• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Publiczna debata w Warszawie w rocznicę katastrofy w Czernobylu

  23.04.2010. 02:17
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Debatę pt. "Energia jądrowa i energie alternatywne: mity i rzeczywistość" organizuje 26 kwietnia w Warszawie Społeczny Instytut Ekologiczny. Spotkanie odbędzie się w 24. rocznicę katastrofy czernobylskiej.

  Główne tematy debaty to: bilans kosztów energetyki atomowej, alternatywna polityka energetyczna Polski do roku 2030, konsekwencje radiologiczne wybuchu w elektrowni atomowej w Czernobylu, ocena wpływu na środowisko, bezpieczeństwo oraz efektywność klimatyczną budowy elektrowni atomowych. 

  Referaty wprowadzające do dyskusji wygłosi m.in. Radosław Gawlik, polityk, ekolog, były minister ochrony środowiska; Siergiej Łazarewicz z Instytutu Radiologii w Mohylewie na Białorusi, Siergiej Kuncewicz, doktor medycyny z Białorusi, prezes Stowarzyszenia "Lekarze dla środowiska"; dr Andrzej Kassenberg, prezes Instytutu na Rzecz Ekorozwoju; prof. Władysław Mielczarski z Instytutu Elektroenergetyki Politechniki Łódzkiej.

  Spotkanie odbywa się w ramach projektu "Promocja udziału społeczeństwa obywatelskiego w monitorowaniu decyzji dotyczących rozwoju energetyki jądrowej poprzez wymianę doświadczeń pomiędzy Polską i Białorusią", finansowanego z grantu programu Wschód-Wschód Partnerstwo Ponad Granicami Fundacji im. St. Batorego.

  Debata rozpocznie się o godz. 10.45 w Centrum Kultury "Nowy Wspaniały Świat".

  PAP - Nauka w Polsce, Waldemar Pławski

  agt/ kap/


  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 23.04.2010. 02:17  


  Najnowsze