• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Dobre kalorie

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  Dobre kalorie to takie, które nie tylko zaspokajają głód, ale także dostarczają wielu cennych składników odżywczych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz odpowiedzialnych za wygląd naszej skóry, włosów i paznokci. Ludzki organizm to niewątpliwie cud natury, jednak o ten cud trzeba dbać każdego dnia. Podstawą zdrowia i dobrego samopoczucia jest zbilansowana, codzienna dieta.

  Dodano: 01.10.2008. 16:32  Czytaj więcej

  16. edycja Targów Optycznych w Hong Kongu

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  6 listopada rozpocznie się 16. edycja Targów Optycznych w Hong Kongu " największa azjatycka impreza branży optycznej. Ciesząca się ogromnym powodzeniem wystawa zgromadzi w tym roku ponad 520 wystawców z 22 krajów i jak zawsze będzie miejscem dla wielu interesujących premier.

  Dodano: 30.09.2008. 22:40  Czytaj więcej

  Szczepionka na raka piersi - o krok?

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  Najnowsze wydanie magazynu "Cancer Research" donosi o pracach nad szczepionką na raka piersi.

  Dodano: 16.09.2008. 12:49  Czytaj więcej

  200 mln Chińczyków cierpi na nadciśnienie tętnicze!

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  We wtorek, 9 września 2008r. Ministerstwo Zdrowia Chin ogłosiło że około 200 mln osób choruje w tym kraju na nadciśnienie tętnicze.


  Dodano: 11.09.2008. 23:22  Czytaj więcej

  IT-Medica 2008 Szpital przyszłości

  opublikowane przez: Dawid Rozburski
  Podczas konferencji IT-Medica 2008, która odbyła sie 10 września 2008 w Krakowie, Łukasz Przybyłka reprezentant partnera technologicznego konferencji - firmy Microsoft - przedstawił podczas prezentacji filmu uczestnikom wizję szpitala przyszłości.

  Dodano: 11.09.2008. 21:58  Czytaj więcej

  Niedoceniane tętno

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  Obok podwyższonego ciśnienia i poziomu cholesterolu, także zbyt szybkie bicie serca jest niepokojącym objawem - ostrzegali podczas konferencji prasowej w Warszawie profesorowie Andrzej Rynkiewicz i Krzysztof Filipiak.

  Dodano: 30.08.2008. 00:49  Czytaj więcej

  Oczy zwierciadłem cukrzycy

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  Cukrzyca stanowi poważny problem także i w Wielkiej Brytani. Około 2 miliony osób ma rozpoznaną cukrzycę a nawet 750 tyś. może być nieświadomych swego problemu... Nie ulega wątpliwości, ze odpowiednio wczesne wykrycie oraz objęcie opiekom chorego znacząco zmniejsza potencjalne ryzyko powikłań...

  Dodano: 21.08.2008. 01:19  Czytaj więcej

  Bus Medyczny Novo Nordisk w Polsce 16-30 sierpnia

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  W Polsce około 2 mln osób choruje na cukrzycę. Tylko połowa o tym wie i leczy się. Około milion osób ma cukrzycę bezobjawową, którą można rozpoznać wyłącznie po przeprowadzeniu badań diagnostycznych.

  Dodano: 18.08.2008. 17:39  Czytaj więcej

  KONFERENCJA IT-MEDICA Polska W PIGUŁCE

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  Servis.pl jest patronem medialnym

  Dodano: 14.08.2008. 12:31  Czytaj więcej

  Zaproszenie na Konferencję IT-Medica Polska 2008

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  Servis.pl jest patronem medialnym

  Dodano: 14.08.2008. 12:29  Czytaj więcej

  Rozmowa z Izabelą Czarnecką, przewodniczącą Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  Kiedy zachorowała Pani na stwardnienie rozsiane?

  Dodano: 10.08.2008. 15:49  Czytaj więcej

  Stwardnienie rozsiane

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  Co to jest stwardnienie rozsiane?

  Dodano: 10.08.2008. 15:05  Czytaj więcej

  Problemy chorych na stwardnienie rozsiane

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  1 stycznia 2008 r. NFZ zamknął nabór do programu terapeutycznego leczenia SM jednym z podstawowych leków immunomodulujących przebieg choroby nie biorąc pod uwagę, że chorzy na SM różnie reagują na leki z różnych grup. To lekarz obserwujący organizm chorego powinien decydować jaki lek będzie dla pacjenta najskuteczniejszy.

  Dodano: 10.08.2008. 15:04  Czytaj więcej

  Czy lekarze szczepią się przeciw grypie?

  opublikowane przez: Redakcja

   

  Wyszczepialność przeciw grypie w poprzednim sezonie grypowym wyniosła zaledwie 3,4%. W związku z tym eksperci Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy zainicjowali nowy projekt pod nazwą „Lekarze przeciw grypie”. Ze względu na to, że pracownicy służby zdrowia są głównym źródłem informacji i ich przekładają się na efektywność profilaktyki grypy postanowili zawalczyć o zdrowie swoich pacjentów, którzy chętniej poddają się szczepieniom, jeśli są rekomendowane przez osoby, które są dla nich autorytetem.

  Dodano: 20.08.2017. 17:00  Czytaj więcej

  Które tłuszcze są najlepsze dla dziecka?

  opublikowane przez: Redakcja

   

  Słodkie ciastka, drożdżówki, chipsy - kaloryczne i tłuste przekąski kuszą szczególnie dzieci. Efekt? Coraz więcej z nich ma dodatkowe kilogramy, które w dorosłym życiu mogą doprowadzić do wielu chorób związanych z układem sercowo-naczyniowym takich jak m.in. miażdżyca, cukrzyca, nowotwory czy osteoporoza. Całkowita rezygnacja z tłuszczu też nie jest wskazana. Co zatem powinno zawierać drugie śniadanie uczniów?

  Dodano: 10.12.2016. 16:32  Czytaj więcej

  Szczepienia przeciwko HPV u dorosłych - wywiad z dr hab. B. Michalskim

  opublikowane przez: Redakcja

  Jak wskazują badania kliniczne, nastoletnie dziewczynki, które nie miały kontaktu z HPV są grupą odnoszącą największe korzyści ze szczepień przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV). Coraz częściej jednak słychać, że można szczepić się w późniejszym wieku lub w momencie, kiedy w organizmie stwierdzono już obecność wirusa.

  Dodano: 20.07.2015. 20:16  Czytaj więcej

  Nowa wiedza przebudowuje mózg dziecka

  opublikowane przez: Redakcja

  Dlaczego niektóre dzieci uczą się arytmetyki szybciej niż inne? Nowe światło na to pytanie rzucają badania opublikowane niedawno w „Nature Neuroscience”. Naukowcy odkryli, że mózg dziecka przebudowuje się, gdy zdobywa ono nową wiedzę, a główną rolę w tym procesie odgrywa hipokamp postrzegany dotychczas jako centrum pamięci.

  Dodano: 08.09.2014. 12:57  Czytaj więcej

  Oddziaływanie niskiej dawki promieniowania na serce

  opublikowane przez: Redakcja

  Wszyscy jesteśmy narażeni na promieniowanie. W bardzo niskich dawkach może być niegroźne, ale powyżej pewnego progu zaczyna być szkodliwe dla zdrowia. Natomiast jeszcze trudniej jest przewidzieć, co dzieje się między tymi dwoma progami. Projekt PROCARDIO uchyla rąbka tajemnicy ze szczególnym naciskiem na choroby serca spowodowane promieniowaniem.

  Dodano: 24.07.2014. 15:37  Czytaj więcej

  Nowe remedium na gruźlicę lekooporną

  opublikowane przez: Redakcja

  Nowy lek ma potencjał by leczyć lekooporną gruźlicę (TB). Medykament, zaprezentowany w czasie dorocznej międzynarodowej konferencji nt. AIDS w Melbourne, Australia, może stanowić przełom, który wpłynie na życie milionów osób cierpiących na TB na świecie.

  Dodano: 24.07.2014. 15:37  Czytaj więcej

  Rehabilitacja domowa chorych na CVD

  opublikowane przez: Redakcja

  Pacjenci cierpiący na choroby układu krążenia często mają przed sobą długie lata leczenia i są nakłaniani do radykalnej zmiany stylu życia. Jednak najtrudniejsza część procesu wiąże się prawdopodobnie z powrotem do domu, gdzie trudno jest wykorzenić stare nawyki. Nowa technologia oparta na zdalnych czujnikach może już niedługo znacznie ułatwić życie po wystąpieniu incydentu sercowo-naczyniowego.

  Dodano: 24.07.2014. 11:37  Czytaj więcej