• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Redakcja portalu

  06.06.2013. 20:27
  opublikowane przez: Redakcja

  Polski Serwis Naukowy ( naukowy.pl; dawniej servis.pl, science.eu.org ) istnieje od lipca 1999 r. Prezentujemy zespół osób go tworzących

  Chcesz do nas dołączyć? Zapoznaj się ze stroną Rekrutacja!

  Zespół Polskiego Serwisu Naukowego
  Maksymilian Gajda,na forum: Mr_Maks, Redaktor Naczelny, Administrator.
  Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego (kierunek: lekarski). Informatyk-hobbysta, pasjonat kawy. Gdy pozwala pogoda rowerzysta bądź narciarz. Twórca Polskiego Serwisu Naukowego.

  Krzysztof Pawlaczek, na forum: Kris - Administrator. Student mechatroniki Politechniki Wrocławskiej. Bodźcem do tego były moje zainteresowania: mechanika, fizyka i z racji dwóch poprzednich wplątała się w nie matematyka. Jedną z moich pierwszych pasji była (i nadal jest) piłka nożna, którą do niedawna czynnie uprawiałem. Mam nadzieję, że jeszcze do niej powrócę. Na naukowy.pl wszedłem w ramach maturalnych przygotowań; teraz to ja odpowiadam maturzystom na pytania.

  Katarzyna Kwaśniewska, na forum: idgi - Administrator
  Absolwentka Wydziału Fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W tym roku rozpoczyna uzupełniające studia magisterskie na w/w wydziale. Z przyjemnością pogłębia wiedzę na tematy związane z rehabilitacją. Oprócz tego nałogowo ogląda filmy i anime, pływa, gotuje a jesienne wieczory umila sobie szydełkując. W serwisie od kwietnia 2006 roku.

  Kamil Jaworski, na forum: _Mithrandir - Administrator, Redaktor
  Interesuję się przede wszystkim matematyką i - nieco mniej - chemią. W tym roku zaczynam studiować matematykę na Politechnice Gdańskiej. Poza tym interesuje mnie muzyka, gram na gitarze basowej, czytam dużo książek - jest to głównie literatura fantasy, czasem coś z klasyki lub poezji. W przyszłości planuję rozpocząć studia biotechnologiczne również na Politechnice Gdańskiej, a po nich - prawdopodobnie będę starać się o pracę w banku lub agencji ubezpieczeniowej.

  Przemysław Szydzik, na forum: przem_as - Redaktor, były koordynator redaktorów
  Absolwent Wydziału Matematyki i Informatyki - Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jego zainteresowania oscylują w trzech głównych płaszczyznach: muzyka, sport i matematyka - niekoniecznie w takiej kolejności ;) Naukowe zainteresowania to głównie teoria gier i jej zastosowania oraz dydaktyka i metodyka matematyki. W Polskim Serwisie Naukowym od lipca 2006 roku.

  Piotr Łażewski-Banaszak, na forum: Piotr_Servis - Redaktor, Moderator
  Absolwent Wydziału Lekarskiego na Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Jego zainteresowania naukowe obejmują biologię molekularną, genetykę i farmakologię. Poza nauką interesuje się muzyką, literaturą, sportem i podróżami. W serwisie zajmuje się publikacją doniesień i artykułów z medycyny oraz ogólnych doniesień, artykułów i wydarzeń naukowych.

  Dawid Rozburski, na forum: diglet - Redaktor
  Studiuje Inżynierię Środowiska na Akademii Techniczno - Humanistycznej w Bielsku-Białej oraz jest słuchaczem Beskidzkiego Towarzystwa Edukacyjnego na kierunku Informatyka. Jego zainteresowania to nauki o środowisku, turystyka górska, nowoczesne technologie oraz nauki psychologiczne. W serwisie od 2007 roku; pełni funkcję Młodszego Moderatora oraz Redaktora. Jego artykuły można odnaleźć w działach Geografii i Ekologii oraz Psychologii i Socjologii.

  Jakub Juranek. na forum: Jakub_J - Redaktor
  Absolwent Instytutu Psychologii UJ. Zainteresowania: neuronauki, etologia, memetyka, ewolucjonizm oraz wszelkie nietuzinkowe odkrycia i teorie, niezależnie od dziedziny. Poza tym: nie-fundamentalistyczny wegetarianin ;-) , lubiący wieczorne bieganie i rower, w wolnych chwilach zaczytujący się w powieściach science-fiction.

  Szymon Pitek, na forum: Szymon Pitek - Redaktor
  Doktorant nauk leśnych na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, absolwent Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Naukowo zainteresowany wzajemnymi zależnościami ekosystemów leśnych i wodnych, obrazem przyrody w mitach i legendach oraz osadnictwem samowystarczalnym. Zwolennik rękodzieła, pieniądza kruszcowego, religii pierwotnych, Ubuntu i tatuażu. Współpracę z Serwisem podjął końcem 2010 roku.

  Maja Siemińska - na forum: majka0503, Moderator
  Absolwentka Wydziału Farmacji. Poza pływaniem, robieniem maści, proszków (najlepsze to te, wypisywane po 200 sztuk :) i słuchaniem muzyki czytam też mnóstwo książek, w większości młodych pisarzy. W wolnych chwilach walczę z pacjentami, wynajduję nowe rodzaje kaw i herbat i jeżdżę na spacer do Torunia. Interesuję się takimi dziedzinami jak biologia i farmakognozja, w porywach farmakologią:)

  Gronek Kamil - na forum: kamildvd, Redaktor
  Absolwent Wydziału Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (kierunek: Chemia środków bioaktywnych i kosmetyków). Zainteresowania: Chemia, Farmacja, Kosmetologia, Toksykologia, Bromatologia. Poza nauką interesuję się: muzyką rockową, grą na gitarze, sportem i turystyką górską.

  Agnieszka Kotynia - Redaktor
  Doktorantka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz manager niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej. Na portalu zajmuje się szeroko rozumianą ekonomią zwłaszcza rynkiem nieruchomości i zarządzaniem placówkami medycznymi. Absolutna pasjonatka tańca jazzowego oraz show dance. Do tego miłośniczka podróży w nieznane, smakoszka regionalnych potraw z całego świata, a zimą narciarka.

  dudu21 Redaktor, Moderator
  Kim jest dudu21? Tego nie wie praktycznie nikt... Pojawiła się nagle i bez zapowiedzi w 2005 roku i od razu została naszym ekspertem w sprawach związanych z językiem niemieckim.

  Dziękujemy za dotychczasową współpracę:

  • Olaf Kateusz
  • Magda Moździerz
  • Marcin Michalik
  • Mateusz Koryciński
  • Przemysław Krepski
  • Damian Panas
  • Eliza Górniak
  • Dorota Rok
  • Katarzyna Cąkała
  • [email protected]

   

  Dodano: 06.06.2013. 20:27  


  Najnowsze