• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Zaproszenie do składania wniosków o stypendia z Programu Stypendialnego Europejskiego Instytutu Studiów Zaawansowanych

  27.04.2011. 17:37
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W ramach finansowanego z funduszy unijnych Programu Stypendialnego Europejskiego Instytutu Studiów Zaawansowanych ogłoszono zaproszenie do składania wniosków o stypendia.

  Jest to program na rzecz międzynarodowej mobilności naukowców uruchomiony z pomocą KE (działania współfinansowania). Oferuje 10-miesięczne pobyty w jednym z 14 instytutów w Berlinie, Bolonii, Brukseli, Bukareszcie, Budapeszcie, Cambridge, Helsinkach, Jeruzalem, Lyonie, Nantes, Paryżu, Uppsali, Wassenaar i Wiedniu.

  Stypendia przeznaczone są zasadniczo na badania w dziedzinie nauk humanistycznych i społecznych, niemniej mogą być przyznawane także naukowcom zajmującym się naukami ścisłymi, pod warunkiem że proponowany projekt nie wymaga dostępu do laboratorium oraz posiada wspólną płaszczyznę z naukami humanistycznymi i społecznymi. Zróżnicowany charakter 14 uczestniczących instytutów oferuje naukowcom z całego świata szeroki wybór możliwych kontekstów badawczych w Europie. Wnioskodawcy mogą wybrać do trzech instytutów spoza swojego kraju rodzinnego lub zamieszkania jako możliwe instytucje goszczące.

  Organizatorzy programu zapraszają do składania wniosków zarówno młodych, obiecujących badaczy, jak i doświadczonych kierowników badań. Wnioskując na podstawie kampanii 2011/2012 proces selekcji prowadzony przez EURIAS cechuje się wysokim poziomem konkurencyjności.

  Aby spełnić wymogi programowe wnioskodawcy powinni przedstawić rzetelnie przygotowaną i innowacyjną propozycję badań, wykazać się zdolnością wyjścia poza swoją specjalizację oraz pokazać wysokiej jakości publikacje we wpływowych miejscach.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 27.04.2011. 17:37  


  Najnowsze