• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Szkoła fizyki na Politechnice Wrocławskiej

  05.10.2010. 20:41
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Międzynarodowa szkoła poświęcona nowoczesnym technikom eksperymentalnym w badaniach półprzewodników i struktur półprzewodnikowych ruszyła 5 października na Politechnice Wrocławskiej.  Jak poinformował Andrzej Charytoniuk z biura prasowego Politechniki Wrocławskiej, szkoła jest organizowana przez Instytut Fizyki Politechniki Wrocławskiej w ramach projektu COST (MP0805) - Europejskiego Programu Współpracy w Nauce i Technologii.

  "W ciągu ostatniej dekady obserwuje się duży postęp w dziedzinie fizyki i elektroniki półprzewodników w tym przede wszystkim zapotrzebowanie na ogniwa słoneczne, urządzenia służące do wyświetlania, przechowywania danych, transmisji danych. Program szkoły zawiera najnowsze informacje i osiągnięcia w tym zakresie wiedzy, a prezentowane wykłady oprócz metod pomiarowych będą przedstawiały rozwiązania naukowe, technologiczne i techniczne związane z tą tematyką" - mówił Charytoniuk.

  Dodał, że program szkoły jest skierowany do studentów, doktorantów i młodych pracowników nauki, głównie fizyki i elektroniki. Wykłady wygłoszą wybitni specjaliści, naukowcy z Polski, Tajwanu, Wielkiej Brytanii, Francji, Finlandii i Japonii.

  Bezpośrednio po zakończeniu szkoły odbędzie się konferencja dotycząca szybkich laserów półprzewodnikowych do zastosowań telekomunikacyjnych organizowana przez Instytut Fizyki Politechniki Wrocławskiej w ramach projektu DeLight (Rozwój tanich technologii do wytwarzania wysokiej jakości laserów telekomunikacyjnych) VII Programu Ramowego Unii Europejskiej.

  Konferencja ma sprzyjać wymianie poglądów, wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami środowisk akademickich i przemysłu; skierowana jest także do młodych pracowników nauki oraz doktorantów i studentów.

  PAP - Nauka w Polsce


  umw/ tot/ jbr/bsz  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 05.10.2010. 20:41  


  Najnowsze