• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Prof. Michał Różyczka o planetach podsłonecznych w warszawskim CAMK

  12.11.2010. 00:19
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W najbliższy poniedziałek, 15 listopada, w Centrum Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika PAN w Warszawie wykład o "Tysiąc planet" wygłosi prof. Michał Różyczka. Będzie to kolejna odsłona jesiennego cyklu "Spotkania z astronomią".

  "Spotkania..." rozpoczęły się 4 października wykładem dr hab. Leszka Zdunika pt. "O obrotach gwiazd". Pierwsza prezentacja w listopadzie była zaś poświęcona możliwym scenariuszom ekspansji Wszechświata (Aleksander Sądowski).

  W zaplanowanej do końca stycznia 2011 roku serii seminariów i prezentacji naukowcy z warszawskich instytucji astronomicznych oraz zaproszeni goście będą mówili jeszcze o (g)astronomicznym nazewnictwie (Michał Bejger, 22 listopada), nowościach z Marsa (Alosza Pamiatnych, 29 listopada), sposobach na zobaczenie tego, czego nie widać (Janusz Kałużny, 8 grudnia), pierwszym polskim satelicie BRITE (Aleksander Schwarzenberg-Czerny, 13 grudnia), fizyce iluzji optycznych (Stanisław Bajtlik, 20 grudnia), czarnych dziurach (Janusz Ziółkowski, 10 stycznia), kwazarach (Marek Sikora, 17 stycznia) i odległościach w Drodze Mlecznej (Paweł Pietrukowicz, 24 stycznia).

  Wykłady cyklu "Spotkania z astronomią" odbywają się w poniedziałki, o godzinie 17.00, w Sali Seminaryjnej CAMK. Współorganizatorem spotkań jest warszawski oddział Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. W pogodne dni po wykładach są organizowane pokazy nieba.

  Centrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika PAN znajduje się na ul. Bartyckiej 18. Do CAMK dojechać można autobusem 108 z Pl. Trzech Krzyży lub 167 z Ochoty, Mokotowa i Woli. Należy wysiąść na przystanku "Figowa".

  PAP - Nauka w Polsce

  jpo/ agt/bsz


  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 12.11.2010. 00:19  


  Najnowsze