dodano: 27.01.2009. 14:01  Czytaj więcej

  NCN: 280 mln zł na badania naukowe

  opublikowane przez: Redakcja

  Narodowe Centrum Nauki otworzyło dziesiątą już edycję konkursów OPUS, PRELUDIUM i SONATA, w których do zdobycia jest 240 mln zł. NCN po raz pierwszy ogłosiło również konkurs POLONEZ dla naukowców przyjeżdżających z zagranicy, którzy chcą prowadzić badania naukowe w polskich jednostkach. Budżet tego konkursu to aż 40 mln zł.

  Dodano: 16.09.2015. 18:27  Czytaj więcej

  Diamentowy Grant 2015: uroczyste wręczenie nagród

  opublikowane przez: Redakcja

  W lipcu poznaliśmy laureatów czwartej edycji „Diamentowego Grantu”. Stypendia o łącznej wartości ponad 14 mln zł zdobyło niemal 80 studentów. Przyszedł czas, by uroczyście nagrodzić zwycięzców.

  Dodano: 16.09.2015. 18:23  Czytaj więcej

  Stypendia dla przyszłych Noblistów

  opublikowane przez: Redakcja

  Fundacja EFC uruchomiła kampanię społeczną  Future Club i rozpoczyna nabór do stypendium „Marzenie o Nauce”. Celem pierwszej części kampanii społecznej – kontrowersyjnego materiału video oraz informacji prasowej - było uświadomienie skali problemu dzieci opuszczonych lub pozbawionych odpowiedniej opieki. Młodych ludzi, którzy nie widzą sensu ani celu w edukacji oraz nie mają możliwości realizacji własnego potencjału. Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC swoją uwagę kieruje właśnie w tę stronę, chcąc pomóc gimnazjalistom w dostrzeżeniu możliwości lepszego rozwoju własnej przyszłości do czego nakłania w powyższym filmie były stypendysta Michał Maczuga.

  Dodano: 02.03.2015. 21:04  Czytaj więcej

  Konkurs Naukowy dla osób w wieku 14-20 lat "E(x)plory 2015" - trwa rekrutacja

  opublikowane przez: Redakcja

  Trwa nabór zgłoszeń do Konkursu Naukowego E(x)plory 2015. Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży w wieku 14-20 lat o różnorodnych zainteresowaniach naukowych. Najlepsze prace zostaną nagrodzone stypendiami naukowymi w wysokości 10 000, 6 000 i 3 000 zł oraz możliwością reprezentowania Polski na prestiżowych zagranicznych konkursach naukowych w USA, Holandii, Belgii i Rumunii.

  Dodano: 04.10.2014. 10:03  Czytaj więcej

  Narodowe Centrum Nauki przeznaczy 150 mln zł dla polskich badaczy

  opublikowane przez: Redakcja

  Narodowe Centrum Nauki 209 wniosków na łączną kwotę ponad 150 mln zł w konkursach MAESTRO 4, HARMONIA 4, ETIUDA 1 i FUGA 2.

  Dodano: 03.07.2013. 12:28  Czytaj więcej

  Pikomat 2013 rozstrzygnięty

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda

  Za nami finał międzynarodowego konkursu matematycznego "Pikomat 2013". Z zadaniami zmierzyli się uczniowie z Polski, Zaolzia i Litwy. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV, V, VI szkół podstawowych oraz I, II, III gimnazjów z Polski, jak również uczniowie szkół podstawowych z Zaolzia i szkół polskich na Litwie. Aby dotrzeć do finału, uczestnicy musieli pokonać 3 etapy mierząc się z wieloma zadaniami matematycznymi i logicznymi.

  Dodano: 29.06.2013. 15:27  Czytaj więcej

  Wyniki konkursu pt. "Mistrz i uczeń – wychowanie w II RP" (Muzeum Historii Polski)

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda

  Ponad dwustu, głównie lokalnych, bohaterów i patriotów zaprezentowali uczniowie szkół z całej Polski w tegorocznej edycji konkursu „Mistrz i uczeń – wychowanie w II RP”, organizowanego przez Muzeum Historii Polski w Warszawie. Spośród nadesłanych zgłoszeń wyłoniono sześć prac, na podstawie których powstaną etiudy filmowe prezentujące sylwetki bohaterów.

  Dodano: 29.06.2013. 14:42  Czytaj więcej