• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • XVI Polsko-Niemieckie Sympozjum Chirurgów i Ortopedów

  07.04.2011. 16:19
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W Collegium Polonicum w Słubicach spotka się ponad 200 polskich i niemieckich lekarzy, aby wymienić się swoimi doświadczeniami w zakresie najnowszych metod w chirurgii urazowej i ortopedii stopy i stawów skokowych, diagnostyce, terapii i rehabilitacji schorzeń.  Jak poinformowała PAP rzecznik słubickiej uczelni Ewa Bielewicz-Polakowska, XVI. Polsko-Niemieckiego Sympozjum Chirurgów Urazowych i Ortopedów towarzyszyć będą wystawy, panele dyskusyjnego, po raz pierwszy odbędą się też warsztaty, dzięki którym uczestnicy uzyskają wgląd w poszczególne procesy leczenia w medycynie urazowej.

  Celem sympozjum, które odbędzie się 8-9 kwietnia br., jest przekazywanie informacji o najnowszych badaniach i wynalazkach, ale przede wszystkim zintensyfikowanie transgranicznej opieki nad pacjentami oraz wsparcie współpracy zakładów medycznych, takich jak kliniki, gabinety specjalistyczne oraz fizjoterapeutów.

  "Spotkania tego typu pozwalają nam zbudować +most+ w zakresie opieki zdrowotnej i współpracy w regionie granicznym Frankfurt nad Odrą/ Słubice. Wzmocni on i rozbuduje naszą sieć medyczną. Jest to dla nas znakomite miejsce wymiany informacji i doświadczeń z kolegami z Polski" - uważa Frank Hoffmann, dyr. Kliniki Chirurgii Urazowej Ręki i Rekonstrukcyjnej we Frankfurcie nad Odrą.

  Organizatorami sympozjum są: Klinikum Frankfurt Oder, Stowarzyszenie Chirurgii Urazowej Regionu Brandenburgii i Berlina, Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne, Die Berlin-Brandenburgische Unfallchirurgische Gesellschaft oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Ortopedii Gorzowskiej. MMD

  PAP - Nauka w Polsce

  abe/ tot/bsz  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Bogusław Baczkowski, (ur. 10 sierpnia 1951 w Przasnyszu) - doktor habilitowany, specjalista ortopedii, traumatologii, i chirurgii urazowej, pracownik Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologicznym Akademii Medycznej w Gdańsku, wiceprzewodniczący Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki. Kierownik i Ordynator Kliniki Chirurgii Ręki przy Katedrze Ortopedii i Traumatologii Akademii Medycznej w Gdańsku. Od 2011 roku kierownik Katedry Ortopedii i Traumatologii Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie .

  Polskie Towarzystwo Chirurgów Dziecięcych (PTChD) – stowarzyszenie naukowe powstałe w 1965 roku. Zrzesza lekarzy chirurgów dziecięcych, lekarzy innej specjalności interesujący się zagadnieniami chirurgii dziecięcej oraz pielęgniarki/pielęgniarzy chirurgii dziecięcej.

  Szarlej (niem. Scharley; 1934-35 Szarlej-Wielkie Piekary) − dzielnica Piekar Śląskich. Znajduje się w niej Urząd Miasta, Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej oraz siedziba Radia Piekary.

  Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne (PTOiTr) – stowarzyszenie naukowe założone w 1928 roku w Poznaniu. Zrzesza lekarzy ortopedów, lekarzy innej specjalności interesujący się zagadnieniami ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

  Bogdan Józef Koczy (ur. 1 maja 1951 w Chorzowie) - polski lekarz, naukowiec i społecznik, ortopeda-traumatolog z tytułem doktora nauk medycznych, od 1983 Ordynator I Oddziału Urazowo-Ortopedycznego Męskiego, a od 1998 dyrektor Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej im. dr Janusza Daaba w Piekarach Śląskich, konsultant wojewódzki ds. ortopedii i traumatologii.

  Biblioteka Collegium Polonicum w Słubicach - biblioteka prezencyjna przeznaczona dla studentów Collegium Polonicum w Słubicach, Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz mieszkańców całego regionu.

  Roman Jasiński (ur. 9 sierpnia 1854, zm. 7 marca 1898) – polski lekarz, chirurg. W latach 1879-1881 był kierownikiem oddziału chirurgii w szpitalu im. Dzieciątka Jezus w Warszawie. Był redaktorem pisma pt. "Pamiętnik Towarzystwa Lekarskiego Warszawskiego". Współtworzył również warszawskie pogotowie ratunkowe. Publicznie zaprezentował w sumie koło 60 prac na temat chirurgii kostnej ortopedii oraz chirurgii urazowej i dziecięcej.

  Dodano: 07.04.2011. 16:19  


  Najnowsze