• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Jean Lilensten zdobywa pierwszą nagrodę Europlanet za wybitność

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  Dr Jean Lilensten z Laboratoire de Planétologie de Grenoble we Francji zdobył pierwszą nagrodę Europlanet za wybitne osiągnięcia na polu angażowania społeczeństwa w nauki planetarne. Infrastruktura badawcza Europlanet jest programem o budżecie 6 mln EUR w części dofinansowanym przez UE ze środków Siódmego Programu Ramowego (7PR). Program pomaga między innymi w dążeniach unijnych do podniesienia świadomości nauki oraz poziomu nauczania przedmiotów ścisłych w Europie.

  Dodano: 12.07.2010. 21:12  Czytaj więcej

  Finał Imagine Cup w Warszawie

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  Drużyna Skeek z Tajlandii zwyciężyła w tegorocznym Imagine Cup - największym na świecie konkursie technologicznym dla studentów. Polacy zajęli trzy pierwsze miejsca w kategorii Internet Explorer 8. Finał tego wydarzenia po raz pierwszy odbył się w Polsce.

  Dodano: 09.07.2010. 10:18  Czytaj więcej

  Sukces studentki ASP we Wrocławiu w międzynarodowym konkursie

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  Weronika Luiza Kowalska, studentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu zdobyła wyróżnienie w międzynarodowym konkursie "IAA - Dentsu Global Student Poster Competition" na najlepszy plakat podnoszący świadomość społeczeństwa w dziedzinie bioróżnorodności.

  Dodano: 04.07.2010. 12:17  Czytaj więcej

  Adiunkt UWr nagrodzony na międzynarodowym sympozjum informatycznym

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  Jarosław Byrka, adiunkt z Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, otrzymał nagrodę za najlepszą pracę przedstawioną na 42. Symposium on Theory of Computing. Ze swoim zespołem stworzył algorytm, który będzie użyteczny m.in. przy projektowaniu sieci telekomunikacyjnych.

  Dodano: 01.07.2010. 04:18  Czytaj więcej

  Prof. Downarowicz laureatem nagrody im. Stefana Banacha

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  Prof. Tomasz Downarowicz z Instytutu Matematyki i Informatyki Politechniki Wrocławskiej otrzymał nagrodę im. Stefana Banacha. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych wyróżnień w Polsce przyznawana przez Polskie Towarzystwo Matematyczne za osiągnięcia w dziedzinie badań matematycznych.

  Dodano: 30.06.2010. 19:10  Czytaj więcej

  Konkurs na komiks o Powstaniu Warszawskim pod hasłem Morowe panny

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  Konkurs na komiks o Powstaniu Warszawskim, którego bohaterkami mają być w tym roku kobiety, ogłoszono 24 czerwca w Warszawie. Hasło konkursu to "Morowe panny". Prace można nadsyłać do 1 października.

  Dodano: 28.06.2010. 15:17  Czytaj więcej

  Laureaci konkursu MSZ na najlepszą pracę magisterską

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  Piotr Graczyk i Tomasz Tokarski absolwenci Uniwersytetu Warszawskiego zostali laureatami konkursu Ministerstwa Spraw Zagranicznych na najlepszą pracę magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych obronioną w 2009 roku.

  Dodano: 28.06.2010. 11:19  Czytaj więcej

  Wybrano zwycięzców konkursu Odważmy się być wolnymi

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  Uczniowie Gimnazjum w Woli Mieleckiej za pracę o Stanisławie Kalicie oraz autorzy pracy o Andrzeju Kiszce z I Liceum Ogólnokształcącego w Biłgoraju zajęli pierwsze miejsca w czwartej edycji konkursu Muzeum Historii Polski "Odważmy się być wolnymi".

  Dodano: 24.06.2010. 15:17  Czytaj więcej

  Konkurs na logotyp Wirtualnego Muzeum Wojny 1920 r.

  opublikowane przez: Przemysaw Szydzik
  Biblioteka w Wyszkowie nad Bugiem (woj. mazowieckie) ogłosiła konkurs na znak graficzny Wirtualnego Muzeum Wojny 1920 roku, który współfinansowany jest przez Muzeum Historii Polski z funduszy programu "Patriotyzm Jutra".

  Dodano: 14.06.2010. 16:02  Czytaj więcej

  Wręczono nagrody Kustosza Pamięci Narodowej

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  Janusz Kurtyka, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, prof. Jan Łopuski, Komitet Katyński, Niezależny Komitet Historyczny Badania Zbrodni Katyńskiej oraz Muzeum Sługi Bożego Księdza Jerzego Popiełuszki zostali laureatami nagrody Kustosza Pamięci Narodowej.

  Dodano: 10.06.2010. 21:18  Czytaj więcej

  Laureaci konkursu Nasi bliscy, nasze dzieje, nasza pamięć

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  Katarzyna Kosicka, Dominik Gaładyk i Ewa Szrajber to laureaci konkursu dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych "Nasi bliscy, nasze dzieje, nasza pamięć - Straty osobowe i ofiary represji pod okupacją niemiecką".

  Dodano: 08.06.2010. 16:18  Czytaj więcej

  Konkurs literacki o samorządzie

  opublikowane przez: Przemysaw Szydzik
  "Historia.org.pl" i Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski ogłaszają konkurs literacki z okazji XX-lecia samorządu terytorialnego w Polsce. Wystarczy napisać pracę na jeden z czterech tematów związanych z samorządem terytorialnym. Autor najlepszej pracy dostanie netbooka - Asus Eee.

  Dodano: 02.06.2010. 19:47  Czytaj więcej

  Dr Sławomir Dinew z UJ laureatem nagrody im. Kazimierza Kuratowskiego

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  Sławomir Dinew, doktor nauk matematycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, został tegorocznym laureatem nagrody im. Kazimierza Kuratowskiego.

  Dodano: 19.05.2010. 08:19  Czytaj więcej

  Nagrody Fundacji Kultury Polskiej

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  Ksenia Starosielska - tłumaczka polskiej literatury na rosyjski oraz wydawnictwo Nowoje Literaturnoje Obozrjenie to tegoroczni laureaci nagrody "Za promocję polskiej książki w świecie" - poinformował PAP Maciej Marchwiak z Fundacji Kultury Polskiej.

  Dodano: 13.05.2010. 13:18  Czytaj więcej

  Naukowcy z Imperial College otrzymują granty ERBN dla doświadczonych naukowców

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  Naukowcy z Imperial College w Londynie, Wlk. Brytania, otrzymali granty dla doświadczonych naukowców od Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERBN) na łączną kwotę ponad 7,5 mln EUR. Prestiżowe stypendia naukowe zostaną wykorzystane przez profesora Tima Coulsona, dr Serafima Kalliadasisa, profesora Russella Cowburna i profesora Simona Donaldsona na prowadzenie pionierskich badań w zakresie fizyki, matematyki, biologii i inżynierii.

  Dodano: 12.05.2010. 21:12  Czytaj więcej

  Prof. Z. Kurnatowska laureatką Nagrody Lednickiego Orła Piastowskiego

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  Wybitna archeolog - prof. Zofia Kurnatowska została tegoroczną laureatką Nagrody Lednickiego Orła Piastowskiego. Wyróżnienie jest przyznawane za wybitne osiągnięcia w dziedzinie badań naukowych i upowszechnianie wiedzy o roli dynastii piastowskiej w historii Polski i Europy oraz ochrony piastowskiego dziedzictwa kulturowego.

  Dodano: 12.05.2010. 04:18  Czytaj więcej

  Jerzy Nowosielski laureatem Nagrody im. Jerzmanowskich

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  Malarz Jerzy Nowosielski został laureatem Nagrody Polskiej Akademii Umiejętności im. Erazma i Anny Jerzmanowskich. Uroczystość wręczenia nagrody, której wysokość wynosi 100 tys. zł, odbyła się w poniedziałek na Zamku Królewskim na Wawelu.

  Dodano: 12.05.2010. 00:18  Czytaj więcej

  Aleksandra Wilkołek zwyciężczynią konkursu ITelect

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  Aleksandra Wilkołek, studentka V roku prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, wygrała IV edycję "ITelect" - Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Prawa Telekomunikacyjnego, Prawa Własności Intelektualnej oraz Prawa Nowych Technologii. W nagrodę za rozwiązanie kazusu związanego z prawem telekomunikacyjnym otrzymała m.in. 10 tys. złotych.

  Dodano: 10.05.2010. 02:18  Czytaj więcej

  Firma e-point organizuje dwa konkursy na prace dyplomowe

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  Zastosowanie technologii IT w biznesie i rozwiązania internetowe realizowane w technologii JAVA - autorzy prac dyplomowych podejmujący jeden z tych tematów mogą wziąć udział w konkursach organizowanych przez firmę e-point. Na na najlepszych czekają nagrody finansowe.

  Dodano: 07.05.2010. 05:19  Czytaj więcej

  Polskie Towarzystwo Matematyczne przyznało coroczne nagrody

  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl
  Polskie Towarzystwo Matematyczne ogłosiło laureatów nagród im. Banacha i Steinhausa oraz nagrody dla młodych matematyków za 2009 rok. Nagrodę im. Stefana Banacha zdobył prof. Tomasz Downarowicz z Instytutu Matematyki i Informatyki Politechniki Wrocławskiej. Nagrodę im. Hugona Steinhausa przyznano prof. Ryszardowi Rudnickiemu z Instytutu Matematycznego PAN i Uniwersytetu Śląskiego. Nagroda dla młodych matematyków trafiła do dr. Michała Kapustki z Instytutu Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

  Dodano: 06.05.2010. 03:18  Czytaj więcej