• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Nowa linia keyboardów od Casio

  24.10.2008. 22:47
  opublikowane przez: Maksymilian Gajda

  Casio powiększyło ofertę keyboardów o 8 modeli. Wszystkie instrumenty z nowej linii zostały unowocześnione i wyposażone w m.in. większy, niż dotychczas, wyświetlacz LCD oraz klawiaturę Piano Style. Urządzenia cechuje elegancki design i intuicyjna obsługa.

  Nową kolekcję Casio tworzą keyboardy: CTK-2000, CTK-3000, CTK-4000, CTK-5000, LK-220, LK-270, WK-200, WK-500. Instrumenty, w zależności od zaawansowania danego modelu, dostępne są w kolorach: czarnym, srebrnym, szampańskim i metalicznym szarym. Urządzenia wyposażone są w bardziej czytelny i funkcjonalny wyświetlacz LCD, jedyny tak duży wyświetlacz w keyboardach oferowanych na rynku. W nowej linii znajduje się również klawiatura typu Piano Style, czyli obudowane klawisze, na wzór tych wykorzystywanych w klasycznych fortepianach.

  Nowe instrumenty posiadają wiele użytecznych funkcji. Jedną z nich jest sampling, który umożliwia nagrywanie utworów stworzonych z własnych sampli, przy użyciu gniazd Audio In lub Mic In. Użytkownicy mogą także wykorzystywać efekty typu: Vibrato, Tremolo i Loop. Godną uwagi innowacją, wyróżniającą nową linię keyboardów, jest wyposażenie ich w system skali, pozwalającej na grę w unikalnej tonacji orientalnej, indyjskiej czy arabskiej. Keyboardy posiadają również rytm edytor, umożliwiający edycję parametrów poszczególnych składowych rytmu.

  Równie istotnymi funkcjami, wprowadzonymi do nowej kolekcji urządzeń są: arpeggiator, czyli wytwarzanie zsynchronizowanych efektów audio, wedle zadanych parametrów oraz efektywny system lekcji. Nauka gry na instrumencie polega na kilkukrotnym zapoznaniu się z danym utworem, obserwacji podświetlających się klawiszy lub klawiatury na wyświetlaczu LCD oraz próby samodzielnego zagrania prezentowanego wcześniej utworu. Wbudowany system pozwala na szybszą i skuteczniejszą naukę podstawowych melodii.

  Keyboardy nowej linii Casio można również podłączyć do komputera, iPoda, mp3 czy wieży stereo co umożliwia jeszcze większy zakres funkcji. Bez problemu przebiega również instalacja instrumentów z urządzeniami audio, gdyż posiadają one sterowniki umożliwiające współpracę z systemami XP/Vista, a także Mac.

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 24.10.2008. 22:47  


  Najnowsze