• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Zakończyła się III edycja Szkoły Młodego Chemika

  13.12.2010. 17:19
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Weekendowymi wykładami o nowoczesnych tworzywach sztucznych i zasadami działania baterii litowo-jonowych i zajęciami praktycznymi w laboratoriach zakończyła się 12 grudnia na Politechnice Warszawskiej trzecia edycja Szkoły Młodego Chemika. Certyfikaty jej ukończenia otrzymało 35 najaktywniejszych uczestników, uczniów warszawskich szkół średnich.

  Szkoła Młodego Chemika jest autorskim projektem edukacyjnym Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Wydziału Chemicznego PW "Klatrat" oraz Chemicznego Koła Naukowego "Flogiston". Pierwszą edycję projektu zrealizowano na wydziale w październiku i listopadzie 2008 roku. Zarówno ta, jak i dwie następne jej edycje uzyskały wsparcie finansowe Urzędu Miasta St. Warszawy.

  Szkoła - mówi Dariusz Kołoda, prezes Zarządu Stowarzyszenia Klatrat i koordynator projektu - jest skierowana do warszawskich licealistów, posiadających już podstawową wiedzę z zakresu chemii, ale jednocześnie zainteresowanych poszerzaniem swoich umiejętności praktycznego jej wykorzystywania podczas zajęć w prawdziwym, dobrze wyposażonym laboratorium chemicznym.

  W tym roku akademickim zajęcia rozpoczęły się 6 listopada testem kwalifikującym do zajęć laboratoryjnych (z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc i różnym stopniem przygotowania chętnych) oraz wykładem (z wykładów mogli korzystać wszyscy zainteresowani) o zastosowaniach chemii we współczesnej nauce, przemyśle i życiu codziennym. Potem, począwszy od 20 listopada, były jeszcze cztery sobotnio-niedzielne dwugodzinne wykłady i pięciogodzinne ćwiczenia laboratoryjne, m.in. z podstaw chemii nieorganicznej, analitycznej i syntezy organicznej

  Wszystkie zajęcia prowadzili pracownicy naukowi, doktoranci, studenci i absolwenci Wydziału Chemicznego PW.

  PAP - Nauka w Polsce, Waldemar Pławski

  agt/bsz


  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 13.12.2010. 17:19  


  Najnowsze