• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • 16. edycja Targów Optycznych w Hong Kongu

  30.09.2008. 22:40
  opublikowane przez: Maksymilian Gajda

  6 listopada rozpocznie się 16. edycja Targów Optycznych w Hong Kongu " największa azjatycka impreza branży optycznej. Ciesząca się ogromnym powodzeniem wystawa zgromadzi w tym roku ponad 520 wystawców z 22 krajów i jak zawsze będzie miejscem dla wielu interesujących premier.  Organizowane przez Radę Rozwoju Handlu Hong Kongu (HKTDC) Targi Optyczne od lat uchodzą za najważniejszą imprezę dla dynamicznie rozwijającego się przemysłu optycznego w Azji. Tegoroczna edycja odbędzie się pomiędzy 6 a 8 listopada w słynnym Hong Kong Convention and Exhibition Centre. Do tej pory swój udział w imprezie potwierdzili m.in.: Elegance Optical i Arts Optical z Hong Kongu, Lindberg z Danii, MiNiMA z Francji, Ferdinand Menrad z Niemiec, Giorgio Fedon And Figil Spa i Intercast Europe SRL z Włoch, Neo Vision z Korei, Mormaii Vila Luxembourg z Hiszpanii oraz Mikron Machining Technology ze Szwajcarii. Polskim akcentem będzie obecność bydgoskiej firmy AM Group Plus - producenta autorskich serii okularów, działającego w całej Europie oraz na Bliskim Wschodzie.

  Zeszłoroczna edycja targów przyniosła wiele pozytywnych opinii ze strony międzynarodowych uczestników: Nasza firma już trzeci rok prezentuje się podczas targów. To wspaniała okazja, aby zdobyć nowych kontrahentów i wejść na azjatycki rynek " mówi Elena Faoro z Fedon Far East, Giorgio Fedon And Figil Spa. Podobnego zdania jest Yasuka Miyakawa z japońskiej firmy Hoya: Ta wystawa to jedna z trzech liczących się w świecie imprez tego typu oraz jedyne międzynarodowe spotkanie branży optycznej w Azji. Dla nas jest to więc duża szansa, aby przyciągnąć potencjalnych klientów z tego regionu. Ponadto to dobra okazja, by dowiedzieć się, co planuje konkurencja oraz poznać najnowsze trendy. Pomimo że lokalni producenci ostro rywalizują między sobą na tutejszym rynku, Hong Kong wciąż pozostaje idealnym miejscem dla targów optycznych " region jest największym eksporterem okularów oraz oprawek w Azji, a w skali świata zajmuje drugą pozycję tuż po Włoszech.

  Obecnie design, innowacyjność oraz jakość pozostają najważniejszymi wyznacznikami w modzie, dlatego też na targach ponownie pojawi się ekskluzywny sektor "Wizjonerzy Stylu " Ciesz Się Swą Wizją W Życiu". Zaprezentowana w nim zostanie elita światowych marek a także fascynująca wystawa stylów, które uczyniły tych producentów sławnymi.

  Podobnie sektor "Detal i Sklep " Design, Sprzęt, Technologia" również w tym roku zaprezentuje zwiedzającym szeroką ofertę w zakresie konsultacji, produktów i usług. W tej wyspecjalizowanej części ukazane zostanie wiele aspektów skutecznej sprzedaży, a także tworzenia i rozwoju placówek handlowych. Na głównych ekspozycjach przedstawione będą m.in. takie zagadnienia, jak: wystawy, meble i wyposażenie sklepów, promocja i pakowanie, usługi i sprzęt ochroniarski, wzornictwo i oświetlenie, wyposażenie punktów sprzedaży POS oraz rozwiązania komunikacyjne i technologiczne.

  Ponadto organizatorzy imprezy będą gościć cieszącą się ogromnym szacunkiem Konferencję Optyczną Hong Kongu, która dla społeczności optyków będzie doskonałą okazją do dyskusji o najważniejszych i palących kwestiach w branży optycznej.

  Podczas 16. edycji Targów Optycznych rozstrzygnięty zostanie także Hong Kong Eyewear Design Competition " coroczny konkurs, który stanowi rzadką szansę dla młodych designerów, by przedstawić swe pomysły i kreatywność przed tak szerokim gronem odbiorców. Tematem tegorocznej odsłony zawodów jest hasło "Styl Wizji". Prace zwycięzców będą prezentowane w Hali nr 1 podczas trwania targów.

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Hong Kong Second Division League (Zn. tradycyjne:香港乙組足球聯賽) jest drugą w hierarchii - po Hong Kong First Division League - klasą ligowych rozgrywek piłkarskich w Hongkongu. Stanowi pośredni szczebel rozgrywkowy między Hong Kong First Division League, a Hong Kong Third Division League. Hong Kong Phooey (czyt. Hong Kong Fu-I, oryg. Hong Kong Phooey) – serial animowany produkcji amerykańskiej z 1974 roku. Hong Kong Sevens 2001 – druga edycja wchodzącego w skład IRB Sevens World Series turnieju Hong Kong Sevens przeznaczonego dla męskich reprezentacji narodowych w rugby 7. Odbyła się w dniach 30 marca–1 kwietnia 2001 roku na Hong Kong Stadium w Hongkongu będąc czwartym turniejem sezonu 2000/2001.

  Hong Kong Sevens 2000 – pierwsza edycja wchodzącego w skład IRB Sevens World Series turnieju Hong Kong Sevens przeznaczonego dla męskich reprezentacji narodowych w rugby 7. Odbyła się w dniach 24–26 marca 2000 roku na Hong Kong Stadium w Hongkongu będąc ósmym turniejem sezonu 1999/2000. Międzynarodowe Targi Poznańskie (MTP) – największy organizator targów w Europie Środkowo-Wschodniej. MTP istnieją od 1921 r. W roku 2012 w ponad 80 wydarzeniach targowych organizowanych na terenie poznańskich targów wzięło udział niemal 11 tys. wystawców, w tym około 3 tys. gości zagranicznych i posiadają ok. 60% udziałów w rynku targowym w Polsce. MTP należą do organizacji skupiających liderów targowych z całego świata (UFI – Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego i Centrex – Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych).

  Turniej rugby 7 na Igrzyskach Azji Wschodniej 2009 odbył się w Hongkongu w dniach 5–6 grudnia 2009 roku. Areną zmagań zarówno kobiet, jak i mężczyzn był Hong Kong Stadium. Polska Izba Przemysłu Targowego - organizacja zrzeszająca firmy związane z branżą targową (m.in. organizatorów targów, firmy zabudowujące). Działa od lutego 2007 w Poznaniu. Powstała w miejsce istniejącej od 1993 roku Polskiej Korporacji Targowej. Stawia sobie za cele integrację środowiska targowego, ochronę interesów gospodarczych swoich członków, a także promocję udziału przedsiębiorstw w targach i wystawach. Istotnym obszarem działalności Izby jest gromadzenie i weryfikacja statystyk podawanych przez organizatorów targów, dotyczących m.in. wielkości wynajętej powierzchni targowej, liczby wystawców i zwiedzających. Na tej podstawie tworzone jest coroczne zestawienie danych statystycznych o polskim rynku targowym (Raport Targi w Polsce), stanowiące swoisty ranking przedsiębiorstw targowych.

  Targi IDET ( International Defence Exhibition and Technologies – Międzynarodowe Targi Obronności i Technik Ochrony) – targi przemysłu zbrojeniowego, organizowane cyklicznie w centrum wystawowym w Brnie (Czechy). Należą do największych w Europie Środkowej. Pierwsza edycja targów odbyła się w 1999. Odbywają się co dwa lata (zawsze w latach nieparzystych) w dniach 5 do 7 maja. Na targach prezentowany jest sprzęt pancerny, przeciwlotniczy, lotniczy, a od 10. edycji (w 2009) również technika ochrony i technika pożarnicza (po połączeniu targów IDET z Międzynarodowymi Targami Techniki Pożarniczej i Sektora Bezpieczeństwa PYROS/ISET). Targi spotykają się z dużym zainteresowaniem ze strony wojskowych specjalistów, wystawców polskich i zagranicznych, instytucji związanych z obronnością kraju. Hong In Bŏm, również Hong In Bom (ur. ?) – północnokoreański polityk. Ze względu na przynależność do najważniejszych gremiów politycznych Korei Północnej, uznawany za członka elity władzy KRLD.

  South China AA (Zn. tradycyjne:南華體育會) – klub piłkarski z Hongkongu, występujący w Hong Kong First Division League (1. liga).

  Hong Kong Stadium – główny obiekt sportowy w Hongkongu. Przebudowany ze starego stadionu rządowego, odbudowany jako Hong Kong Stadium w 1994 roku. Posiada 40 000 miejsc, w tym 18 240 miejsc na głównym poziomie, 18 559 miejsc na górnym poziomie, 3153 miejsc dla VIP-ów i 48 miejsc dla osób na wózkach inwalidzkich.

  Rada Rozwoju Handlu Hongkongu (Hong Kong Trade Development Council, 香港貿易發展局), w skrócie: HKTDC, jest globalnym narzędziem marketingu producentów i handlowców Hongkongu. Utrzymuje ponad 40 przedstawicielstw zagranicą, w tym 12 w ChRL. Targi Mody Poznań to odbywające się dwa razy do roku, w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, biznesowe spotkania przedstawicieli branży mody. Impreza składa się z kilku ekspozycji: Next Season, Fast Fashion, Tex Style oraz BTS. Co dwa lata towarzyszy jej także Salon Maszyn Włókienniczych, Odzieżowych oraz Obuwniczych.

  Electronic Entertainment Expo, znane także jako E³ albo E3 – jest największą coroczną wystawą przemysłu gier komputerowych i wideo. Ekspozycja jest otwarta tylko dla ekspertów branżowych oraz dziennikarzy. Od 2009 nastąpił powrót do starej formy targów, tzn. otwartej dla wszystkich chętnych.

  Dodano: 30.09.2008. 22:40  


  Najnowsze