• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • W Warszawie seminarium dla nauczycieli fizyki nt. projektu Hands-On Universe

  30.11.2010. 00:11
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  O istocie europejskiego projektu Hands-On Universe i szczegółach realizacji w Polsce będzie mówił 8 grudnia w Warszawie jego krajowy koordynator, dr hab. Lech Mankiewicz, dyrektor Centrum Fizyki Teoretycznej PAN.

  Hands-On Universe to projekt interaktywnego nauczania astronomii w szkołach, od kilku lat realizowany w Europie. Skierowany jest przede wszystkim do nauczycieli, którzy uczestniczą w programie szkół pilotażowych.

  Projekt bazuje na rzeczywistych obserwacjach dokonywanych przez uczniów, mających między innymi dostęp do sieci automatycznych teleskopów sterowanych przez internet. Obserwacje te mogą być sterowane z klasy za pomocą specjalnego oprogramowania przeznaczonego dla uczniów.

  W projekcie finansowanym w części ze środków unijnych, a w części m.in. przez Uniwersytet Piotra i Marii Curie w Paryżu bierze także udział Polska.

  Wykład na temat projektu będzie główną częścią seminarium dla nauczycieli fizyki, które rozpocznie się o godz. 11.00 w Instytucie Fizyki Doświadczalnej UW przy ul. Smyczkowej 3/5 w Warszawie.

  W drugiej części spotkania Anna Maksimowska, nauczycielka fizyki z I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Bema w Ostrołęce opowie o wprowadzanych przez siebie w szkole innowacjach pedagogicznych, a Elżbieta Kawecka, nauczyciel-konsultant z Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie podzieli się wiedzą na temat badania ruchu metodą wideopomiarów.

  Ogólnopolskie Seminarium Dydaktyki Fizyki jest organizowane przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i wspomagane przez Wydział Fizyki UW oraz Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwo Fizycznego.

  Spotkania odbywają się raz w miesiącu, a ich terminy i tematy można sprawdzić na stronie: www.ptf.fuw.edu.pl

  PAP - Nauka w Polsce, Waldemar Pławski

  agt/bsz


  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 30.11.2010. 00:11  


  Najnowsze