• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Rekrutacja pracowników biosektora na BioForum w Łodzi

  19.04.2011. 00:25
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Najnowsze trendy na rynku pracy w dziedzinie nauk przyrodniczych i technicznych, a także w branży medycznej i farmaceutycznej zostaną przedstawione w dniach 11-12 maja na targach BioForum w Łodzi. Studenci, doktoranci oraz pracownicy naukowi będą mogli zapoznać się ze specyfiką sektora "bio" podczas dnia kariery, organizowanego przez portal "Jobvector - the science career center".

  Obok "stanowiska kariery" szczególną atrakcję "Jobvector career day" ma stanowić forum wykładowe, na którym zwiedzający będą mogli zobaczyć przebieg rozmowy kwalifikacyjnej przeprowadzonej przez profesjonalistę. Dla zainteresowanych przygotowane zostaną również zajęcia warsztatowe. W pomieszczeniach zapewniających dyskrecję i komfort, odbędzie się "Jobvector-Check", czyli sprawdzanie dokumentów rekrutacyjnych przez profesjonalnych doradców.

  Jak zapewnia w imieniu organizatorów Edyta Wodzińska, dzięki wskazówkom, dokładnej analizie i podkreśleniu najczęściej popełnianych błędów, poszukujący pracy będą mieli szansę lepiej przygotować się do przyszłych rozmów kwalifikacyjnych.

  BioForum Central European Business Forum of Biotechnology & Innovative BioEconomy odbędzie się 11-12 maja w centrum konferencyjnym hotelu andel's w Łodzi.

  Więcej informacji na stronie: www.cebioforum.com

  PAP - Nauka w Polsce

  kol/ agt/bsz


  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Targi pracy (giełdy pracy) – przedsięwzięcie organizowane przez firmę lub organizację, mające na celu stworzenie okazji do spotkania osób poszukujących pracy z firmami poszukującymi pracowników. Targi pracy najczęściej organizowane są przez urzędy pracy, akademickie biura karier lub organizacje studenckie.

  Targi pracy (giełdy pracy) – przedsięwzięcie organizowane przez firmę lub organizację, mające na celu stworzenie okazji do spotkania osób poszukujących pracy z firmami poszukującymi pracowników. Targi pracy najczęściej organizowane są przez urzędy pracy, akademickie biura karier lub organizacje studenckie.

  Tour de France 2014 będzie 101 edycją wyścigu. Odbędzie się między 5 a 27 lipca 2014 roku. Będzie składać się z 21 etapów. Wyścig rozpocznie się w Wielkiej Brytanii, gdzie rozegrane zostaną pierwsze trzy etapy.

  60. Konkurs Piosenki Eurowizji 2015 zostanie zorganizowany w 2015 roku przez austriackiego nadawcę publicznego Österreichischer Rundfunk (ORF), dzięki wygranej austriackiej reprezentantki, Conchity Wurst, z utworem „Rise Like a Phoenix” podczas konkursu w 2014 roku. Będzie to drugi konkurs organizowany przez Austrię, po konkursie w 1967 roku. Organizatorzy nie zdecydowali jeszcze, gdzie odbędą się koncerty konkursowe – o prawo do organizacji stara się siedem austriackich miast. Chociaż początkowo ogłoszono, że konkurs odbędzie się 12, 14 i 16 maja, w informacji dla potencjalnych gospodarzy telewizja ORF zasugerowała, że koncerty odbędą się tydzień później, tj. 19, 21 i 23 maja.

  Społeczny inspektor pracy (właśc. zakładowy społeczny inspektor pracy - zsip) - pracownik danego zakładu pracy, który jest członkiem związku zawodowego i nie zajmuje stanowiska kierownika zakładu pracy lub stanowiska kierowniczego bezpośrednio podległego kierownikowi zakładu. Zakładowe organizacje związkowe mogą postanowić, że społecznym inspektorem pracy może być również pracownik zakładu niebędący członkiem związku zawodowego. Sprawowanie funkcji społecznego inspektora pracy stanowi służbę społeczną, pełnioną przez pracowników dla zapewnienia przez zakłady pracy bezpiecznych i higienicznych warunków pracy oraz ochrony uprawnień pracowniczych określonych w przepisach prawa pracy.

  Działanie elektrowni Central Tejo i rozwój elektryczności w mieście były możliwe dzięki pracy, wykonywanej przez pracowników, którzy obsługiwali maszyny w ciągu dnia i w nocy, zapewniając ciągłość produkcji elektrowni.

  Centrum Informacji Kulturalnej w Łodzi – fundacja stawiająca sobie jako cel swojej działalności gromadzenie i przetwarzanie informacji na temat inicjatyw, działań i wydarzeń kulturalnych, które odbywają się na terenie Łodzi. W CIKu sprzedawane są również bilety na wydarzenia kulturalne, odbywające się na terenie całego kraju.

  Dodano: 19.04.2011. 00:25  


  Najnowsze