Polski Serwis Naukowy - OnLine od 1999 roku
RSS
Czwartek, 31 maja 2012
Petronia, Bożysława, Ernestyna, Teodor
 1891: budowa Kolei Transsyberyjskiej
 1970: zagłada miasta Yungay w Peru
 WHO: Dzień bez Papierosa
Nowe publikacje
Pierwsze warsztaty nt. modeli i technologii inspirowanych biologicznie na rzecz społeczeństwa w otaczającej informacji, Boston, USA
Dodano:
|17 Sie 2010|, 2010 18:12
|
|
|
W dniach 1-3 grudnia 2010 r. w Bostonie, USA, odbędą się pierwsze warsztaty nt. modeli i technologii inspirowanych biologicznie na rzecz społeczeństwa w otaczającej informacji.
Celem warsztatów jest zgromadzenie badaczy i naukowców zajmujących się kilkoma różnymi dziedzinami badań, w tym biologią i informatyką, aby promować badania naukowe i rozwój nowatorskich otaczających technologii, architektur i metod kontroli w społeczeństwie.
Społeczeństwo w otaczającej informacji to w skrócie środowisko zaprojektowane w taki sposób, aby użytkownik nie musiał być stale świadomy obecności technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Uzyskuje się to dzięki wykorzystaniu systemu, który kompleksowo dostrzega potrzeby użytkownika i skutecznie przekazuje informacje za pośrednictwem rozmaitych urządzeń informatycznych osadzonych w środowisku.
Potrzebne są nowe technologie innowacyjne, które pozwolą rozwiązywać pojawiające się problemy związane ze społeczeństwem w otaczającej informacji, takie jak interpretacja potrzeb użytkowników, rozpoznawanie warunków otoczenia, adaptacja systemów w otoczeniu i dostarczanie informacji użytkownikom. Podejścia inspirowane biologicznie dobrze rokują w zakresie tworzenia takich technologii, otwierając interdyscyplinarny sposób myślenia i pracy.
Zaplanowano następujące tematy konferencji:
- matematyczne modele systemów biologicznych;
- inspirowane biologicznie technologie aplikacyjne na rzecz społeczeństwa w otaczającej informacji;
- inspirowane biologicznie technologie informacyjne na rzecz społeczeństwa w otaczającej informacji;
- inspirowane biologicznie technologie sieciowe na rzecz społeczeństwa w otaczającej informacji;
- inspirowane biologicznie technologie interfejsowe na rzecz społeczeństwa w otaczającej informacji.
Za: CORDIS
Czy wiesz że...?
wersja BETA
Etyka informacji to dziedzina zajmująca sie badaniem kwestii etycznych, wynikających z rozwoju i zastosowania technik informacyjnych. Dostarcza ona podstaw do krytycznego rozważania kwestii moralnych dotyczących tworzenia, przechowywania, zbierania i przetwarzania informacji. Etyka informacji jest ściśle związana z etyką komputerową, filozofią informacji oraz etyką mediów.
pełny tekst
CYTBIN (Cytowania w Bibliotekoznawstwie i Informacji Naukowej) jest indeksem cytowań w postaci bibliograficznej bazy danych. Pomysł budowy tej bazy zrodził się w 2002 roku w Zakładzie Bibliografii i Informacji Naukowej Uniwersytetu Śląskiego. Źródłem opisów do bazy są artykuły z czasopism naukowych i fachowych z zakresu bibliotekoznawstwa oraz informacji naukowej, takie jak: Bibliotekarz, Przegląd Biblioteczny, Praktyka i Teoria Informacji Naukowej i Technicznej, Roczniki Biblioteczne oraz Zagadnienia Informacji Naukowej.
pełny tekst
Moduł "Czy wiesz że...?" (wersja testowa, beta): definicje/pojęcia wygenerowane w obrębie tego modułu pochodzą z Wikipedii i udostępniane są na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
Dostęp do pełnej wersji każdego hasła (oraz dokładnch informacji na temat licencji, autora oraz edycji) możliwy jest po kliknięciu w odnośnik opisany jako "pełny tekst".
|
|
|
^ |
|
 |
|
Komentarze: brak |
|
Powered by
phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
|