• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Najaktywniejsi członkowie BEST wkrótce spotkają się w Warszawie

  21.04.2010. 02:19
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  250 najaktywniejszych członków Stowarzyszenia Studentów BEST z 83 europejskich uczelni weźmie udział w kongresie stowarzyszenia - XXVIII General Assembly. Goście spotkają się między 29 kwietnia a 7 maja w podwarszawskiej Paprotni. Część wydarzeń otwierających spotkani odbędzie się również na Politechnice Warszawskiej. Jednym z patronów medialnych imprezy jest serwis Nauka w Polsce - Polskiej Agencji Prasowej.

  Oficjalna inauguracja odbędzie się 29 i 30 kwietnia na Politechnice Warszawskiej.

  W tym czasie odbędzie się spotkanie partnerskie - Round Table, debata poświęcona edukacji inżynierów w Europie i Międzynarodowe Targi Pracy - Company Day. Partnerzy Stowarzyszenia będą uczestniczyli w prezentacjach i dyskusjach. Zostaną podsumowane efekty dotychczasowej współpracy oraz możliwości dalszego współdziałania.

  29 kwietnia odbędzie się też debata dotycząca edukacji inżynierów w Europie. Ma ona umożliwić ocenę sytuacji w europejskiej edukacji, a także sprowokować rozmowy na temat przygotowania inżynierów do wymogów obecnego rynku pracy i rozwiązania istniejących problemów w tej dziedzinie. Efektywna współpraca z europejskimi programami m.in. "StartPro" pozwoli na przedstawienie rezultatów dyskusji organom zajmującym się edukacją w Unii Europejskiej.

  Oficjalne otwarcie kongresu odbędzie się 30 kwietnia o godz. 9.00 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Jak zapowiadają organizatorzy, europejskich gości przywitają przedstawiciele świata polityki. Patronem honorowym wydarzenia jest rektor PW, prof. Włodzimierz Kurnik.

  30 kwietnia odbędą się również Międzynarodowe Targi Pracy oraz warsztaty, podczas których delegaci i zaproszeni studenci zapoznają się z ofertami pracy. Warsztaty mają sprawdzić umiejętności studentów pracy w grupie. Będą oni rozwiązywali problemy zaproponowane przez BEST i partnerów wspierających kongres.

  Podczas obrad General Assembly - między 1 a 7 maja - goście omówią kluczowe problemy organizacji, porozmawiają o przyszłości organizacji, przedstawią międzynarodowe projekty, wyznaczą cele na przyszły rok i wybiorą nowy zarząd.

  ***

  BEST - Board of European Students of Technology - to międzynarodowa, pozarządowa organizacja studencka. Idea powołania organizacji pojawiła się w 1987 roku w Sztokholmie, podczas europejskiej konferencji dla studentów matematyki i fizyki. Narodził się wówczas pomysł organizowania co pół roku tzw. International Week, umożliwiającego współpracę studentów z europejskich uczelni. Dwa lata później powołano organizację BEST.

  Obecnie Stowarzyszenie skupia około 2 tys. członków z 83 lokalnych grup w 30 europejskich krajach. W Polsce istnieje 6 grup lokalnych, które działają m.in. na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Politechnikach: Warszawskiej, Gdańskiej, Śląskiej, Łódzkiej i Wrocławskiej.

  General Assembly to największy, najważniejszy i najbardziej prestiżowy organ decyzyjny Stowarzyszenia BEST.

  PAP - Nauka w Polsce, Ewelina Krajczyńska

  agt/ kap/


  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 21.04.2010. 02:19  


  Najnowsze