• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mobilny świat oczami dzieci, czyli „Moja Pierwsza Komórka” w szkołach

  28.11.2008. 13:45
  opublikowane przez: Maksymilian Gajda

  W jednej z warszawskich szkół odbyła się pierwsza pokazowa lekcja, podczas której dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego użytkowania telefonu komórkowego. A wszystko to w ramach prospołecznej akcji "Moja Pierwsza Komórka".

  Podczas lekcji dziewięciolatki poznały Fonia, bohatera akcji, który przedstawił zasady bezpiecznego i racjonalnego korzystania z telefonu komórkowego. Maluchy poprzez rozwiązywanie krzyżówek, odgadywanie haseł oraz dyskusję miały okazję zapoznać się z 7 radami Fonia, propagującymi rozsądne używanie telefonów. Dzieci dowiedziały się również w jakich sytuacjach korzystać z numerów alarmowych oraz dlaczego nie wolno robić sobie żartów dzwoniąc na nie.

  Na koniec uczniowie wykazywali się odpowiadając na pytania do czego przydaje się telefon, o czym należy pamiętać dzwoniąc do kogoś oraz w jakich sytuacjach należy wyłączać komórkę.

  Była to pierwsza tego typu lekcja zorganizowana w ramach akcji "Moja Pierwsza Komórka", której organizatorem jest CenterNet S.A. Jej celem było zwrócenie uwagi i zachęcenie do edukowania dzieci w kierunku rozsądnego użytkowania z telefonii komórkowej.

  Organizatorzy planują kolejne edycje w innych szkołach. Wszystkie chętne placówki zainteresowane przeprowadzeniem niekonwencjonalnej lekcji, mogą przyłączyć się do akcji.

  Wkrótce na stronie internetowej poświęconej akcji www.mojapierwszakomorka.pl, zostaną udostępnione materiały dydaktyczne oraz krótki film instruktażowy do lekcji, który z pewnością będzie pomocny w przeprowadzeniu zajęć.

  Akcja "Moja Pierwsza Komórka" trwa od września 2008. Jej celem jest rozpropagowanie zasad bezpiecznego i racjonalnego korzystania z telefonu komórkowego przez dzieci. Organizatorem jest CenterNet S.A. nowy operator telefonii mobilnej w Polsce.


  Kontakt dla zainteresowanych szkół:
  [email protected]

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 28.11.2008. 13:45  


  Najnowsze