Droga Czytelniczko, Drogi Czytelniku,

Czerniak złośliwy jest często występującym nowotworem złośliwym skóry. Niestety wyniki leczenia czerniaka w Polsce należą do najgorszych w Europie. Niezrozumiałe pozostają przyczyny późnego rozpoznawania czerniaka skóry, którego diagnostyka jest najprostszą i najtańszą w całej onkologii.

Kierujemy do Ciebie prośbę o wypełnienie anonimowej ankiety, która pozwoli na ocenę naszej wiedzy o czerniaku skóry, a w szczególności o profilaktyce i leczeniu tej choroby.
Czas jaki to zajmie - około 10-15 minut.

Czy chcesz pomóc w badaniach naukowych - odpowiedzieć na nasze pytania?

TAK, wypełniam
NIE, odmawiam

Zebrane informacje wykorzystane zostaną wyłącznie do celów naukowych
Polski Serwis Naukowy - OnLine od 1999 roku RSS RSS
  auto?
Czwartek, 31 maja 2012
Petronia, Bożysława, Ernestyna, Teodor
 1891: budowa Kolei Transsyberyjskiej
 1970: zagłada miasta Yungay w Peru
 WHO: Dzień bez Papierosa
Dodaj do: 
Dodaj link do serwisu Facebook   Dodaj link do opisu GG  Dodaj link do serwisu Wykop   Dodaj link do serwisu Google   Dodaj link do serwisu Twitter  Dodaj link do serwisu Wyczaj.to   Dodaj link do serwisu Gwar  

Dodaj link do serwisu Delicious  Dodaj link do serwisu Digg   Dodaj link do serwisu Furl   Dodaj link do serwisu Reddit   Dodaj link do serwisu Slashdot  Dodaj link do serwisu Technorati   Dodaj link do serwisu YahooMyWeb
Nowe publikacje
Artykuły
Wydarzenia
Kompendium
Skocz do:  
[Optyka] zwierciadła,przejścia między ośrodkami
Post dodany: |7 Cze 2010|, 2010 22:41
Data rejestracji: 07 Cze 2010 postów: 1
cytuj
" "

oto zadania które muszę rozwiązać, mam nadzieje że ktos to uradzi

1.Jaka musi być grubość szklanej płyty aby światło padające prostopadle na jej powierzchnie po przejsciu przez płytę było opóźnione w stosunku do promienia biegnącego w powietrzu o t=1us? Wspolczynnik zalamania n=1,5

2.Jaka bedzie dlugosc fali swiatla fioletowego po przejsciu z wody do prozni jezeli szybkosc jego rozchodzenia sie w prozni c=300x10(do potęgi 6) m/s? czestotliwosci siwatla fioletowego f=0,75 PHz.

3.Promień światła biegnący w powietrzu pada na powierzchnię cieszy pod kątem (alfa)=30stopni
jaki jest kąt załamania (beta) w cieszy jeżeli szybkość swiatla w tej cieczy
v=2,1x10(do potegi 8 ) m/s?

4.Przedmiot znajduje sie w odleglosci x=0,24 od zwierciadla kulistego wypukłego.
Obraz jest zmniejszony k=4 razy. Jaki jest promień krzywizny zwierciadla?

5.Powiększenie obrazu w zwierciadle kulistym p=3. Jesli zblizymy przedmiot do zwierciadla o x=4cm to powiekszenie bedzie p=5. Jaka jest ogniskowa zwierciadla?


z góry dziekuje za pomoc

Profil
PW
e-mail
»więcej


 
^
Post dodany: |11 Cze 2010|, 2010 21:25
Data rejestracji: 11 Cze 2007 postów: 5113
cytuj
" "

Cytat

5.Powiększenie obrazu w zwierciadle kulistym p=3. Jesli zblizymy przedmiot do zwierciadla o x=4cm to powiekszenie bedzie p=5. Jaka jest ogniskowa zwierciadla?


Ułóż trzy równania: dwa na podstawie wzoru na powiększenie, trzecie - równanie zwierciadła. Podstaw dane i wyznacz niewiadome.
Pomóż - wystarczy kliknięcie!

Nie odpowiadam na PW z zadaniami.


Profil
PW
www
»więcej


 
^
Skocz do:  
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku
Dodaj temat do Ulubionych





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group