• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • CERN otwiera swoje podwoje dla zwiedzających

  opublikowane przez: Redakcja

  Na długi weekend 27 do 30 września b.r. Europejskie Centrum Badań Jądrowych, CERN, pod Genewą planuje serię wydarzeń mających na celu przybliżyć szerokiej publiczności prowadzone tam badania naukowe i dokonane odkrycia. W sobotę 28 i niedzielę 29 września CERN udostępni swoje podziemne instalacje dla zwiedzających. W ciągu dwóch Dni Otwartych pod hasłem „Nasz świat Waszym światem” uwaga skupiona będzie na odkryciach naukowych dokonanych w CERN, ale także na niezwykłych urządzeniach które to umożliwiły.

  Dodano: 06.07.2013. 13:07  Czytaj więcej

  Optymalne wykorzystanie energii elektrycznej w domu

  opublikowane przez: Redakcja

  Wielkogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego, takie jak lodówki czy pralki, odpowiadają za pokaźną część dziennego zużycia energii elektrycznej. W toku finansowanego ze środków unijnych projektu opracowano system, który ma pomóc każdemu z nas w optymalnym wykorzystywaniu energii elektrycznej w domu.

  Dodano: 05.07.2013. 13:27  Czytaj więcej

  Wakacje - czas na naukę języka!

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda

  Wakacje to niewątpliwie czas odpoczynku, ale też doskonały moment, kiedy mniej zmęczeni, pełni pozytywnych wrażeń i napełnieni energią do działania, podejmujemy nowe wyzwania. Coraz więcej firm stara się produktywnie wykorzystać ten czas i łącząc przyjemne z pożytecznym, szlifuje umiejętności językowe swoich pracowników. W trakcie wakacji, czyli okresu spokojniejszego dla wielu firm, pracownicy mogą na przykład rozpocząć naukę zupełnie nowego języka. Do dyspozycji jest bogaty wachlarz możliwości " w dodatku często w promocyjnych cenach.

  Dodano: 19.06.2013. 12:57  Czytaj więcej

  Inteligentne krzesło

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda

  Za Polskim Radiem: Holenderski projektant Jelte van Geest na swój projekt dyplomowy w Design Academy Eindhoven zaprojektował pufy o nazwie "Take-a-seat". Z pozoru zwyczajne meble do siedzenia kryją w sobie zaawansowaną technologię.

  Dodano: 09.08.2008. 00:00  Czytaj więcej