• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Zaproszenie do składania propozycji projektów na rzecz nowych podejść do czynników genetycznych i środowiskowych powiązanych z cukrzycą i oty

  09.05.2011. 17:37
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Partnerzy projektu Frenz (Ułatwianie prowadzenia badań naukowych i współpracy między Europą a Nową Zelandią) ogłosili zaproszenie do składania propozycji nowych podejść do czynników genetycznych i środowiskowych powiązanych z cukrzycą i otyłością.

  To wspólna inicjatywa Ministerstwa Nauki i Innowacji Nowej Zelandii (MSI) oraz Komisji Europejskiej (KE), której celem jest zwiększenie zaangażowania społeczności badawczej, naukowej i technologicznej Nowej Zelandii w Siódmy Program Ramowy na rzecz badań i rozwoju technologicznego (7PR) Unii Europejskiej.

  W ramach zaproszenia różne grupy naukowców z Europy i Nowej Zelandii zostaną zgromadzone na intensywnych, czterodniowych warsztatach w celu zanalizowania nowych naukowych rozwiązań praktycznych problemów. Celem będzie zachęcenie naukowców z szerokiego zakresu dziedzin do podjęcia prac poza swoją zwykle ulubioną sferą i obrania podejścia do rozwiązania problemu w celowo kreatywny sposób, aby zidentyfikować pomysły na projekty, które mogą pomóc w znalezieniu odpowiedzi na wieloaspektowe pytania badawcze.

  Zaproszenie obejmie szesnastu interesariuszy z Europy i Nowej Zelandii, a propozycje projektów badawczych zostaną ujęte w odpowiednich procesach kształtowania polityki, mając na względzie zacieśnianie relacji badawczych UE-Nowa Zelandia w przyszłości.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Lista chorążych reprezentacji Nowej Zelandii na igrzyskach olimpijskich – lista zawodników i zawodniczek reprezentacji Nowej Zelandii, którzy podczas ceremonii otwarcia nowożytnych igrzysk olimpijskich nieśli flagę Nowej Zelandii.

  Monarcha Nowej Zelandii − tytuł głowy państwa Nowej Zelandii, którą obecnie jest królowa Elżbieta II. Nowa Zelandia jest jednym z królestw Wspólnoty Narodów (Commonwealth Realm), które jest związane unią personalną z Wielką Brytanią.

  Reprezentacja Nowej Zelandii U-23 w piłce nożnej – olimpijska reprezentacja Nowej Zelandii, reprezentująca kraj podczas imprez międzynarodowych.

  Reprezentacja Nowej Zelandii U-17 w piłce nożnej – reprezentacja Nowej Zelandii, reprezentująca kraj podczas młodzieżowych imprez międzynarodowych.

  Reprezentacja Nowej Zelandii w piłce nożnej kobiet – kobieca reprezentacja Nowej Zelandii, reprezentująca kraj podczas imprez międzynarodowych.

  Lista ptaków Nowej Zelandii – lista ptaków, które spotykane są na Nowej Zelandii. Łącznie są to 342 gatunki, w tym 70 endemicznych, 10 wymarłych i 40 introdukowanych. Na liście zastosowano następujące oznaczenia:

  Ordynariat Polowy Nowej Zelandii – ordynariat polowy w Nowej Zelandii. Powstał w 1976 jako wikariat wojskowy Nowej Zelandii. Promowany do rangi ordynariatu w 1986.

  Dodano: 09.05.2011. 17:37  


  Najnowsze