• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Trwa głosowanie internautów na filmy o matematyce

  17.11.2011. 00:25
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Ruszyło głosowanie internautów na najlepsze filmy poświęcone matematyce w 4. edycji konkursu "Matma mnie kręci". Głosy można oddawać do 14 grudnia.

  Do konkursu zgłoszono ponad 30 krótkich, maksymalnie 3-minutowych filmów. Wśród gatunków filmowych, które wybrali uczestnicy konkursu znajdują się zarówno filmy sensacyjne, dramat, sience fiction i komedia.

   

  Spośród tych filmów internauci wybiorą 15 najlepszych produkcji, które przejdą do ścisłego finału. W finale jury wybierze tegorocznego zwycięzcę "Matma mnie kręci", który otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. złotych.

  "Wszystkich twórców zachęcamy do promowania swoich materiałów w sieci, ponieważ zwiększa to szanse na przejście do ścisłego finału, w którym znajdzie się 15 najlepszych filmów - mówi Piotr Tomczak z firmy Casio, pomysłodawca konkursu. - Jednocześnie chcąc docenić zaangażowanie uczestników i jakość prac, opracowaliśmy innowacyjny algorytm (...), który uwzględnia nie tylko popularność materiału, ale także jego wartość artystyczną".

  Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie www.kalkulatory.pl

  Głosowanie trwa na specjalnym kanale konkursu, który znajduje się pod adresem: www.youtube.com/Kalkulatory

  PAP - Nauka w Polsce

  lt/ agt/


  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Sopot Hit Festiwal – międzynarodowy festiwal muzyczny organizowany co roku w sierpniu w Polsce, odbywający się w Operze Leśnej w Sopocie. Od początku koncert składa się z dwóch konkursów - konkursu krajowego i zagranicznego. Zwycięzca konkursu na Polski i Zagraniczny Hit Lata wygrywa statuetkę i nagrodę pieniężną (w 2008 roku - 50 tys. złotych; w 2009 roku - 40 tys. złotych; w 2010 roku - 30 tys. złotych), a także występ podczas finałowego koncertu Hity Na Czasie, a zwycięzcę wybierają widzowie poprzez głosowanie SMS. Emisja festiwalu odbywa się na żywo w TVP2, TVP HD, Radiu Eska i TVP Polonia (a w 2008 również w Eska TV). Nagroda Lux Parlamentu Europejskiegonagroda filmowa ustanowiona w 2007 roku, ma na celu wyróżnienie filmów, które promują kultury europejskie, ukazują ich inność, przy jednoczesnym ukazaniu uniwersalizmu pewnych wartości ważnych dla wszystkich europejczyków. Filmy wybrane do konkursu LUX wybierane są przez pryzmat spraw, które dotyczą Europejczyków – ich życia, postaw, przekonań i dążeń oraz poszukiwań własnej tożsamości. Zwycięzcy Konkursu Piosenki Eurowizji – 61 piosenek wygrało Konkurs Piosenki Eurowizji. Konkurs, który jest nadawany co roku od 1956 roku, jest jednym z najdłuższych programów telewizyjnych na świecie. Zwycięzca konkursu wybierany jest na różne sposoby: przez przyznawanie punktów, przez jury lub przez telewidzów. Kraj, który otrzyma najwięcej punktów, zostaje ogłoszony zwycięzcą. Pierwszy Konkurs Piosenki Eurowizji Lys Assia nie wygrała na punkty, ale dzięki zdobyciu głosów (po dwa z każdego kraju) i wówczas ogłoszono zwycięzcę.

  Dyskusja kategorii:Filmy według reżyserów: Mam pewien pomysł. Czy można byłoby wcisnąć filmy reżyserów według narodowości w kategorii Filmy według reżyserów (poza Amerykanami)? Co o tym sądzicie? Piszcie u mnie? Jeśli tak, to informacje z jakiego kraju reżyser pochodzi będą znikać.Radosław10 (dyskusja) 13:04, 16 maj 2008 (CEST) Daria Kinzer (ur. 29 maja 1988 w Aschaffenburgu, Niemcy) – chorwacka wokalistka, reprezentantka Chorwacji na 56 Konkursie Piosenki Eurowizji 2011 który odbył się w Düsseldorfie. Piosenkarka wzięła udział w konkursie Dora organizowanym przez chorwacką telewizję HRT który miał na celu wyłonić reprezentanta Chorwacji na konkurs Eurowizji. Po kilku tygodniach zmagań, w marcu 2011 roku, Daria zwyciężyła z piosenką „Lahor”, autorstwa Borisa Đurđevića. Na Eurowizji, w pierwszym półfinale konkursu, który odbył się 10 maja, piosenkarka zaprezentowała angielską wersję swojej piosenki – „Celebrate”. Nie udało jej się awansować do finału konkursu – zajęła 15. miejsce w półfinale.

  Studio Miniatur Filmowych – polskie studio filmowe, jeden z najstarszych w kraju producentów filmowych, działa od 1 stycznia 1958 roku, powstało w wyniku przekształcenia warszawskiej filii Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, działającej jako firma państwowa. Struktura Studia pozostała niezmieniona aż do 1990 roku. SMF wyprodukowało ponad 1500 obrazów, wśród nich są zarówno autorskie filmy krótkometrażowe (w tym Piotra Dumały czy Jana Lenicy), seriale dla dzieci, jak i filmy kinowe. Dyrektorem studia jest Włodzimierz Matuszewski. Melodifestivalen 2009 – 48. edycja szwedzkich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2009. Półfinały odbyły się kolejno: 7, 14, 21 oraz 28 lutego, druga szansa 7 marca, a finał 14 marca. Podczas półfinałów o wynikach decydowali widzowie za pomocą głosowania telefonicznego, natomiast reprezentanta wybrali w połowie widzowie oraz jury (w tym 11 członków regionalnych i jury międzynarodowe).

  Festiwal Filmów Kultowych − festiwal filmowy organizowany od 1998 roku w Katowicach pod honorowym patronatem Kazimierza Kutza oraz prezydenta Katowic Piotra Uszoka. Nie ma on charakteru konkursowego. W majowych projekcjach prezentowane są filmy szeroko rozumiane jako "kultowe" − dzieła twórców, którzy wypracowali swój specyficzny i charakterystyczny sposób wyrazu, cieszące się popularnością wśród widzów. Na festiwalu zobaczyć można również kino artystyczne i filmy podejmujące "trudne tematy". Kapitalny pomysł – program telewizyjny emitowany w polskiej telewizji TVN. Jego celem było odkrycie ciekawego pomysłu na biznes. W każdym odcinku 7 lub 8 uczestników prezentowało swoje pomysły na biznes, które oceniało jury. Jurorzy dokładnie przepytywali zawodnika na temat pomysłu (np: ile będzie kosztować, ile może być klientów itp.). Gdy juror nie był zainteresowany dalszą prezentacją wyłączał skierowane na siebie światło. Nawet jeśli wszyscy jurorzy wyłączyli światło nie eliminowało to zawodnika z dalszej gry. W każdym odcinku jedna osoba przechodziła do finału. W tym czasie niezależni eksperci oceniali czy pomysł jest realny. W finale który odbył się 18 stycznia 2009 roku na żywo, spośród 7 pomysłów wybrano laureata który otrzymał 300 tys. złotych - został nim Karol Kowalczuk, autor pomysłu na okulary korygujące wadę wzroku. W finale każdy zawodnik posiadał osobę która broniła jego pomysłu - adwokata. Byli nimi znane osoby które popierają pomysł. Każdy adwokat miał 1 minutę by przekonać jury. Średnia oglądalność programu wyniosła 1,25 mln.

  Mondo movies, czyli filmy mondo, zwane również filmami śmierci – zarówno krótko- jak i długometrażowe filmy dokumentalne, będące kompilacją scen ukazujących prawdziwą śmierć. Materiały wchodzące w skład filmów mondo pochodzą głównie z archiwów policyjnych (sceny zbrodni, autopsje), przypadkowych nagrań (publiczne samobójstwa, wypadki, zamieszki), filmów snuff (niesławne "filmy ostatniego tchnienia") i kronik wojennych (ludobójstwo, ofiary walk). Jakość wykorzystanych fragmentów może być różna, począwszy od amatorskich nagrań, np. czarno-białych i bez głosu, aż po barwne, profesjonalnie nagrane produkcje.

  Petra Mede (ur. 7 marca 1970 w Sztokholmie) - szwedzka satyryczka, tancerka i prezenterka telewizyjna. W maju 2013 była jedyną prowadzącą wszystkich trzech koncertów w ramach Konkursu Piosenki Eurowizji w Malmö. Tym samym została pierwszą w historii konkursu osobą, która samodzielnie poprowadziła oba koncerty półfinałowe oraz finał, a także pierwszą od 1995 prezenterką koncertu finałowego pracującą w pojedynkę.

  Azerskie filmy zgłoszone do rywalizacji o Oscara w kategorii filmu nieanglojęzycznego – filmy przedstawiane przez Azerbejdżan do konkursu o Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Trackshittaz - austriacki zespół hip-hopowy z Mühlviertel, złożony z Lukasa Plöchla (aka G-Neila) i Manuela Hoffelnera (aka Manix). Duet reprezentował Austrię podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2012 z piosenką "Woki mit deim Popo". Jednak nie przeszli do finału, zajmując ostatnie miejsce w półfinale konkursu.

  Melodifestivalen 2011 – 51. edycja szwedzkich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2011. Półfinały odbyły się kolejno: 5, 12, 19 oraz 26 lutego, druga szansa 5 marca, a finał 12 marca. Podczas półfinałów o wynikach decydowali widzowie za pomocą głosowania telefonicznego, natomiast reprezentanta wybrali w połowie widzowie oraz międzynarodowe jury. Melodifestivalen 2012 – 51. edycja szwedzkich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2012. Półfinały odbyły się kolejno: 4, 11, 18 oraz 25 lutego, druga szansa 3 marca, a finał 10 marca. Podczas półfinałów o wynikach decydowali widzowie za pomocą głosowania telefonicznego, natomiast reprezentanta wybrali w połowie widzowie oraz międzynarodowe jury.

  Film krótkometrażowy – film, którego czas projekcji nie przekracza 30-60 minut. Granica ta nie jest ściśle określona. Niegdyś za filmy krótkometrażowe uznawano filmy o długości do 20-30 minut, co było związane z tym, że prezentowano je głównie jako dodatki do filmów długometrażowych w kinach. Obecnie filmy te są zazwyczaj prezentowane przez stacje telewizyjne, które preferują metraż zbliżony do pełnej godziny.

  Dodano: 17.11.2011. 00:25  


  Najnowsze