Polski Serwis Naukowy - OnLine od 1999 roku
RSS
Czwartek, 31 maja 2012
Petronia, Bożysława, Ernestyna, Teodor
 1891: budowa Kolei Transsyberyjskiej
 1970: zagłada miasta Yungay w Peru
 WHO: Dzień bez Papierosa
Nowe publikacje
Post dodany: |24 Sty 2008|, 2008 09:02
Data rejestracji: 24 Sty 2008 postów: 1
Temat mojej prezentacji maturalnej brzmi: "Czego boi się człowiek współczesny..."
Chciałabym, aby ktokolwiek choć w skrócie napisał, czego się boi we współczesnym świecie. Może będzie to: śmierć, choroba, wojna, samotność, matura, a może nawet niespodziewana ciąża?
Mam też ogromną prośbę, jeśli zna ktoś film lub dzieło malarskie, które ukaże problem(y) współczesnego człowieka, będę bardzo wdzięczna. Każda propozycja mile widziana.
Post dodany: |7 Lut 2008|, 2008 19:26
Data rejestracji: 07 Lut 2008 postów: 2
Ja nie wiem, trochę pii te tematy. Bo z jednej strony wybierając taki jak Ty, czyli niezwykle objętościowy masz teraz dylematy, jaka książka, tekst, wydarzenie. Jest tego po prostu za duzo i ciężko wyłuskać te najbardziej wartościowe.
Z drugiej, tematy zamknięte, ma się zaledwie kilka książek, niby sprawa oczywista, ale co, gdy książek nie czytałeś, albo co gorsza są wg Ciebie kiepskie.
Sorry za ten wielgaśny OT.
Co do strachu, popatrz na tragedie współczesnego świata, kataklizmy, wojny. Czeczenia, Irak, Kambodża, Wietnam, różne Huragany itp.
Jeśli chcesz odwołaj się do przeszłości. Możesz postawić tezę, że ludzie nadal boją się tego co 400 lat temu. To, że w temacie jest "człowiek współczesny" nie oznacza, że nie możesz dać przykłady z przeszłości, wg mnie jest to nawet wskazane...
Weź zacznij pisać i zdaj!
Uważaj na słownictwo,
przem_as
Ostatnio zmieniony przez przem_as |7 Lut 2008|, 2008 19:36, w całości zmieniany 2 razy
Możesz pisać nowe tematy Możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
|
Wersja do druku
Dodaj temat do Ulubionych
|
Powered by
phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
|