• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Spektakl Visualise - piękno nauki. Konkurs!

  23.02.2011. 14:44
  opublikowane przez: Maksymilian Gajda

  "Zero narracji, mnóstwo obserwacji!" " tak w kilku słowach można określić spektakl, w którym doświadczenia naukowe, projekcje video i teatr pantomimy zobrazują fascynujące zjawiska naukowe. UWAGA: do wygrania darmowe wejściówki na to widowisko. Wystarczy śledzić stronę www.cittru.uj.edu.pl i odpowiedzieć na proste pytania konkursowe. Spektakl organizuje British Council przy współpracy CITTRU (Uniwersytet Jagielloński), Centrum Nauki Kopernik oraz Teatru Groteska.

  Konkurs

  Do 4. marca opublikowane zostaną dwa pytania dotyczące nauki. Nie trzeba się jednak stresować " pytania nie będą dotyczyć anionorodników, morfologii języka aramejskiego lub znaczenia inhumacji w kulturze wielbarskiej. Bez wątpienia każdy fan nauki (nawet niezaawansowany) będzie w stanie podać prawidłową odpowiedź. Dziesięć pierwszych osób, które udzielą dobrych odpowiedzi na którekolwiek z pytań otrzyma darmowe, podwójne wejściówki (na spektakle 10.03.).
  Zagadką jest nie tylko treść pytań, ale i data ich opublikowania. Zapraszamy do zerkania na stronę CITTRU oraz profil na Facebooku - www.facebook.com/nimb.cittru.

  O spektaklu

  Pasjonujący, interaktywny, edukacyjny spektakl "Visualise " the beauty of science" to wspaniały sposób na niestandardowe pokazanie piękna nauki. Twórcy show zachęcają widzów do aktywnego udziału w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania np. jak wyczarować ogniowe tornado, jak sprawdzić, że dźwięk i światło to fale i czy oraz jak bardzo różnią się one od fali wodnej albo meksykańskiej. Pojawią też inne naukowe fenomeny: dymne kręgi, tęcza lub fraktal. Poprzez własne obserwacje każdy widz będzie "nakręcać" swoją ciekawość i koniec końców poczuje się zmotywowany do dalszego samodzielnego poszukiwania, sprawdzania i odkrywania jak "działa" świat " obiecuje British Council, główny organizator wydarzenia.

  Poza obrazami integralną częścią spektaklu jest dźwięk i muzyka, bez słowa mówionego, co sprawia, że pokaz jest dostępny dla widowni w każdym wieku, od lat 5-ciu do 105-ciu.
  Widowisko "Visualise" tworzone jest przez walijską grupę science made simple. Pokazywany był już w 12 krajach wzbudzając wielką owację. W Krakowie przedstawienia odbęda się w Teatrze GROTESKA we środę 9 marca o 18:00 i czwartek 10 marca o 9:30 i 11:30.

  inf. CITTRU

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 23.02.2011. 14:44  


  Najnowsze