• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Nowatorska analiza kluczem do optymalnego marketingu internetowego

  opublikowane przez: Redakcja

  Nakłady na reklamę w Internecie przewyższyły ostatnio wydatki na reklamę w prasie w wyniku ogromnych inwestycji w nietradycyjne programy reklamowe w mediach społecznościowych. To pokazuje, że przedsiębiorstwa - duże i małe - zaczynają wykorzystywać unikatową siłę komunikacji mediów społecznościowych.

  Dodano: 24.12.2013. 17:27  Czytaj więcej

  Ocena pełnego potencjału badań nad komórkami macierzystymi na świecie

  opublikowane przez: Redakcja

  Sektor badań nad komórkami macierzystymi rozwija się ponad dwa razy szybciej (7%) od globalnej średniej dla badań naukowych w ogóle (2,9%) - jak dowiadujemy się z nowego raportu. W toku badań poświęconych analizie wzrostu i rozwoju dziedziny komórek macierzystych jako całości, przestudiowano także krajobraz badań nad embrionalnymi komórkami macierzystymi (ES) i indukowanymi plurioptencjalnymi komórkami macierzystymi (iPS).

  Dodano: 19.12.2013. 16:58  Czytaj więcej

  850 milionów lat do wygotowania się oceanów

  opublikowane przez: Redakcja

  W czasach, kiedy globalne ocieplenie i rosnące zanieczyszczenie sprawiają, że w wyszukiwarkach pojawia się niewiele wyników, w których słowa "ocean" i "dobre wiadomości" występują obok siebie, naukowiec z Uniwersytetu w Toronto przedstawia obiecujące dane w czasopiśmie Nature. Wedle poczynionych przez niego ustaleń Ziemia może mieć przed sobą kolejny miliard lat, zanim oceany wygotują się do cna.

  Dodano: 17.12.2013. 16:37  Czytaj więcej

  Ekologiczne tekstylia orężem w walce z kleszczami i pluskwami

  opublikowane przez: Redakcja

  Zadanie postawione przed rozpoczętym właśnie projektem unijnym polega na zwalczaniu negatywnych skutków zdrowotnych rozrastających się w Europie populacji kleszczy i pluskiew. Drogą do jego realizacji będzie opracowanie ochronnych i biodegradowalnych tkanin.

  Dodano: 11.12.2013. 15:27  Czytaj więcej

  Technologia sensoryczna - sufler codziennej diety

  opublikowane przez: Redakcja

  Innowacyjny, nowy sposób udzielania dzieciom i młodzieży osobistych wskazówek behawioralnych może istotnie pomóc w uporaniu się z trwającą epidemią otyłości. W ramach dofinansowanego ze środków unijnych projektu SPLENDID, którego koordynatorem jest Uniwersytet Arystotelesa w Salonikach, Grecja, nowoczesne czujniki do rejestrowania nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej w ciągu dnia zostaną wykorzystane do dostarczania cennych - i precyzyjnych - informacji użytkownikom i pracownikom służby zdrowia.

  Dodano: 10.12.2013. 15:27  Czytaj więcej

  Opracowywanie bezpiecznych i skutecznych leków łagodzących przewlekły ból u dzieci

  opublikowane przez: Redakcja

  Właśnie rozpoczęła się realizacja dofinansowanego ze środków unijnych projektu, który ma podnieść jakość życia dzieci cierpiących na przewlekły ból - leczonych w większości przypadków lekami niedopuszczonymi oficjalnie do obrotu. Projekt GAPP (GAbapentin in Paediatric Pain), w który zaangażowało się dziewięć państw z UE i spoza jej granic, to pierwsze międzynarodowe przedsięwzięcie całkowicie poświęcone temu problemowi.

  Dodano: 09.12.2013. 15:37  Czytaj więcej

  "Nieproszeni goście w naszych łóżkach. Roztocza kurzu domowego źródłem informacji w sprawach kryminalnych" - 10.12.2013, Sosnowiec

  opublikowane przez: Redakcja

  W dniu 10.12.2013 o godz. 15.30 Towarzystwo Młodych Naukowców zaprasza na wykład Pana Profesora Krzysztofa Solarza: „Nieproszeni goście w naszych łóżkach. Roztocza kurzu domowego źródłem informacji w sprawach kryminalnych”. 

  Pan Profesor Krzysztof Solarz jest kierownikiem Zakładu Parazytologii Wydziału Farmacji z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Zainteresowania naukowe Pana Profesora obejmują roztocza kurzu domowego; roztocza przechowalniane; molekularną diagnostykę alergii na roztocza, akarologię sądową oraz kleszcze i ich rolę w transmisji chorób. 

  Dodano: 07.12.2013. 14:36  

  Pobudzanie innowacji w Internecie

  opublikowane przez: Redakcja

  Internet padł ofiarą własnego sukcesu - jego rozmiary i zakres znacznie utrudniają dalszy rozwój, hamując innowacje. Zmiany mające ulepszyć dzisiejszy Internet lub dodać nowe usługi muszą być wprowadzane powoli i stopniowo w taki sposób, że nawet pomniejsze modyfikacje będą wynikiem nagromadzenia punktowych rozwiązań, które osadzają wiedzę w sieci, optymalizując dzisiejsze aplikacje kosztem przyszłych.

  Dodano: 03.12.2013. 15:37  Czytaj więcej

  Naukowcy podważają utarte poglądy na temat Renesansu

  opublikowane przez: Redakcja

  Zespół naukowców prowadzi przełomowe badania, poddając w wątpliwość postrzeganie Renesansu jako epoki zdominowanej przez myślenie świeckie.

  Dodano: 29.11.2013. 18:37  Czytaj więcej

  Doskonalenie skanów MRI z korzyścią dla rozwoju płodowego

  opublikowane przez: Redakcja

  Mapowanie rozwoju dziecka znajdującego się wciąż w łonie matki to punkt wyjścia europejskiego projektu, którego celem jest zaprojektowanie technik do wcześniejszego określania problemów i opracowanie odpowiednich terapii.

  Dodano: 28.11.2013. 16:27  Czytaj więcej

  Nowa technologia obrazowania może zadecydowanie poprawić biopsję piersi

  opublikowane przez: Redakcja

  W ramach projektu dofinansowanego ze środków unijnych opracowywany jest innowacyjny system biopsji piersi, sterowany w czasie rzeczywistym obrazowaniem PEM (pozytonową mammografią emisyjną) w 3D. Projekt MAMMOCARE, którego realizacja rozpoczęła się w październiku 2013 r., ma zapewnić kierowanie igłą w czasie rzeczywistym, co pozwoli podnieść precyzję i skuteczność pobierania próbek guzów.

  Dodano: 28.11.2013. 16:27  Czytaj więcej

  Inicjatywa UE w robotyce ma zachęcić uczniów do kariery w specjalnościach technicznych

  opublikowane przez: Redakcja

  Unijny tydzień robotyki ma zwrócić uwagę na rozmaite, podejmowane w Europie, działania badawcze w dziedzinie robotyki. W ciągu nadchodzącego tygodnia, w ramach serii wydarzeń o zasięgu unijnym, w centrum uwagi znajdzie się rosnące znaczenie systemów robotycznych i ich oddziaływanie na różne sektory przemysłu.

  Dodano: 27.11.2013. 16:27  Czytaj więcej

  Nowy ośrodek badań nad demencją otwiera swoje podwoje w Londynie

  opublikowane przez: Redakcja

  Do roku 2020 na demencję cierpieć będzie na świecie milion osób. Mimo iż naukowcy nie szczędzą wysiłków w poszukiwaniu skutecznych terapii, te istniejące nie powodują cofnięcia ani zatrzymania choroby. Większość z nich jedynie łagodzi objawy i spowalnia progresję schorzenia, stąd istnieje ogromne zapotrzebowanie na nowe opcje terapeutyczne, które pozwolą uporać się z tym narastającym problemem.

  Dodano: 26.11.2013. 15:58  Czytaj więcej

  Opakowanie pomidorów wykonane z pomidorów?

  opublikowane przez: Redakcja

  Pomidor jest wysoko ceniony przez Europejczyków - stanowi podstawę wielu przepisów w postaci świeżej lub z konserwy. Co się jednak dzieje z odpadami powstającymi w trakcie produkcji pomidorów? Naukowcy europejscy znaleźli dla nich dobre zastosowanie.

  Dodano: 25.11.2013. 16:37  Czytaj więcej

  Ustalanie powiązań między dietą a demencją

  opublikowane przez: Redakcja

  Choroba Alzheimera to schorzenie zwyrodnieniowe dotykające od 50 do 70% wszystkich osób cierpiących na demencję. Wraz z powolnym, ale progresywnym unicestwianiem neuronów, chorzy cierpią na utratę pamięci i dezorientację, które z czasem pogłębiają się.

  Dodano: 22.11.2013. 16:58  Czytaj więcej

  Dlaczego zróżnicowanie płci w pracach badawczych ma znaczenie

  opublikowane przez: Redakcja

  Mimo olbrzymich postępów kobiety-naukowcy, próbujące wspinać po szczeblach kariery nadal napotykają wiele przeszkód. Podnoszenie świadomości tych problemów w łonie społeczności naukowej to jedno z działań potrzebnych do ich rozwiązania, aby europejska nauka mogła przyciągać najwybitniejsze umysły.

  Dodano: 21.11.2013. 15:37  Czytaj więcej

  Nadchodzi nowa klasa laserów dużej mocy

  opublikowane przez: Redakcja

  W ostatnich latach intensywność laserów wzrosła radykalnie, otwierając zupełnie nowy świat zastosowań. Aby wzmocnić swoją konkurencyjność naukowo-gospodarczą, UE wspomaga nowy, ambitny projekt, w toku którego mają powstać najsilniejsze lasery na świecie i powiązana infrastruktura w trzech państwach europejskich.

  Dodano: 20.11.2013. 15:58  Czytaj więcej

  Otwieranie drogi do sprawniejszego, bogatego w treści wideo Internetu

  opublikowane przez: Redakcja

  Żadnemu internaucie z pewnością nie umknęło pojawienie się online ogromnej liczby materiałów wideo. Ruch wideo już stanowi ponad 90% treści wykorzystywanych przez użytkowników, a trend wzrostowy ma się utrzymać.

  Dodano: 19.11.2013. 15:58  Czytaj więcej

  Szaleńczy debiut Twittera na giełdzie

  opublikowane przez: Kotynia Agnieszka

  Popularny portal społecznościowy odnotował duży sukces podczas debiutu na nowojorskiej giełdzie. W ciągu pierwszych kilkunastu minut kurs osiągnął aż 92% maksymalny wzrost.

  Dodano: 15.11.2013. 20:44  Czytaj więcej

  Wspieranie rodziców w pomaganiu dzieciom

  opublikowane przez: Redakcja

  Każdy rodzic ma swoje własne niepowtarzalne podejście do wychowywania dzieci. Dokonuje różnych wyborów, na przykład ile książek kupić swojemu potomstwu czy ile czasu spędzić, jeżeli w ogóle, na czytaniu mu.

  Dodano: 11.11.2013. 15:27  Czytaj więcej