• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • W Warszawie o sukcesach polskich instytutów w PECS

  14.06.2011. 09:04
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  14 czerwca w Krajowym Punkcie Kontaktowym Programów Badawczych Unii Europejskich (KPK) w Warszawie odbędzie się spotkanie, podczas którego zostaną zaprezentowane nowe konkursy i możliwości finansowania badań w kilku dziedzinach - przestrzeni kosmicznej, bezpieczeństwa, nauk społeczno-ekonomicznych i humanistycznych oraz nauki w społeczeństwie.

  W programie konferencji, poza wystąpieniami poświęconymi 7 Programowi Ramowemu i inicjatywom, takim jak "Scientix - społeczność na rzecz nauczania przedmiotów ścisłych w Europie", znalazły się również prezentacje poświęcone technologiom kosmicznym i współpracy Polski z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA).

   

  O nowym konkursie w obszarze SPACE ma opowiedzieć Piotr Świerczyński, koordynator Priorytetu Przestrzeń Kosmiczna w KPK, a o współpracy z ESA - Krzysztof Zaręba z Ministerstwa Gospodarki. Wystąpienia te będą dotyczyły przede wszystkim porozumienia PECS (ang. Programme for European Cooperating States), które określa polskie relacje z ESA i przygotowuje nasz kraj do członkowstwa w Agencji.

  Również wokół dotychczasowych osiągnięć polskich ośrodków badawczych w PECS skupią się prezentacje prof. Marka Banaszkiewicza, dyrektora Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk i Martyny Gatkowskiej z Instytutu Geodezji i Kartografii.

  Wszystkie prezentacje ze spotkania zostaną udostępnione na stronie internetowej KPK: http://www.kpk.gov.pl

  PAP - Nauka w Polsce

  cza/


  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 14.06.2011. 09:04  


  Najnowsze