• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kosmiczna armada... w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym

  11.01.2011. 00:06
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Prezentacja Bogusława Kuleszy pt. "Kosmiczna armada podbija Układ Słoneczny" rozpocznie w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym 14 stycznia cykl seminariów "Nie tylko o gwiazdach".

  Do połowy kwietnia w ramach cyklu ma się odbyć aż czternaście odczytów.

  Równolegle z cyklem popularnych wykładów w planetarium będą się odbywać również seminaria dla nauczycieli i pracowników naukowych. Rozpoczęcie tej serii zaplanowano na 21 stycznia - wykład pt. "Produkcja dżetów w Aktywnych Jądrach Galaktyk" wygłosi wtedy prof. dr hab. Marek Sikora z warszawskiego Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika PAN.

  Odczyty z cyklu "Nie tylko o gwiazdach" będą odbywać się w każdy piątek o godz. 17.00 w Planetarium. Po wykładach przedstawiany będzie bieżący kalendarz astronomiczny oraz aktualności astronomiczne i astronautyczne.

  Seminaria dla nauczycieli i pracowników naukowych będą rozpoczynać się w piątki o godz. 14.15 w sali odczytowej Planetarium.

  Więcej informacji, w tym wskazówki dotyczące dojazdu do PiOA, można znaleźć pod adresem: http://www.planetarium.olsztyn.pl/odczyty/

  PAP - Nauka w Polsce

  jpo/ agt/

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 11.01.2011. 00:06  


  Najnowsze