• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Do 31 stycznia można zgłaszać kandydatów do nagrody Instytutu Matematycznego PAN

  25.01.2011. 00:33
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Do 31 stycznia można zgłaszać kandydatów do nagrody Instytutu Matematycznego PAN. Zgłoszenia - z uzasadnieniem sygnowanym przez trzy osoby z tytułem profesora nauk matematycznych - powinny też zawierać życiorys kandydata i spis jego naukowych publikacji.

  Nagrody Instytutu Matematycznego PAN (szczegóły na stronie: www.impan.pl ) są przyznawane za wybitne osiągnięcia naukowe w dziedzinie matematyki osobom, które nie ukończyły 45. roku życia.

  Od 2009 roku, czyli od momentu ustanowienia nagrody, otrzymało ją dwóch matematyków - Jarosław Włodarczyk z Purdue University w West Lafayette, stan Indiana, USA (za wybitne rezultaty z geometrii algebraicznej) oraz Sławomir Solecki z University of Illinois (za prace z teorii mnogości).

  Wysokość nagrody to 12 tys. złotych.

  PAP - Nauka w Polsce

  wp/ agt/bsz


  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Nagrody przyznawane periodycznie lub sporadycznie za wybitne osiągnięcia w danej dziedzinie. Nagroda może być honorowa lub nieść z sobą korzyści finansowe.

  Nagroda Nemmersa to wyróżnienie przyznawane za wybitne osiągnięcia naukowe lub kulturalne przez Uniwersytet Northwestern, ustanowione dzięki pośmiertnej darowiźnie byłego profesora Northwestern, Erwina Essera Nemmersa oraz jego brata Frederica. Nagrody z ekonomii i matematyki przyznawane są od 1994 roku co dwa lata. W 2004 roku została ustanowiona trzecia nagroda w dziedzinie muzyki. Wraz ze wzrostem zasobów funduszu nagrody będą oferowane w kolejnych dziedzinach. Laureaci zazwyczaj spędzają 10 tygodni gościnnie oferując wykłady na Uniwersytecie Northwestern w dziedzinie, z której zostali wyróżnieni.

  Plaster miodu – statuetka przyznawana osobom fizycznym oraz organizacjom, instytucjom i firmom za szczególne osiągnięcia na rzecz rozwoju i promocji powiatu kluczborskiego. Kandydatów do nagrody można zgłaszać do 30 listopada każdego roku. Statuetka przyznawana jest w 7 kategoriach:

  Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF) – nagrody przyznawane od 2008 roku przez Polski Instytut Sztuki Filmowej osobom i instytucjom, które zajmują się upowszechnianiem i promocją polskiego kina.

  Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF) – nagrody przyznawane od 2008 roku przez Polski Instytut Sztuki Filmowej osobom i instytucjom, które zajmują się upowszechnianiem i promocją polskiego kina.

  Złote Dzioby – Nagrody Polskiej Muzyki (pierwsze trzy edycje jako Polskie Nagrody Muzyczne i Kulturalne) – nagrody przyznawane w drodze głosowania szerokiej publiczności.

  Finlandia (fiń. Finlandia-palkinto) – fińska nagroda literacka, przyznawana corocznie od 1984 przez Fińską Fundację Książki (Suomen Kirjasäätiö) za wybitne osiągnięcie w dziedzinie literatury. Do roku 2008 wartość nagrody wynosiła 26 000 EUR (100 000 marek fińskich przed wejściem Finlandii do strefy euro), później zaś sumę podwyższono do 30 000 euro. Początkowo do "Finlandii" mogły być nominowane wszystkie dzieła literackie, jednak od 1993 do konkursu można zgłaszać jedynie powieści. Wyboru zwycięzcy dokonuje jeden juror spośród 3-6 powieści nominowanych do finału przez trzyosobową komisję.

  Dodano: 25.01.2011. 00:33  


  Najnowsze