Polski Serwis Naukowy - OnLine od 1999 roku
RSS
Czwartek, 31 maja 2012
Petronia, Bożysława, Ernestyna, Teodor
 1891: budowa Kolei Transsyberyjskiej
 1970: zagłada miasta Yungay w Peru
 WHO: Dzień bez Papierosa
Nowe publikacje
Prof. Krzysztof Bogdan laureatem nagrody Instytutu Matematycznego PAN
Dodano:
|1 Cze 2011|, 2011 00:47
|
|
|
Prof. Krzysztof Bogdan z Politechniki Wrocławskiej został laureatem nagrody Instytutu Matematycznego Polskiej Akademii Nauk za wybitne osiągnięcia naukowe w zakresie matematyki. Wręczenie nagrody odbędzie się 9 czerwca w Warszawie; laureat otrzyma 12 tys. zł.
Jak informuje Politechnika Wrocławska, uczonego z Instytutu Matematyki i Informatyki na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki wyróżniono za "wyniki wiążące teorie procesów stochastycznych z klasyczną analizą matematyczną".
Nagrodę Instytutu Matematycznego PAN ustanowiono w 2009 roku. Od tamtej pory każdego roku otrzymuje ją jeden polski matematyk, który nie przekroczył 45. roku życia. W 2010 r. nagrodę zdobył Sławomir Solecki z University of Illinois, za prace z teorii mnogości dotyczące zastosowań deskryptywnej teorii mnogości w topologii i analizie. W 2009 r. nagrodzono Jarosława Włodarczyka z Purdue University, za wybitne rezultaty z geometrii algebraicznej.
Wyróżnienie zostanie wręczone podczas uroczystej otwartej sesji Rady Naukowej IM PAN.
PAP - Nauka w Polsce
ekr/ agt/
Czy wiesz że...?
wersja BETA
Białowieska Stacja Geobotaniczna (Białowieża Geobotanical Station) jednostka organizacyjna funkcjonując na prawach zakładu naukowego w strukturach Instytutu Botaniki Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Została powołana do życia w 1952 roku przez prof. Władysława Matuszkiewicza. Do 2004 roku kierownikiem stacji był prof. Janusz Bogdan Faliński obecnie (2010-08) funkcję kierownika pełni dr inż. Bogdan Jaroszewicz. Zaplecze dydaktyczne stanowią trzy sale wykładowe oraz liczne laboratoria. W skład BSG wchodzą pracownie: analityczna, hodowlana, zielnik, biblioteka, archiwum naukowe, ogród eksperymentalny. Ponadto placówka posiada pokoje gościnne (9 dwuosobowych, 1 trzyosobowy), bursę studencką (22 miejsca). Stacja jest czynna w ciągu całego roku.
pełny tekst
Prof. dr hab. Andrzej Jerzy Szmajke, prof. w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, prof. w Katedrze Humanistycznych Podstaw Kultury Fizycznej AWF we Wrocławiu, prof. Instytutu Psychologii UO, specjalista w zakresie psychologii społecznej i osobowości.
pełny tekst
Moduł "Czy wiesz że...?" (wersja testowa, beta): definicje/pojęcia wygenerowane w obrębie tego modułu pochodzą z Wikipedii i udostępniane są na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
Dostęp do pełnej wersji każdego hasła (oraz dokładnch informacji na temat licencji, autora oraz edycji) możliwy jest po kliknięciu w odnośnik opisany jako "pełny tekst".
|
|
|
^ |
|
 |
|
Komentarze: brak |
|
Powered by
phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
|