• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • O osteopatii na konferencji w Poznaniu

  28.04.2010. 13:18
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Fizjoterapeuci, terapeuci manualni, osteopaci i lekarze wezmą udział w II konferencji naukowo-szkoleniowej "Rola Osteopatii i Terapii Manualnej w procesie rehabilitacji. Usprawnianie tkanek miękkich w dysfunkcjach narządu ruchu", która odbędzie się w dniach 6-7 maja w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

  Uczestnicy spotkania będą mieli okazję zapoznać się z aktualną wiedzą na temat zaburzeń w układzie mięśniowo-szkieletowym. W konferencji wezmą udział prelegenci z kraju - z ośrodków w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Lublinie oraz z zagranicy.

  Wykłady będą dotyczyć m.in. tkanek miękkich w dysfunkcjach narządu żucia, ultrasonografii tych tkanek, ich roli w leczeniu onkologicznym, znaczenia treningu Nordic Walking dla mięśni regionu kręgosłupa, skoliozy, osteopatii.

  Organizatorzy przewidzieli również warsztaty, podczas których wykładowcy pokażą w praktyce zabiegi manualne usprawniające narząd ruchu.

  Konferencję obieli patronatem rektorzy dwóch uczelni: Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu i Akademii Wychowania Fizycznego.

  PAP - Nauka w Polsce, Małgorzata Nowak

  agt/ kap/


  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Wydział Wychowania Fizycznego, Sportu i Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu – jeden z trzech wydziałów Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Jego siedziba znajduje się przy ul. Królowej Jadwigi 27 w Poznaniu. Wojciech Lipoński (ur. 16 grudnia 1942 w Sosnowcu) – polski anglista, profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Wykładowca wielu uczelni zagranicznych, m.in. State University of Florida w Gainesville (USA) i Hanyang (Korea Płd.), a także wykładowca i supervising professor Międzynarodowej Akademii Olimpijskiej. Wiesław Jan Osiński (ur. 13 grudnia 1948 w Poznaniu) – polski specjalista teorii wychowania fizycznego i antropomotoryki, profesor, a w latach 1990-1996 rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, od 1999 do 2008 rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie.

  Wydział Wychowania Fizycznego Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu - jeden z 3 i największy z wydziałów Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, powstały w 1950 roku wraz z powstaniem Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego. Kształci studentów na dwóch podstawowych kierunkach zaliczanych do nauk o kulturze fizycznej, na studiach stacjonarnych oraz niestacjonarnych. Wydział Wychowania Fizycznego jest jednostką interdyscyplinarną. W jego ramach znajdują się: 1 instytut i 7 samodzielnych katedr. Chór Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu: Chór powstał w 1959 roku, a tworzą go studenci i absolwenci Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz innych wyższych uczelni w Poznaniu. Chór występuje podczas uroczystości akademickich, jak również w imprezach kulturalnych organizowanych w mieście i poza nim. Zespół występował w licznych koncertach cyklicznych (m.in. "Poznańskie Spotkania Chóralne", "Musica Sacra", "Biesiady Chóralne"). Współpracował z wieloma polskimi i europejskimi orkiestrami (Orkiestra Państwowej Filharmonii w Poznaniu, Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Poznaniu, Europejska Orkiestra Studentów Medycyny i Lekarzy).

  Józef Burbelka (ur. 1912 w Jaśle, zm. 1992) - polski działacz sportowy, dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego oraz organizator i kierownik Zakładu Historii i Organizacji Kultury Fizycznej na AWF w Poznaniu, organizator TKKF w Poznaniu. Marian Chudy (ur. 20 stycznia 1924 w Bitkowie − zm. 29 stycznia 2012 w Poznaniu) – polski działacz turystyczny, absolwent Szkoły Oficerów Pożarnictwa w Łodzi, Szkoły Oficerskiej w Warszawie, Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu.

  Uniwersyteckie Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu (UCWFiS) - jednostka organizacyjną Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, która została utworzona do realizacji umowy zawartej w 1996 roku pomiędzy Uniwersytetem Wrocławskim a wrocławską AWF, której celem jest prowadzenie: KS AZS-AWF Poznań – wielosekcyjny uczelniany klub sportowy działający przy Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Kontynuuje tradycje powstałego w 1919 roku klubu środowiskowego AZS Poznań. Jest to klub o charakterze wyczynowym.

  Jerzy Kazimierz Smorawiński (ur. 28 marca 1942 w Poznaniu) – polski specjalista medycyny sportowej, działacz sportowy, profesor i rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, senator IV i V kadencji.

  Wydział Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (WF AWF we Wrocławiu) – jeden z 3 wydziałów Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, powstały w 1976 roku jako drugi wydział na tej uczelni. Kształci studentów na trzech podstawowych kierunkach zaliczanych do nauk o kulturze fizycznej, na studiach stacjonarnych oraz niestacjonarnych. Wydział Fizjoterapii jest jednostką monodyscyplinarną. W jego ramach znajdują się: 5 samodzielnych katedr.

  AZS AWF II Poznań - polska kobieca akademicka drużyna siatkarska, będąca sekcją klubu sportowego AZS AWF Poznań, działającego przy Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu – państwowa szkoła wyższa w Poznaniu, kształcąca wysoko kwalifikowane kadry w zawodach praktycznych dla potrzeb wychowania fizycznego i zdrowotnego oraz rehabilitacji, sportu wyczynowego, turystyki i rekreacji.

  Hak chirurgiczny - narzędzie chirurgiczne służące do odciągania brzegów tkanek podczas operacji. Służy on do odsłaniania głębiej położonych tkanek i narządów oraz do podtrzymywania różnych narządów podczas przeprowadzania operacji. Henryk Antczak (ur. 3 czerwca 1921 w Białymstoku, zm. 4 czerwca 1985) - polski siatkarz, mistrz i reprezentant Polski, zawodnik klubów wrocławskich, pracownik Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

  Wydział Lekarski I Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu – jeden z czterech wydziałów Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Jego siedziba znajduje się przy ul. Fredry 10 w Poznaniu. Powstał w 1993 roku po podziale jednego Wydziału Lekarskiego na Wydział Lekarski I i Wydział Lekarski II Wydział Lekarski II Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu – jeden z czterech wydziałów Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Jego siedziba znajduje się przy ul. Bukowskiej 70 w Poznaniu. Powstał w 1993 roku po podziale jednego Wydziału Lekarskiego na Wydział Lekarski II i Wydział Lekarski I

  Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu – szpital kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu mający siedzibę w zabytkowych budynkach dawnego Zakładu Diakonisek.

  Dodano: 28.04.2010. 13:18  


  Najnowsze