• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Konkurs filmowy 'Matematyka nie kończy się w szkole' - na półmetku

  03.09.2008. 13:17
  opublikowane przez: Maksymilian Gajda

  To już półmetek konkursu filmowego "Matematyka nie kończy się w szkole". Na stronie www.kalkulatory.pl pojawiły się najlepsze filmy z zagranicznych edycji konkursu. Wszyscy chętni mogą umieszczać swoje projekty do końca października. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. zł.

  Początek roku szkolnego to najlepszy czas by zawalczyć o wspaniałe nagrody. Po wakacyjnym wypoczynku i pierwszych dniach w szkolnych ławach, do głowy mogą przyjść najciekawsze pomysły na filmy pokazujące, że matematyka nie jest nudna i przydaje się w codziennym życiu, a nie tylko podczas nauki. Na autora najlepszego projektu czeka nagroda w wysokości aż 10 tysięcy złotych. Prace konkursowe można przesyłać do końca października.

  Filmy nadsyłane przez uczestników oceni jury w składzie: dr Agnieszka Herma - nauczycielka, metodyk, wykładowca Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku, dr Krzysztof
  Nowakowski - nauczyciel, prowadził seminaria dotyczące nowych technologii w nauczaniu matematyki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, mgr Aleksandra
  Wróblewska - nauczycielka z Radomia, absolwentka Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach oraz przedstawiciele Patronów Medialnych projektu: Grzegorz Trojan z Planety FM i Paweł Gąsiorowski z cinema.com.pl.

  Film konkursowy nie może być krótszy niż minuta, a dłuższy niż trzy. Praca może zostać przygotowana w dowolnej technologii. Uczestnicy muszą zarejestrować się na stronie kalkulatory.pl, a potem, korzystając z tej witryny, umieścić swój projekt w Internecie. Te z kolei zostaną opublikowane w serwisie Youtube. W konkursie mogą wziąć udział także uczniowie niepełnoletni, za zgodą swoich rodziców lub opiekunów. Po zakończeniu konkursu jury składające się z przedstawicieli organizatora oraz Patronów Medialnych i Honorowych wybierze najlepsze prace i wyłoni zwycięzców, na których czekają atrakcyjne nagrody.

  "Celem konkursu jest zainteresowanie, głównie młodych ludzi królową nauk. Chcemy zachęcić ich do poszukiwania zastosowań z tej dziedziny nauki poza szkolnymi murami. Nietypowa formuła projektu ma pokazać, że matematyka nie musi być nudna." " mówi Piotr Tomczak, pomysłodawca konkursu i ekspert ds. kalkulatorów firmy Zibi S.A.

  Patronat nad konkursem objęło Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki, radio "Planeta FM", portal cinema.com.pl oraz czasopismo "Matematyka w szkole".

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 03.09.2008. 13:17  


  Najnowsze